lin3504 lin3504 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu som si vybrala na základe recenzií a aj preto lebo som Dočítala knihu Mengeleho dievča ktorá má chytila za srdce. Téma 2 svetovej vojny a likvidácia židov má chytili za srdce. Príbehy oboch kníh boli veľmi silne aj keď v Menheleho dievčati boli hrôzy opísané detailnejšie. Na knihe Hana sa mi veľmi páčil štýl akým je napísaná a ako do seba postavy a generácie nadväzovali. Tretiu časť som nemohla spustiť z ruky a do 2 hodiny nočnej som ju prečítala. Veľmi silný príbeh veľmi smutný a stále nad Hanou premýšľam. Ľahšie sa mi teraz bude pozerať na ľudí ktorý sú v duševnom rozpoložení a ľahšie sa mu budú chápať ich dôvody uzavrieť sa pred reálnym svetom.

23.07.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knizku som si kúpila na letisku v Prahe aby som si skrátila chvíle na slnečnej Sardínii. Vedela som o brutalite v obdobi Holokaustu ale vcítiť sa do niekoho príbehu kto to celé prežil bolo veľmi smutne pre mna. Vždy keď si prečítam nejakú knižku ktorá trhá srdce tak som taká vďačná za svoj život za svoju zdravú rodinu a prestávam riešiť hlúposti ako pár kíl navyše alebo nejakú trapnu vyrazku a aj prestávam súdiť druhých ľudí. Ľahko sa nám na niekoho pozerá na ulici koho môžeme dobre poohovarat ale v skutočnosti je v kazdom človeku živá duša a charakter , osobnosť a nik netuší čím si ten človek v živote prešiel alebo akú životnú situáciu práve prežíva. Troska som odbočila ale takto som to cítila po prečítaní. Sama mám doma dvojičky a nedokážem si predstavit že by im niekto tak ubližoval. Mengele bol naozaj obluda a nedokážem pochopiť ako je možné že ho nikto nezastavil. Pochybujem že by na svete existoval ešte jeden takýto druh človeka. Za mna knižka na 1000 hviezdičiek

14.07.2019 5 z 5

Príbeh včiel Príbeh včiel Maja Lunde

Veľmi veľmi dobrá kniha. Minulosť prítomnosť a budúcnosť v zaveri zmyselné prepletené.
Veľká škoda že vymieranie včiel sa práve deje ale len veľmi malo ľudí si dokáže predstaviť a uveriť následkom čo sa stane keď umrie posledná včela.

01.05.2019 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Podľa mňa sa treba knihe prispôsobiť. Ani mne sa nečitala ľahko, hlavne ak neviem v čo naozaj verím. Či existuje Boh alebo niečo iné nejaká hmota... v každom prípade kniha pomáha dostať sa do vlastného podvedomia a začať pracovať na uzdravení / vyrovnaní sa sa s niečim.
Lebo len zdravé podvedomie ( vnútro ) sa ukáže navonok ako vedomie. Kniha má skôr pobavila v predstavách koho Boh, Ježiš a duch svätý zosobňovali. Na chvíľu má aj zarmútila keď sa Mack dožadoval vysvetlenia. Celkový dojem je však veľmi dobrý ak si knižku dokážete prispôsobiť na svoje vedomie...

01.05.2019 5 z 5

Mama klame Mama klame Michel Bussi

Doteraz som čítala knihy skôr pre rozvoj osobnosti a táto bola moja prvá detektívka. Upozorňujem že TV doma nepozeráme mame len online kino ako Netflix a Amazon. Z dnešných brutálnych zmasakrovaných filmov plných násilia a sexu som už malamplne zuby a tak som skúsila niečo prečítať a neľutujem !!! Do knihy som sa tak ponorila že som samu seba nechápala. Verím že sú aj napínavejšie príbehy ale mne sa veľmi páčilo ako bola kniha napísaná vlastne mám veľmi rada taký štýl kde sa preskakujú diania. V jednej kapitole sa píše o Marriane, potom Angelika, potom Angie. Celé do seba začne neskôr zapadať. Častokrát som po prečítaní niekoľkých kalpitol len hľadela do stropu a nútilo ma to premýšľať a dostať sa až na začiatok a potom do stredu deja. Za mna 5 hviezdičiek vôbec som sa nenudila bolo to napínavé čítanie

27.10.2019 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Realita, ktorá sa odráža do dnes.
Je úžasne citát knihy rôznych žánrov. Táto má priviedla k určitým poznatkom ako funguje v praxi mafia. Síce dnešní bossovia zrejme nesiahajú donovi Corleonovi ale po členky no majú moc a svoje prsty všade. V zdravotníctve, mäsopriemysle, médiách, na prokuratúre či v politike. Nezničí ich nič jedine oni sami seba a medzi sebou. Nie som pesimista práve naopak selektujeme ľudí a v kruhu si držím či najviac optimistov a ľudí šťastných so svojim životom. Kniha mi len pootvorila oči akým smerom sa netreba uberať.
A teraz konkrétne k dielu. Úžasne opísané postavy až som sa nestačila čudovať keď som našla skutočne fotografie na nete ako sa podobali s mojimi predstavami.
Úžasná bola aj sila celej rodiny ako celku. Neodpusalo sa žiadne zlyhanie a naopak má fascinovalo ako si vážili ženy doslova aj vtedy ak mal niekto milenku tak sa hľadelo aby sa aj ona mala dobre a to aj po smrti jej milenca. Skvele čítanie

27.10.2019 5 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Este nikdy ma ziadna kniha nedojala tak ako tato. Dala som si predsavzatie precitat niekolko knih zo svetovej literatury, inspirovala som sa tu v Zoznamoch kde je top 100 knih a naozaj som samou sebou prekvapena ako ma to chytilo. Pri citani som si dokazala dokonale predstavit tak detailne opisany Pariz aj osoby a dokonca si predstavit aj rozne pachy a chute, taky bol autor dokonaly. Akoby ste sa naozaj presunuli storocia do minulosti. Tesim sa na jeho dalsie citanie zo zbierky Ludska komedia pretoze som strasne zvedava ako dopadne Eugen a co sa stane s tymi nanichodnicami Delphine a grofkou Restaud.

26.11.2018 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Velmi zaujimava kniha, zo zaciatku sice nezazivna ale potom sa dej rozbehol tak ze som strany doslova hltala. Za dva dni bola kiha preitana co teda u mna sa stava malokedy. Neuveritelne coho su deti schopne. Na youtube som si pozrela aj film aby som mohla detom ukazat o com bola moja kniha ale film bol obrovske sklamanie.

26.11.2018 5 z 5