linda0534 linda0534 komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pan vypravec. Pozitivni oddychovka, skvele skvele skvele napsana. A nemuzu se zbavit dojmu ze Veronika Hurdova se touto knihou velmi inspirovala pro psani Bozidary. Ale Hartl je jen jeden.

23.04.2024 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

(SPOILER) Nadherne verse. Kdybych to cetla v 17, budu naprosto okouzlena. Ted se mi to i pres dokonalost jazyka cetlo tezce, kvuli charakterum postav. Manon, povrchni, lehkovazna kurvicka, rytir naivni a pasivni, byt mnohem sympatictejsi nez titulni hrdinka. Vtipne je, ze behem cteni jsem si rytire predstavovala s tvari Vladimira Polivky a po docteni jsem zjistila, ze ho skutecne hral. Pribeh je to velmi jednoduchy a predvidatelny, ale prekrasne verse ho povysily na uzasne dilo.

14.02.2024 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Je to skoro dva roky, kdy jsem naposled brecela, bylo to kdyz zacala valka na Ukrajine. Ne ze bych pak mnohokrat brecet nechtela, ale neslo to. Neco se ve mne vyplo a trvalo to presne do doby, nez jsem rozecetla Oveho. Behem cetby jsem pak brecela mnohokrat, nekdy z dojeti a nekdy strasne zoufale. Ove je jedna z nejlepsich knih, ktere jsem kdy cetla a pokud mu to dovolite, vytahne z vas to nejlepsi, co ve vas je. Uz nikdy se pak nejspis nepodivate na druheho cloveka bez toho, abyste si uvedomili, ze ma za sebou svuj osobni, jedinecny pribeh a ze nejspis stoji za to. Jo, a jestli tuhle recenzi ctete nekdo, kdo pracujete na LDN nebo v domove duchodcu, zkuste poprosit rodiny pacientu o jejich fotku za mlada a par informaci o tom, kdo ten ktery clovek doopravdy je. Tahle fotka nad posteli by mozna delala divy. Oveho dam klidne naroven Shakespearovi. Ove je kniha, ktera meni svet.

12.02.2024 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Cervena knihovna, ale mila a dobre napsana. Skvela oddychovka, ctena ve Svycarsku. Uzasne popisy krajiny, lyzovani a cokolady. Doporucuju na zlepseni nalady, okamzite vytvoreni chuti na cokoladu a vliti pozitivni energie do zil. Urcite zkusim dalsi knihy ze serie.

07.02.2024 3 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Mam ke knize hodne vyhrad. Gramaticke chyby, a hlavne nekonzistentnost v popisu postav a situaci, jakoby to autorka po sobe ani necetla. Bozidara ma tvrdy spanek, ze by se vedle ni mohlo strilet, ale probudi ji hovor v kuchyni. Postavy se vyhrivaji v dopolednim slunci a o malickou chvilicku pozdeji uz sviti slunce odpoledni. Rosie strasne nastve, ze jeji mama utratila penize za retizek k jejim narozeninam, prestoze mohla koupit kozu pro Africany, ale za chvili se dozvidame, ze k jeji vasnim patri nakupovani. A mohla bych pokracovat. Ale vite co? Cert to vem! Ta knizka dokonale a naprosto presne popisuje pocity 17lete holky i mamy, co se pokousi ochranit sve dite a nevzdalit se mu a desne to vore. Ty popisy pocitu jsou tak autenticke a syrove, ze knize prominu i ty velke chyby. Presne pro tohle jsem si sem totiz sla. Pro vzkaz, ze na tom je nekdo jako ja, ze v tom nelitam sama. Kdyby autorka vychytala vyse uvedene nedostatky, je to o hvezdu vic.

30.01.2024 3 z 5