Lmslaver Lmslaver komentáře u knih

Ochránce Ochránce Robert Crais

Joe Pike přijal nelehký úkol ochránit mladou dívku Larkin – svědkyni na první pohled banální dopravní nehody. Když se na scéně objeví federální agenti a najatí zabijáci vstupuje do hry i Elvis Cole a další Pikeovi přátelé, aby rozpletli tenhle podivný případ a zjistili před kým vlastně dívku musí chránit. Ochránce je bezesporu další poutavý detektivní thriller s několika dějovými zvraty, tak jak jsme u Roberta Craise zvyklí.

13.02.2018 5 z 5

Krvavý sen Krvavý sen Robert B. Parker

Robert B. Parker postavil svůj detektivní příběh s Philem Marlowem na základech jeho prvního případu (Hluboký spánek) a podařilo se mu dobře vystihnout Chandlerův styl i atmosféru doby.

26.09.2017 5 z 5

První pravidlo První pravidlo Robert Crais

Joe Pike jde za vyřešením tohohle případu jako buldozer, od jehož radlice odletují těla gangsterů a mafiánů a úspěšně mu u toho sekunduje přítel Elvis Cole. Slušná a vyvážená porce pátrání, akce a drsných hlášek.

12.02.2017 5 z 5

Špatný obchod Špatný obchod Robert B. Parker

Zápletka se točí kolem velké obchodní společnosti, korupce, špinavých praktik a také sexuálních hrátek manažerů společnosti. V druhé části příběhu se objeví i Spencerův přítel Hawk, který nikdy nechodil pro drsné hlášky a ránu pěstí daleko, ale tentokrát jimi šetří a zejména drží zkrátka vše na co by měl mít správně zbrojní pas. Není to špatné čtení, ale Robert B. Parker už napsal lepší Spencerovky.

31.03.2014 4 z 5

Zásah Zásah Lee Child

I Jack Reacher dělá chyby a v této knize tím pádem působí jeho postava přeci jen více uvěřitelně než v jiných dílech, i když se téměř sám postaví proti svému dávnému nepříteli, který je hlavou organizovaného zločineckého gangu. Dobrá zápletka, spousta akce, čtivý příběh, nemám co bych vytknul.

05.12.2013 5 z 5

Ďáblova obrazárna Ďáblova obrazárna Leonard Medek

Předchozí Dobrodruh 3 (Třetí triarcha) nastavil laťku hodně vysoko a Ďáblova obrazárna měla nelehký úkol, a i když se ji nepodařilo překonat trojku, tak se důstojně zařadila do této série. Čtvrtý Dobrodruh byl na první pohled rozdroben do několika povídek a novel, mezi delšími příběhy jsou vloženy povídky, kde ani známého hrdinu Franka Frantu nenajdete. Teprve až po přečtení celé knihy, vám všechno zapadne jako puzzle skládačka a vytvoří celkový obraz (téměř ďáblův) do jednoho celistvého příběhu. Leonard Medek opět dokázal uchopit a popsat ducha doby a poslat takřka čtenáře strojem času do Jižní Ameriky (i Evropy) roku 1916.

10.03.2018 5 z 5

Já, Gowery Já, Gowery Vladimír Šlechta

Další střípky z apokalypsy, tentokrát roztříštěné z různých období putování Goweryho, Oggerda a Harga po císařství. Povídky sice odkazují na situace, které se staly v dobrodružstvích popsaných v různých knihách – zejména ta poslední (Kočičí dvířka), ale ani čtenář neznalý Oggerdova světa, nebo ten kdo je četl velmi dávno (jako já) nemusí mít obavu, že se v nich ztratí a nepochopí o co v příběhu jde. Zápletka není nijak komplikovaná, ale zase nechci naznačit, že by byla nezajímavá, Vladimír Šlechta umí vtáhnout do děje a když přidáme poutavé kulisy rozpadajícího se světa s přiměřenou porcí akce, tak máme v ruce tři sta stran velmi dobrého čtení. Jedinou věc, kterou jsem tak nějak těžce překousával byli mluvící psi a inteligentní havrani. Tahle knížka u mě určitě nepřekonala laťku nastavenou díly Kyborgovo jméno, Projekt Berserkr nebo Keltská brána ale příjemně vyplňuje prostor před chystaným Posledním velkoměstem.

13.02.2018 4 z 5

Neviditelné stopy Neviditelné stopy Robert B. Parker

Detektivní, nebo spíš kriminální zápletka trochu slabší, ale zato maximální nálož dobrých hlášek, akce je tak akorát. Klasická dobrá spenserovka.

04.07.2015 4 z 5

Atentát uprostřed léta Atentát uprostřed léta Jan Voldán

Příběh novináře, který bojuje proti italské neonacistické organizaci. Děj nastavuje nemilosrdně zrcadlo tehdejší kapitalistické společnosti, kterou prorůstá chobotnice zločinu a fašismu až do nejvyšších sfér státního aparátu. V osmdesátých letech zajímavé oddechové čtení do vlaku, dnes už poněkud překonané dílko, místy zavánějící komunistickou ideologií.

14.11.2013 3 z 5

Zloději lidí Zloději lidí Robert Crais

Napínavá akční jízda od začátku až do poslední stránky. Craisův dokonale vybroušený styl s brilantně zvládnutým kriminálním příběhem.

07.12.2017 5 z 5

Malé neřesti Malé neřesti Robert B. Parker

Spenser chce odhalit pravdu o případu zavražděné studentky za každou cenu, ignoruje zastrašování, odolává výhrůžkám, čelí fyzickému nátlaku. Stojí za to očistit ze zločinu někoho, kdo ho nespáchal, i když je do morku kostí špatným člověkem? Pro Spensera jednoznačně ano, pro něj je na prvním místě spravedlnost a čestnost. Jako v mnoha knihách Roberta B. Parkera se i zde setkáváme s otázkami rasové diskriminace.

10.10.2017 4 z 5

Démoni jsou věční Démoni jsou věční Simon R. Green

První a poslední kniha s Eddiem Droodem alias Bondem, kterou jsem přečetl a přečtu. Eddie je prostě velký borec, vlastní rodinu Droodů – ochránců lidstva nejdříve rozbil, aby ji v tomhle dílu dal dohromady, téměř nikomu nevěří, a navíc musí vést válku s Odpornými, kteří chtějí zničit lidstvo. Eddiemu navíc nestačí jeden svět, řeší problémy napříč dimenzemi a musí cestovat i časem. Z příběhu se pak stává trochu guláš, v kterém se nějaká ta ingredience navíc prostě ztratí na úkor celkové chuti. Záplava popkulturními odkazy je někdy až přehnaná a zapadá do koncepce splácaného guláše, méně někdy prostě může znamenat více. V knize najdete snad úplně všechno, na co si vzpomenete (nebo si vzpomněl pan Green), elfy, démony, čarodějnice, mimozemšťany, draky atd. Vzdálenosti překonává Eddie hravě teleportací pomocí Merlinova zrcadla – takže stihne opravdu všechno. Akční části mám rád, ale v Démonech je to celkem nuda, Eddie má ochranou zbroj, s přehledem zvládá každého protivníka a jestli má někdo umřít, tak je to někdo z jeho doprovodu, který je obětován v rámci bitevní vřavy a jeho osud je stejně každému lhostejný. Tahle knížka a pravděpodobně i celá série je zřejmě určena spíše náctiletým čtenářům, připomíná pohádku o rytíři ve stříbrné zbroji, který dokáže porazit jakéhokoliv protivníka kterého si dokážete vymyslet.

25.08.2017 2 z 5

Výpalné Výpalné Robert B. Parker

Zatím asi jedna z nejslabších knih o Spencerovi

04.08.2013 3 z 5