Lionis Lionis komentáře u knih

E-den E-den Mikäel Ollivier

Naprosto perfektní.
Děj mě neuvěřitelně pojal a stávalo se tak, i když jsem to četl po několikáté.
Nápad s e-drogou je za mě vynikající. Celé to ukazuje na všechny kategorie lidí. Na to, jak málo to mělo stránek, tak děj měl i příjemnou hloubku a smysl, samozřejmě se hloubka nedá porovnat s několika set stránkovým románem, ale stejnak. Ta rafinovanost celého... všeho, celé knihy a... jednoduše všeho je za mě krásná a rád se ke knize vracím. Na rychlé přečtení, které však není nudné, bezbarvé, nebo nedodělané perfektní.
U přímě jsem z knihy jednoduše nadšený. To že nevím co napsat do komentáře se mě stává málokdy, ale tady se to stalo, jelikož jsem nadšený.
Mohu jen doporučit prakticky všem, co chtějí číst.

Rozhodující bitva Rozhodující bitva Rick Riordan

Bezvadné.
Hluboký děj, který je díky své perfektní provázaností s egyptskou mytologií pro mě naprostno bezvadný. Nikdy jsem nemohl žádnou ze tří knih odložit ani na chvíli z ruky. Děj mě tak pojal, že jsem v podstatě ani nevmímal, co je kolem mě.
Věřím, že některým lidem to nemuselo sednout, egyptská mytologie je rozhodně složitá a jelikož je na ní založená podstatná část děje, tak to nemusí být pro každého.
Doporučuji všem, co nejen mají rádi egyptskou mytologii, ale mytologii celkově. Pokud vám padne styl knihy, rozhodně se jí jen tak nepustíte. To je za mě to nejlepší, co se u knihy může stát.

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Rozhodně zajímavé.
Do příběhu se člověk musí dostat, protože má ohromnou hloubku. Každá stránka jako by měla několik další stránek příběhu a děje, které se pod ní ukrývají. Někteří lidé píší, že je to celé takové zdlouhavé, s čímž nemůžu souhlasit, ale ani plně nesouhlasit.
Za mě je to kniha, která má tak hluboký skrytý děj, že když se do něj člověk plně neponoří, může mu přijít zdlouhavá, protože ta pravá akce, nění přímo na papíře. Některé knihy to mají tak, že mají tu vždy pro všechny viditelnou akci na papíře a pod ní se odehrává další příběh, který však většinou není tak hluboký jako tu. To se mě na této knize hrozně líbí.
Rozhodně doporučuji lidem, co se do ní chtějí v klidu hluboko ponořit a vnímat vše, co se v knize skrývá. A že toho je.

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Rozhodně zajímavé.

Poslední cesta do podzemí Poslední cesta do podzemí Roderick Gordon

Celá série má rozhodně zajímavý příběh, který i když se místy lehce vleče(rozhodně ne často), mě nikdy nenechal, dát si od něj pauzu.
První díl byl za mě jako u většiny sérií, člověk se do něj musí prostě dostat. Pokud se tak neděje, tak za mě příběh nemá hloubku, tady jsem se vžívat musel, a tak to mám rád.
Druhý díl začíná nabírat na obrátkách a děj se prohlubuje, zvětšuje a stává se z toho pravý fantasy román.
Třetí díl je na tom za mě velmi podobně jak druhý.
V posledním díle se však nestalo nikdy, že by se příběh vlekl. Spíše naopak, někdy toho bylo tak hodně, že to člověk při prvním čtení plně "nepojmul", čemuž přispěla na mě až moc scifi atmosféra a "vrchní děj" , musel jsem se párkrát vrátit, abych pojmul i vše, co se skrývalo pod ním, což mě však rozhodně nevadilo.
Za mě doporučuji a jako u většiny sérií které jsem přečetl a které mě bavili, mě nejvíc naštvalo to, že to nemá další pokračování. Tak to za mě má být, chtít víc a to se v případě této série stalo.
Dávám tedy 4/5, kdyb šlo čtyři a půl, tak dám čtyři a půl, kdyby čtyři a třičtvrtě, dám čtyři a třičtvrtě, prakticky nic nemůže mít za mě 100%, ale rozhodně hodnotím kladně.

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Stratený svet v podzemí Stratený svet v podzemí Roderick Gordon

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

15.11.2020 4 z 5

Dusty: V nebezpečí Dusty: V nebezpečí Jan Andersen (p)

Krásné myslel jsem že to bude jako většina knih o psech(koupil jsem to jen z důvodu že border kolie zbožňuju a sám dvě mám a kdyby sem potom zjistil jaký skvost na papíru to je, tak by sem litoval že jsem to nekoupil).( ale to se naštěstí nestalo). Ale říkal jsem že to bylo i trochu jiné a to jen v plusech. U hodně knížek se řeší jen a jenom ten pes, jak se pes venčí, jak se vychovává,ale samozřemně tam sou také lidé jenomže nejsou tak "propracovaní", ale tady je to propojené i stou skutečnou realitou, s emocemi lidí(v tomto případě hlavně dětí) jak se skutečně někdy chovají lidé i psi. A pokud to nebude znít divně tak to bylo i trochu poučné.

Říkám za mně samé plus, plus ,plus a ještě jednou plus. Jak říkám dlouho jsem takhle dobrou, i když to je slabé slovo ÚŽASNOU knihu o psech nečetl. (Škoda že jsou jen tři díly.)

02.01.2019 5 z 5

Dusty: Vrať se domů Dusty: Vrať se domů Jan Andersen (p)

02.01.2019 5 z 5

Dusty: Kamarádi navždy Dusty: Kamarádi navždy Jan Andersen (p)