Lithin Lithin komentáře u knih

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Jedna z nejlepších knih, které jsem z fantasy četla. Je velmi originální, tajuplná a to i přesto, že se vlastně celá odehrává v Londýnském metru! :)

30.11.-0001 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Americká jízda, která od začátku do konce překvapuje. Zajímavé téma a nápad Amerických bohů je přesto poněkud zabité jakousi umělostí postav. Ani rok po přečtení nevím, jestli se mi to vlastně líbilo nebo ne.

30.11.-0001 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajka barda Beedleho mě vlastně trošku zklamaly. Jedna část, ta pohádková, ve které byly příběhy sice čarodějné, ale dost vytržené z kontextu Harryho Pottera jako takového, se mi moc líbila. Brumbálovy rádoby učené poznámky jsem musela přeskakovat. :) Čekala jsem ale marně mnohem víc - další knihu, kterou bych hltala a nechtěla odložit.

Vášeň a jiné povídky Vášeň a jiné povídky Guy de Maupassant

Jedna ze slabších knih od Maupassanta - možná je to monotématickým výběrem (koho by bavilo číst snad třista stránek milostných povídek?).

30.11.-0001 2 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Knížku jsem sice četla, ale moc jsem se k ní nedokázala připoutat, půlku vět jsem nevnímala a nakonec jsem se v tom úplně ztratila.

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Rozsáhlé popisy někdy příliš brzdily děj, zápletka byla dosti předvídatelná... Nicméně i tak to stálo za přečtení :)

30.11.-0001 4 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Podle mě je to nejslabší z Coelhových knih, poněkud jsem v ní postrádala hezký nápad a literární hodnota mě také nenadchla.