LOTR22 LOTR22 komentáře u knih

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Pred dvadsiatimi rokmi som natrafil na knihu Lavondyss a bola to pre mňa pecka. Tajomná, výnimočná, svet, ktorý človek objaví pár krát za život.
Odvtedy prešlo veľa času a bohužiaľ aj zo mňa sa stal konzument komerčnej fantasy. Fantasy, ktorú nám podsúvajú megalomanské filmy nabité digitálnymi technológiami.
Lenže ....
Nedávno som siahol po knihe Les mytág, ( mimochodom , chcel som to urobiť dávno) a opäť som zažil ten pocit. Bolo to, ako vrátiť sa v čase. Neviem, či je to štýlom majstra Holdstocka alebo návratom do Ryhopského lesa, ale ten príbeh mi opäť dokorán otvoril dvere do skutočne fantastického sveta.
Kniha bola pre mňa silným zážitkom a vrelo ju odporúčam všetkým, ktorí majú radi pravé fantasy.

08.11.2019 5 z 5

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Pre mňa je to jedna z najlepších post-apo kníh.
Nie je to síce King, ale svojou atmosférou ma tak zasiahla, že som ju dlho nosil v hlave.

31.05.2019 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Celkom slušné zavŕšenie trilógie.
Videl som aj seriál, ktorý sa však od knihy poriadne odklonil.
Kniha je určite lepšia.

31.05.2019 4 z 5

Druidská brána: Poslední strážci světa Druidská brána: Poslední strážci světa Wolfgang Hohlbein

Na moje vlastné prekvapenie ma kniha celkom bavila.
Štýl písania je iný ako som zvyknutý. Dej však gradoval a posledných 100 strán som prečítal jedným dychom.
Ak by som privrel jedno oko, dal by som aj 4 hviezdy.

31.05.2019 3 z 5

Za tajemstvím říše Chetitů Za tajemstvím říše Chetitů Vojtech Zamarovský

Aj po pár desiatkach rokov nestratila kniha pútavosť aj napriek tomu ,že ide o literatúru faktu.
Pán Zamarovský bol naozaj kapacita vo svojom obore,

31.05.2019 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Majster King sa oproti svojim počiatkom dosť odklonil od hororového žánru , čo mi ale vôbec nevadí . Jeho knihy sú stále prirodzene čítavé a nútia obracať stránku za stránkou . Tak to bolo aj tentokrát . Kniha každou stranou naberala na obrátkach a i keď sa dalo čakať , že minulosť nakoniec zostane nezmenená , King záver zvládol excelentne . Po prečítaní som pozrel aj seriál . Jeho dej bol mierne upravený , asi aby mal dynamickejší spád , ale hlavná dejová línia bola v celku dodržaná . Ale hodiny strávené s knihou mi priniesli určite silnejší zážitok . Knihu vrelo doporučujem .

31.10.2017 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Z knihy som trocha sklamaný , pripadá mi to , že King do poslednej chvíle nevedel , kde má knihu doviesť .
Som jeho veľký fanúšik , ale okrem tradične dokonalého štýlu ma dej neoslnil .

02.08.2017 3 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Geniálna kniha , ktorá ma uchvátila autorovou geniálnou predstavivosťou .
Skvelé čítanie , pri ktorom som mal zase pocit ozajstného dobrodružného putovania , ktorý som ako chlapec zažíval pri verneovkách .

05.01.2017 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Veľké sklamanie !!!!
A to takto píšem prvý krát .
Recenzie ma zvyčajne nesklamú a nasmerujú ma na knihy , ktoré sú fakt dobré .
V tomto prípade sa mi však do rúk dostala kniha , počas čítania ktorej ma dej ani raz poriadne nechytil .
Záver , od ktorého som po obrovskom množstve hluchých miest v nádeji čakal nejaké strhujúce vyvrcholenie , bol riadne odfláknutý .
Škoda .
Hodnotím - max. 15% .

16.11.2015 1 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Absolútne dokonalé fascinujúce dielo , ktoré nemohol vytvoriť obyčajný človek .

16.11.2015 5 z 5