lucie8407 lucie8407 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Brilantní! Poutavé vyprávění příběhu, kdy napětím přestáváte dýchat, popisování prostředí, kdy se cítíte, jakobyste byli s hlavní hrdinkou na místě, cítíte omývání nohou přílivem v laguně i křik racků. Takto to umí popsat málokdo. Knihu jsem dočítala se slzami v očích.

12.01.2024 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

První kniha od této spisovatelky a přečteno jedním dechem! Napínavé, s prvky hororu, navíc díky jedné z postav jsem si přímo zapsala do paměti předměty pro první záchranu při ztracení nejen v lese. Takže horor může být i poučný.

23.08.2023 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Po Šelmě druhá kniha tohoto ostravského autora a opět přečtena jedním dechem. Ocenila jsem navíc výběr lokalit, které jako ostravačka velmi dobře znám. Děj byl poutavý, napínavý do posledního řádku a s dojemným závěrem. Co víc si může čtenář přát? Autorovi gratuluji, takto bych chtěla také umět psát.

22.09.2023 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Velmi poutavé vyprávění, strhující,už od začátku vás vtáhne do děje. Příběh jsem viděla i zfilmován, jsem ráda že jsem zvolila i písemnou formu, spousta situaci se do filmu nevešla a stojí za to se o nich dočíst.

30.03.2024 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Po Sousedkách moje druhá přečtená kniha od této autorky. Sousedky byly více uvěřitelné, zápletka byla propracovanější, jde poznat, že za ten rok od vydání knihy Sama v černém lese se jako spisovatelka zdokonalila.
Sama v černém lese byla čtivá, napínavá, ale některé momenty v době hledání důkazů z minulosti, kdy hlavní postava Neve opakovaně zapomínala na dojednané schůzky s realitní makléřkou, ačkoli neměla jiného zaměstnání, neměla proč zapomínat...Nicméně se těším na další dílo této autorky.

17.01.2024 3 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Velmi poutavě vyprávěný příběh dvou sousedek. Napínavý od začátku do konce, s velmi nečekaným závěrem.

09.01.2024 5 z 5