Lilit15 Lilit15 komentáře u knih

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Ani nevím jak začít. Upřímně takhle kniha je jedno velké překvapení. Jsem ráda, že jsem to nevzdala, protože věřte nebo ne chtěla jsem to udělat. mám ráda klišé,ale pořád dokola fakt ne. Ale pozor tohle bylo jine nejen erotické, ale i fascinující. Nechápala jsem proč je hlavní hrdinka zla poprvé v životě jsem milovala, nesnášela a zase milovala hlavní hrdinku. Jaké je to tajemství? A proč mi ho kruci pořád nechtějí prozdradit? Nad tím jsem si lámala hlavu. Nechtěla jsem to vzdát, říkala jsem si, že zjistím, co je to za tajemstvím a podle toho se rozhodnu zda ta knížka stojí za to, ale věřte, že jakmile jsem se to dozvěděla nemohla jsem se odtrhnout bylo to naprosto fascinující a děsivé zároveň a tak jsem se rozhodla, že o této knížce napíšu svůj vlastní názor, svůj vlastní komentář(samozřejmě je to takový sloh jak jinak xdd). Super kniha :)

04.03.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Je možné, že tady zazní dost velké SPOILERY!!! Tak radši varují předem, protože napíšu to, co právě teď cítím.

Je to zvláštní, ale já sním nějakým divným způsobem soucítím. Není to proto, že bych podporovala ty zrůdnosti, co prováděl, ale proto, že neměl lásku. Podívejte se na jeho dětství, přísný věřící otec, co všechny měl pod palcem. Ani jeho manželka se neodvážila ani ceknout či projevovat nějakou moc velkou náklonnost ke svým dětem. Přišlo mi, že Rudolf se cítil v bezpečí jenom ve svém pokoji. Ani nestál o to, že by se víc bavil se svými sestrami, ale je možné, že kdysi to tak asi ani nebrali nevím... Bohužel díky toho všeho se naučil jen plnit rozkazy. Myslím že to bylo proto, že nikdy nezažil co je to láska tak ani nikdy nemohl doopravdy milovat svoji ženu a děti.Průběhem čtení této knihy jsem si uvědomovala jednu věc - a to že mi tam chybí jakýkoliv projev lítosti z jeho strany za to co provedl. Lidské bytosti mají svědomí on ho neměl. zajímá mě zda to bylo výchovou? Jestli jeho otec v něm nezabil tu špetku lidskosti, co v sobě měl či zda za to nemohly ty neustále války do kterých se hrnul?
Ať odpočívají v pokoji ti, co je tak zrůdným způsobem připravil o jejich život.

06.04.2020

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Miluju Harry Pottera, ale bohužel patřím mezi ty, co dřív viděly film než si přečetly knihu. Takže jsem se naprosto zamilovala do filmu, ale do knížky už ne. Skoro vše na co jsem ve filmu zvyklá bylo jinak. Film mě natolik uchvátil
(divím se že to řeknu..),že knížka je proti tomu nic. Možná to je proto, že ve knížce je Harry vykreslen jako nevinná oběť, co jí psychicky ubližují ( a je to velmi smutné,to zas ne že ne) a co ne vždy se dokáže ubránit a ve filmu je zase Harry odvážný a statečný a taky věrný ke všemu a ke všem a to se mi líbí víc než oběť Harry. Samozřejmě je dosti možné,že si ho moc idealizuji vždyť je to Harry!!! Ale i přesto jsem Harryho nepřestala mít ráda xdd další díl si ale nepřečtu..

30.03.2020 3 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Tak moc to bolí. Ne jen Rose, ale i mě.. tak mě napadlo vypsat se z toho.. knihy hodně prožívám a tohle mě málem zabilo. Modlím se ať se všechno změní, protože tak to rozhodně skočit nemělo.. chtěla bych teď psát jak se mi knížka líbí, ale bohužel.. jsem jenom smutná.. a nejhorší na tom je, že kdyby si všichni sedly a promluvily si tak všechno mohlo skončit už dávno jinak. Myslím, že nejvíc mě zklamala Liss. Chápu, že se jí Rose vůbec nesvěřovala ne proto, že by ji nevěřila, ale protože ona měla vždycky přednost.. myslím, že si tolik zvykla na to, že je u ní na prvním místě, že ji nenapadlo, že by to kdy mohly být jinak. Liss byla ta co si vlastně užívala života a Rose zase ta co ji chránila a nechala aby si v klidu užívala života ,ale proč si na ni nenašla čas a opravdu a upřímně se jí nezeptala co jí trápí?..tak moc se nechala zaslepit láskou, že zapomněla na Rose. S těžkým srdcem jdu na další díl

26.03.2020 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Už mi celkem začínalo lézt na nervy, jak jsou Lissa a Christian pořád spolu, tak nějak jsem Rose chápala. Možná, že kdyby si víc pokecala se svou kamarádkou mohlo všechno skončit jinak, ale taky záleží jak se na to díváte vy. Třeba by se i tak nic nezměnilo..Nevím.. Adrian.. wow to je zajímavá postava. Tak jako Rose se nemohu od něj odtrhnout, taky mě dokázal zaujmout. Naprosto netuším co od téhle postavy očekávat, tak snad se toho dozvím víc v dalším díle.. xdd
Rose a její matka jsou si tak strašně charakterně podobné.. ,že je to až k nevíře xdd co víc dodat..
Knížka byla úžasná a já se hned vrhám na další díl !!! Xdd

25.03.2020 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Už dlouho jsem nenapsala žádný komentář. Dnes jsem se ale rozhodla, že napíšu :) přijde mi, že tady si ohledně této skvělé knížky vylévá srdce každý, tak jsem se rozhodla, že ani já nebudu výjimkou a hlavně díky toho, co tady napíšu aspoň nezapomenu na děj :)) příběh byl velice zajímavý! Princezna, co má takhle vražednou schopnost, to je skvělé i děsivé zároveň. Sedmilhař byl velice okouzlující i když abych pravdu řekla, ani čtenář nemohl vědět zda mu může věřit či ne :D strašně jsem je dávala dohromady, modlila se ať jsou spolu :)) nevím proč, nějak mi to dávalo smysl. Rozhodně mi i nějaká ta slza ukápla. Četla jsem tu, že prej se někomu příliš nelíbilo to, že tam nebyla žádná moc velká akce :/ Hmm myslím, že to spisovatelka plánuje v dalších knihách, jinak by nenechala konec takhle otevřený. Mi se kniha prostě moc líbila :))) a nemohla jsem se vůbec odtrhnout, nekecám za jeden den jsem to měla přečtené, tak moc mě ten příběh a jejich svět pohltil, že nešlo od knihy odejít! Nejedla jsem, nepila jsem, dokud jsem knihu nepřečetla :)))) ne rozhodně to není zdravý přístup, ale ono to jinak nešlo.... Já musela prostě číst a číst a číst a ani za nic nelituju :D konec byl rozhodně překvapivý! Já doporučuji! Mějte se :))

25.07.2021