Lischka Lischka komentáře u knih

Za tajemstvím pohádek Za tajemstvím pohádek Bruno Bettelheim

Skvělá kniha pro všechny, kdo chtějí vědět více o pohádkách, psychologii a o tom, jak na nás působí příběhy. Dobrá odpověď všem, kdo by chtěli kádrovat jednotlivé pohádky z pohledu logiky, povrchního chápání příběhů a soudobé estetiky.

05.01.2019 5 z 5

Radostné dětství? Radostné dětství? Milena Lenderová

Čtivá, dobře informující kniha. Posloužila mi jako jeden z nejzábavnějších zdrojů při psaní bakalářky.

05.01.2019 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Připadá mi, že kniha vyžaduje čtenáře přemýšlivého a aktivního. je zde spousta nedořečených informací, které si musíte domyslet, nebo je objevíte až napodruhé. To se mi líbí, pro mě je řada "hlídek" důstojné pokračování mých oblíbených bratrů Strugackých. Není to jen fantasy pro fantasy, je to i ryze ruská literatura s širokou duší a neustálým zvažováním, co je dobro a zlo, ale zároveň přístupná pro Evropana. Za mě pět hvězdiček, i proto, že platforma je dobře vystavěná a funguje v dalších dílech, kde není potřeba nic složitě "převysvětlovat".

21.05.2017 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Znovu jsem se začetla. Používám knihu jako malé pohlazení vždy, když si nevím s něčím rady. Prostě náhodně otevřu a čtu. Často mi naprosto přesně a aktuálně odpoví na moje strasti. Škoda, že mojí mamince se moc nelíbila, ani ji celou nepřečetla. Zřejmě nenazrál čas...

19.02.2017 5 z 5