Luccy78 Luccy78 komentáře u knih

Procitnutí Procitnutí Jude Deveraux (p)

Docela dlouho mi trvalo než jsem se do příběhu začetla. Chápu, že lidem, kteří se nechají ovládat jinými a nechají takhle sebou vláčet, trvá vždycky dlouho než se jim otevřou oči a pochopí, že život je o něčem jiném a někteří se na vlastní nohy nedokážou postavit nikdy. Nicméně to i tak bylo zdlouhavé a příběh mě doopravdy zaujal až ke konci knihy. A větší váhu tomu dodává i to, že jde z velké části o skutečné události. Podmínky na chmelových polích, zoufalí dělníci odhodlaní ke vzpouře, nelidské podmínky, využívání a okrádání od farmářů - to byla velmi zajímavá a poučná část knihy, která mé celkové hodnocení knihy "popošoupla" o příčku výš než bych jinak dala..

28.12.2016 4 z 5

Tři přání Tři přání Jude Deveraux (p)

Moc pěkný příběh, velmi příjemně se četl a trochu mi svým dějem připomínal klasickou Popelku.

20.12.2016 5 z 5

Dědička Dědička Jude Deveraux (p)

Velmi příjemné, nenáročné a oddychové čtení o výměně dvou žen a s nečekaným rozuzlením..

17.12.2016 5 z 5

Seznam tajných přání / Podivná dohoda Seznam tajných přání / Podivná dohoda Penny Jordan (p)

Dvě milostné romance o tom, že ani v lásce nemusí být vše tak, jak se na první pohled zdá..

14.12.2016

Vánoční bouře Vánoční bouře Christine Merrill

Tak tenhle příběh mě opravdu dostal.. To, že bude plný romantiky se šťastným koncem, to jsem očekávala. Ale trochu nadpřirozena, kdy hlavního hrdinu postupně navštěvuje jeho minulost i budoucnost, aby mu to ukázalo správnou cestu k rozhodnutí - to jsem opravdu nečekala a bylo to moc příjemné a hlavně k zamyšlení.. Co já bych za to dala, kdyby mi někdo dal šanci nahlédnout do své budoucnosti, jak to bude vypadat, když se nějak rozhodnu. Co bych dala za možnost začít znovu.. A vše je zahalené do tajemné a kouzelné sváteční atmosféry.. Rozhodně doporučuji k přečtení.

14.12.2016 5 z 5

Pirátova dcera Pirátova dcera Helen Dickson

Schválně jsem se při čtení zaměřila i na srozumitelnost vět a celkového děje a za mě musím napsat, že mi děj navazoval a přišlo mi vše srozumitelné. Tak nevím.. Možná spíše hledám při čtení takovéto oddychové četby odpočinek, odreagování se a vypnutí hlavy a tento příběh svůj účel splnil, takže za mě.. spokojenost.. Nezařadila se sice mezi mé nej knihy, ale přesto šlo o pěkný příběh z pirátského prostředí, takže zase trochu změna a rozhodně ne nepříjemná..

14.12.2016 4 z 5

Zahrada hříchu Zahrada hříchu Jennifer Blake (p)

Velmi příjemné čtení o vině, odpuštění, lidské závisti a hlouposti. A hlavně o lásce, která kvete v každém věku..

26.11.2016 5 z 5

Vánoční nebe: Vánoční růže / Dvanáctý dárek / Zpátky doma Vánoční nebe: Vánoční růže / Dvanáctý dárek / Zpátky doma Ruth Langan

Všechny tři příběhy byli opravdu moc pěkné a zasazené do období Vánočních svátků, takže takové lehce kouzelné.. Poslední příběh byl z prostředí Divokého Západu.

22.11.2016 4 z 5

Hráč Hráč Evelyn Vaughn

Třetí příběh z minisérie "Rodinná tajemství". Kdo jsou a kde jsou mimořádně inteligentní děti, které spatřily světlo světa díky tajným genetickým operacím?

22.11.2016

Paní z Norwycku Paní z Norwycku Margo Maguire

Tento příběh se začíná rozplétat na konci podzimu roku 1300 u zdivočelého severního pobřeží Northumberlandu. Přes obrovskou nedůvěru k ženám, kdy ho jeho vlastní manželka podvedla se skotským nepřítelem a zavinila smrt jeho staršího bratra, nachází Bartholomew, pán z Norwycku, vřelou a oddanou lásku v neznámé a nádherné dívce, kterou najde téměř mrtvou na břehu moře a se ztrátou paměti. Bylo to opravdu velmi pěkné a napínavé čtení, četla se skutečně jedním dechem..

18.11.2016 5 z 5

Ples zamilovaných Ples zamilovaných Maggie Shayne

Tři příběhy z jedné noci plné veselí a tance, kdy jsou odhalena šokující tajemství a dojde ke vzplanutí nečekaných vášní..

18.11.2016

Půjdu s tebou do ráje Půjdu s tebou do ráje Maggie Shayne

Únos profesora Ingrama odstartuje nejen sérii příběhů "Výjimečné pětice", ale i nový život pedantického vědce. Život, který si do budoucna už bez své zachránkyně Maisy Daltonové nedokáže představit..

18.11.2016

Tajemství Blanchlandu Tajemství Blanchlandu Nicola Cornick

Příjemné čtení s nečekanou zápletkou, rodinným tajemstvím a tajemným panstvím. To vše okořeněné, jak jinak, čistou a vřelou láskou.

18.11.2016 4 z 5

Nedobytná Angličanka Nedobytná Angličanka Catherine March

Z příběhu jsem byla trochu zklamaná. Hlavní hrdinka, která je Angličanka, je násilím přinucena provdat se za Normana a následně s ním odjet do Normandie. Nerozumí jazyku, zvykům a ještě přemáhá svůj vztek a nenávist, protože Falk pobije všechny mužské členy její rodiny.

17.11.2016 4 z 5

Sňatek s majorem Sňatek s majorem Joanna Maitland

Rok 1816. Mladá dáma se nesmí procházet nebo si vyjet na koni sama bez správného doprovodu. A "nachytat" takovou neprovdanou dívku samotnou v zahradě v objetí muže, to je skutečně výtečné sousto pro londýnskou společnost. Takovou dívku čeká posměch, poškození pověsti a vyřazení ze slušné společnosti. Leda by ji dotyčný muž nabídl manželství. Ale co když dojde k nedorozumění a není to ten správný muž, o kterého dívka skutečně stojí?

Čest lorda Bartona Čest lorda Bartona Elizabeth Michaels

Tak tohle bylo opravdu milé čtení.. Sice mě ze začátku trochu štvalo, že hlavní hrdina nenechal Amandu domluvit, neustále dělal závěry na základě svých špatných spekulací a pořádně si nevyslechl, co mu dívka chce říct, ale nakonec se vše vyjasnilo a to i za nemalého přispění úžasné babičky Augusty.

Nevěsta v zajetí Nevěsta v zajetí Susan Spencer Paul

Hlavní hrdinka knihy zjistí, že všichni muži nejsou stejní a i když lord Senet touží získat zpátky rodinné sídlo, nechce to za každou cenu a velkou roli v jeho rozhodnutí hraje nečekané vzplanutí k lady Katharine.

17.11.2016 4 z 5

To nejlepší z Pošli recept! To nejlepší z Pošli recept! kolektiv autorů

První knižní podoba kuchařských sešitů "Pošli recept!", který je jako jediný časopis složený výhradně z receptů čtenářů. Návody jsou přehledné a jednoduché, pro lepší orientaci jsou označeny stupněm obtížnosti.

Učíme se vařit Učíme se vařit Hana Sedláčková - Pačová

Dobrý rádce a pomocník pro začátky vaření.

16.11.2016 4 z 5

Předtisky hospodářských písemností Předtisky hospodářských písemností Jiří Schönbach

Vzory a předtisky hospodářských písemností.

14.11.2016 4 z 5