LillyLin LillyLin komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

(SPOILER) Aha, takže paní se napřed provdá za peníze. Pak začne předpokládat, že se zamiluje do chudého nýmanda, který celý příběh jenom skuhrá - a kvůli tomu rok před seznámením s dotyčným inscenuje tragédii na druhou. Překombinovaný závěr posledních stran měl patrně dohnat předvídatelnost celého děje.

06.06.2022 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Knížka se četla pěkně a v noci to mělo tu správnou atmosféru. Pocházím z Beskyd, takže potěšila i lokace. Bylo tam pár věcí, které mi nedávaly smysl, např. rozzuření na rozbitou GPS, když stáli na jedné jediné cestě a nešlo jinak, než jet/jít rovně. Nebo “pouhý” zákaz vjezdu na lesní cestě, kde se běžně používají uzamčené závory, ale chápu, že bez toho by nebyl děj. Rozuzlení pěkné, ačkoliv je škoda těch pár nevyjasněných otázek.

29.03.2022 3 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Když začnu tím pozitivním, tak knížka se mi opravdu pěkně četla. Rozhodně bych vyzdvihla psychologickou linii příběhu a popsané pocity bezradnosti a smutku nad ztrátou blízké osoby. Naopak jsem měla problém s (ne)reálnou zápletkou. Muž přijde o ženu a dítě, žena přijde o muže. Pozůstalí náhodou bydlí vedle sebe a zamilují se, zemřelí ještě větší náhodou přišli o život při společné havárii a pozůstalí o tom nemají ani tušení. Zřejmě neproběhlo žádné vyšetřování a pozůstalí vzájemně netuší, že zemřel ještě někdo jiný, popř. kdo nehodu zavinil. Zápletka s Tannerem už mi přišla navíc úplně, jako by se do knihy nechtěně vloudil detektivní příběh. Některé pasáže stály na vodě, ale celkově pozitiva převážily a kniha se mi líbila.

24.06.2022 3 z 5

Arabská milenka Arabská milenka Mirka Manáková

Knihu jsem dostala jako dárek a ačkoli jsem ji od začátku považovala za oddechovou četbu, tak mě velmi zklamala. "Arabské" prostředí působí jako parodie na autobiografická díla, dialogy jen těžko uvěřitelné, děj prvoplánový. Ztráta času.

26.01.2019 1 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Pro ty, co odsuzují hlavní hrdinku - je nutné si uvědomit, že příběh začínal v roce 1991, kdy informovanost o muslimech byla v Evropě velmi nízká. Dnes je spousta příběhů z té doby, ze kterých se lze poučit, ale předtím žádné takové nebyly. Z našeho pohledu je nelogické, proč si s ním Kerstin začínala, proč se vrátila a nechala to zajít tak daleko. Ale tohle je otázka týraných žen obecně. Spousta z nich zůstává s manželem, který ubližuje jim i jejich dětem, a to zdaleka nemusí být v tak komplikované situaci, v cizí zemi a podléhat cizímu právu. I v ČR takové případy jsou, kdy řešení je mnohem snažší. Takže neodsuzuji, je dobrá, že to nakonec zvládla.

15.02.2019 3 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

! Komentář obsahující SPOILER !

Kniha výborná, přečetla jsem ji jedním dechem, jen poslední část od narození D. mi přišla už trochu slabší. Překotný odjezd bez zjištění faktů v tak závažné věci, jen na základě domněnky.

04.11.2017 4 z 5