Lucík_16 Lucík_16 komentáře u knih

O zlém brouku Bramborouku O zlém brouku Bramborouku Ondřej Sekora

Ani poučná část ze života hmyzu tuto knihu bohužel nezachrání.

10.10.2022 odpad!

Jak pejsek Fousek ztratil ocásek Jak pejsek Fousek ztratil ocásek Zuzana Brodová

Žádné hodnocení? Žádný komentář? Jako malá jsem tuhle knížku milovala! Dítě se při pátrání po ztraceném ocásku seznámí se spoustou zvířátek. Musela jsem si ji přečíst i ve svém dospělém věku znovu, než putovala k sestře pro mého malého synovce.

27.08.2021 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Vánoční atmosféra a pravý význam Vánoc - ideální četba pro adventní období. Kniha nevelká svým rozsahem, ale velká svou myšlenkou...

21.12.2017 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Příjemná vánoční náladovka. Oceňuji výborný nápad střídat se v psaní po kapitolâch a nevědêt, co si druhý autor vymysli...
Hlavní postavy jsem si oblìbila.

18.12.2015 4 z 5

Prožila jsem něco neuvěřitelného Prožila jsem něco neuvěřitelného Věra Řeháčková

Velmi zajímavý námět, ale kniha mi přišla moc uspěchaná. Lenka se uzdravila až zázračně rychle, působilo to hodně nereálně.

02.03.2015 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Mezizpěvy mě moc nenadchly, ale epická část díla je úžasná. V úvodu se oslavuje lásky čas, i příroda je rozjásaná, jak temní příběh, temní i příroda.

08.01.2015 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babičku jsem měla v páté třídě jako povinnou četbu. Asi po třech čtvrtinách jsem knihu vzdala. Ale každý si přece zaslouží druhou šanci, tak jsem po devatenácti letech učinila druhý pokus. Tentokrát jsem Babičku dočetla, ale hlubší dojem na mě nezanechala. Na to, že je babička údajně tak moudrá, tak si chvílemi dost protiřečí (je velice pobožná, chodí pravidelně do kostela, ale zároveň si nemůže vynachválit Josefa II., který rušil kláštery a z kostelů nechal dělat sýpky?!). Barunku jsem si nedokázala oblíbit ani náhodou, byla přemoudřelá a nesnesitelná.
Nejlepší z celé knihy je Viktorčin příběh, škoda, že povídka není jenom o Viktorce.

08.01.2015 3 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Důstojné pokračování Rychlých šípů. Kapitán Kid měl velice dobře načtené komiksové příběhy, dost často na příhody z nich odkazuje. Navíc mě pobavila a i potěšila narážka na Ransomův Boj o ostrov, čímž vysvětlil vznik Amazonek ;-)

07.12.2014 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Myslím, že to rozhodně není kniha jenom pro děti. I pro dospělé je poučná a dojemná. Vyprávění z úhlu více postav je výborný nápad.

30.11.2014 5 z 5