Lososovýkvítek Lososovýkvítek komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Celkově mám ráda Ebena i jeho humor. Kniha se mi četla hezky. Vtipná, milá, pohodová..

26.06.2021 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

(SPOILER) Laskavý příběh o setkání tří lidí. Sedmnáctiletá dívka Maddy, stařík Arthur "Truluv" Moses a taktéž starší aktivní sousedka Lucille vytvoří zdánlivě nesourodou "rodinu". Jak už obsah uvádí, kniha je o nalezení štěstí i ve starším věku, kdy už to člověk nečeká.
Kniha se mi četla hezky, je to vyloženě oddechovka. Závěr se dal čekat. Kdo má už něco načteno, lehce ho odhadne. Styl autorky mi sedl. Kniha je to milá a vlídná, nicméně přesah moc nemá. Některé pasáže, kde postavy moc polemizují, mě trochu nudily. Čtení to bylo příjemné, jen nevím, zda bych knihu někdy potřebovala číst znovu.

Ukázka:
,,Lucille mu ukazuje prstýnek na malíčku. Ve světle se zaleskne malý diamant. ,,Zásnubní prsten?" vydechne Arthur.
Lucille přikývne.
,,Blahopřeji!" Přemýšlí, jestli to náhodou není nejstarší nevěsta na světě. Ale ne, už četl o párech, které se daly dohromady v domovech důchodců. Ti lidé vypadali jako panenky ze scvrklých jablíček. Ale šťastné panenky ze scvrklých jablíček. Ne, láska nikdy není pošetilá. A není ani zbytečná.

29.08.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

(SPOILER) K přečtení knihy mě nalákal obsah i hezká obálka. Na první pohled se kniha může jevit jako plochý románek. Už v prvních recenzích se dozvíte, že tomu tak není a jsem za to ráda. Jak už bylo řečeno nesčetněkrát kniha pojednává zejména o síle přátelství, kdy v nejtěžších chvílích stojí nejbližší při sobě. Velmi mě zajímal konec knihy a jak tedy osvětlí onu ,,vizi budoucnosti" (chcete-li). Konec jsem z velké časti čekala zhruba takový, jaký byl jen s mírnou odchylkou, kterou jsem nepředpokládala, nicméně se závěrem jsem spokojená. Setkání s doktorem na konci knihy mile překvapilo, příjemně čtenáře naladí na lepší zítřky hlavní hrdinky. Přátelství Dannie a Belly bylo krásné, dokonce i malá slza ukápla :). Zajímal mě i vývoj vztahu mezi Dannie a Davidem. Nakonec se z toho stal typický přechozený vztah. Jak píše níže ydnac - buď se vezmou nebo rozejdou. Celkově jsem spokojená, kniha se mi líbila a jejího přečtení nelituji. Dostala jsem, co jsem zhruba očekávala.

Citace:

,,Ty si špatně vykládáš lásku. Myslíš, že musí mít budoucnost, aby na ní záleželo, ale tak to není. To je jediná věc, která se vůbec nemusí stát. Záleží na ní pouze ve chvíli, kdy existuje. Tady. Teď. Láska nepotřebuje budoucnost."

Mám pocit, jako by mi v duši řádilo tornádo. Mám pocit, že to taky nemusím přežít.
,,Ale přežiješ," poví mi. ,,Vždyť už jsi to vlastně přežila."
Teprve když to vysloví, uvědomím si, že jsem ta slova pronesla nahlas. Takhle zůstaneme snad celé hodiny - já stočená na jejím klíně, ona položená na mně. Zůstaneme dost dlouho, abychom se pokusily ten pocit polapit, zapouzdřit a ukrýt. Zachránit z něj tolik, aby nám vydržel, aby z něj vydrželo dost na celý život.
Láska nepotřebuje budoucnost.
Na okamžik se osvobodíme od toho, co přijde.

26.09.2021 2 z 5

Malé velké pravdy Malé velké pravdy Jan Menděl

(SPOILER) Malá knížka plná citátů. Krátký citát vždy na jedné straně. Žádné ilustrace. Obsahuje 198 životních mouder a pravd, dost z nich je i veřejně známých. Zvládnete přečíst za hodinku. Není špatná, ale do kolen mě nedostala :)

Ukázka:
,,Minimalismus nás učí, nelpět na minulost. '' (193)
,,Opravdové příčiny našich problémů jsou většinou velmi prosté. A právě proto je pro nás paradoxně těžší na ně přijít, protože hledáme něco složitého a komplikovaného.'' (190)
,,Být dobrý neznamená vyhovět." (178)
,,Co je to úspěch? Úspěch je, když jsi víc v pohodě než v prdeli." (81)

07.08.2021 3 z 5

Údolí včel Údolí včel Vladimír Körner

Kniha bohužel není můj šálek kávy. Četla se mi těžce. Dočteno a jsem ráda, že je tomu tak :).

06.11.2020 1 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Pohodový erotický románek s prostým dějem (jak už to u těchto knih bývá :) ). Dávám 4 hvězdičky pouze za absenci hloubky děje. Kniha se četla hezky, občas jsem měla tendenci přeskakovat pasáže (což nesnáším). Líbil se mi i Božský bastard i Božský cizinec. Někdo zde popisuje knihu jako nejslabší ze všech 5, zatím to nemohu posoudit, mám za sebou pouze 2. Nicméně, u B. cizince jsem se i občas zasmála, to se mi u B. bastarda nestalo. Každý díl má něco do sebe. Líbí se mi provázanost dějů - postavy z bastarda se objevují i v cizinci, tak víme, co se s nimi děje dál, i když má každý příběh svou vlastní dějovou linii.

22.07.2017 4 z 5