LiborP LiborP komentáře u knih

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Užasná knížka. Poprvé jsem se s ní setkal na průmyslovce, když jsem více méně z donucení zavítal do veřejné knihovny. Pak jsem si jí přečetl při dlouuuhých chvílích na vojně a od té doby jí čtu, když se chci pobavit i poučit. Je to úžasná nadsázka, sqělý humor !

27.04.2015 5 z 5

Třetí říše poslouchá: Prolamování spojeneckých šifer v letech 1939–45 Třetí říše poslouchá: Prolamování spojeneckých šifer v letech 1939–45 Christian Jennings

O kódu Enigma a jeho prolamování v Bletchley parku slyšel asi každý, ale že se o stejnou věc pokoušeli i kryptoanalitici v nacistickém Německu, ví asi málokdo. Moc jsem na tuto knihu zvědav.

23.04.2020

Práce je čest!: Plzeň a Škodovka za protektorátu Práce je čest!: Plzeň a Škodovka za protektorátu Zdeněk Roučka

Skvostná sbírka fotografií. Nejčastěji si ale prohlížím židovskou rodinu čekající v čele čtyřstupu na transport do...

Prokletí Lídy Baarové Prokletí Lídy Baarové Stanislav Motl

Velice zajímavé. Moc rád jsem knihu četl a i v budoucnu se k ní hodlám vrátit.

Mraky nad Barrandovem Mraky nad Barrandovem Stanislav Motl

Velmi dobře napsané bez snahy autora o bulvarizaci tématu. Děkuji.

Děti Antonína Kaliny Děti Antonína Kaliny Stanislav Motl

Smutné čtení o smutných událostech... Silný a statečný člověk to byl.

15.01.2019 5 z 5

Hitlerova hora Hitlerova hora Václav Junek

Korektorka textu resp.popisků ke knize by měla vrátit honorář. Tam kde je pod fotografií dost místa, je Adolf Hitler uváděn pouze jako AH. Eva Braunová jako EB a další jsou na tom podobně. Jinde jsou u jmen psána pouze příjmení. Onde je fotografie bez textu, ale chybějící text je o pár stránek dál u dvou fotografií stejný. Text knihy mám teprve před sebou, ale po zběžném nahlédnutí na několika místech se obávám, že se od textu pod fotografiemi moc lišit nebude. Pan Junek bude asi spíš takový poučení historik - laik, než odborník. Škoda.

26.04.2020 2 z 5

Pod palbou hloubkařů Pod palbou hloubkařů Filip Vojtášek

Super vyčerpávající práce!

08.10.2019 5 z 5

Můj generál Můj generál Karlludwig Opitz

Německá varianta anglické knížky "Jak jsem vyhrál válku".Parádní věc !

27.04.2015 4 z 5