Liana Liana komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nemôžem si pomôcť, ale mňa tento príbeh až tak úplne neberie. Je pekný a má hlboké myšlienky, ale proste nie je to moja šálka kávy. Čo už. 100 ľudí, 100 chutí.

05.01.2021 3 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Silný príbeh, pri ktorom som mala knedlík v krku. Ťažko nájsť slová. Veľmi pekne autorka spracovala text, je to napísané s láskou a úctou k nespočetným obetiam hrôz vojny.

03.01.2021 5 z 5

Zverolekár v jednom kole Zverolekár v jednom kole James Herriot (p)

Skvelá kniha! Nádherné príbehy, ktoré potešili, rozosmiali a spríjemnili deň. Z príbehov srší láska a pokora s akou autor pristupoval k svojej práci a zvieratkám. Veľmi sa mi páčil miestny dialekt ľudí. Dotváralo to celkovú atmosféru. Vrelo odporúčam.

18.12.2020 5 z 5

Slová načmárané na stenách Slová načmárané na stenách Julia Walton

Zaujímavý námet na knihu. Kniha sa čítala ľahko, rýchlo, bola pútavá. Hviezdičky strhávam za to, že na môj vkus sa tam úplne zbytočne hanilo kresťanstvo. Príbeh mohol byť dobrý úplne aj bez toho. A tiež za to, že niektoré spovede Adama doktorke mi prišli vážne nereálne a prehnané. Trošku pritiahnuté za vlasy.

08.12.2020 3 z 5

Hlubokej průser Hlubokej průser Eoin Colfer

no... už dlho som väčšiu blbosť nečítala. dávam dve hviezdičky za to, že to bolo napriek všetkému napínavé a bola som zvedavá, ako sa to skončí. Miestami to bolo aj trocha vtipné. Okrem absurdného príbehu, ktorý som však očakávala už od začiatku aj vzhľadom k obálke knihy, mi hlavne vadili neustále vulgarizmy. Akoby sa to nedalo bez toho. Netuším, aký je Artemis Fowl, len pevne dúfam, že o poznanie lepší a iný.

19.11.2020 2 z 5

Denník moderného fotra Denník moderného fotra Dominik Landsman

Pred humornými knihami mám čoraz väčší rešpekt. Väčšinou narazím na príliš silený humor, kedy sa snaží autor za každú cenu byť vtipný a ak by to čitateľ náhodou nepochopil, tak mu to treba v tom texte aj patrične pripomenúť. No a presne toto sa mi stalo na niektorých miestach aj pri tejto knihe. Navyše ma rušil aj príliš hrdinský, macho-vský štýl. Odhliadnuc od tohoto všetkého boli predsa len momenty (a bolo ich viac), kedy som sa naozaj bavila. Takže za mňa taký priemer.

05.11.2020 3 z 5

Vraždy podľa abecedy Vraždy podľa abecedy Agatha Christie

Nie nadarmo má autorka prezývku "kráľovná detektívok", napínavé až do konca. Odporúčam.

28.10.2020 5 z 5

Ide o život Ide o život Petra Nagyová Džerengová

Do podobných kníh sa v poslednej dobe púšťam s dosť nedôverou, je mnoho kníh ktoré sa snažia byť za každú cenu vtipné a na mňa to akosi nefunguje. Ale pri tejto knihy výnimka potvrdila pravidlo. Autorka sa mi trafila do vkusu so svojim humorom, má celkom dobré a trefné postrehy a poznámky na súčasné témy. Nie vždy a všetko ma oslovilo, alebo nie vždy so všetkým sa stotožnila, preto len 4 *.

18.10.2020 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Paráda. Naprosto skvelá detektivka. Knihy z tejto serie citam po poradi a mam pocit, ze su za kazdym lepsie a lepsie. Uz sa tesim na dalsi pripad z oddelenia Q. Odporucam.

03.10.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opäť skvelé. Carl Mork a jeho pomaly sa rozrastajúce oddelenie Q sú úžasní. Túto sériu odporúčam.

10.09.2020 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Ďalšia skvelá... čítam ich pekne po poradí a mám silný pocit, že každou knihou je to lepšie a lepšie... zemeplošský humor je proste super.

04.09.2020 5 z 5

Lady Jana Greyová - Devítidenní královna anglická Lady Jana Greyová - Devítidenní královna anglická Faith Cook

Až doteraz som o tejto deväťdňovej kráĺovnej nikdy nepočula a som rada, že som zas o niečo múdrejšia.
Kniha je pútavo napísaná a nesie v sebe silný odkaz. Veľmi by ma zaujímalo, ako by to celé dopadlo, kam by sa história uberala, keby sa aj jej aj Eduardovi VI dostalo katolíckej výchovy namiesto evanjelickej.

29.08.2020 4 z 5

Zostanem s tebou Zostanem s tebou Miroslava Varáčková

Aj keď už dávno nepatrím do cieľovej skupiny čitateľov, kniha sa mi veľmi páčila, preniesla ma do študentských čias. Napriek tomu, že som si myslela, že to bude iba taká jednoduchá romanťárna z prostredia strednej školy a prvých lások, kniha ma prekvapila aj hlbšími myšlienkami a posolstvami. Odporúčam.

21.08.2020 5 z 5

Žena v klietke Žena v klietke Jussi Adler-Olsen

Jeej. Pred chvíľou dočítané a teda, že supeer. Videla som kedysi aj film, ten sa mi ale vôbec nepáčil a tak som sa do tej knihy pustila až teraz vďaka čitateľskej výzve. A som veľmi milo prekvapená. Čítalo sa to ľahko, svižne, bolo to pútavé a zároveň vďaka Asadovi aj mierne vtipné. Vidím to tak, že sa asi v dohľadnej dobe pustím do ďalších dielov tejto série. Odporúčam.

16.08.2020 5 z 5

Kniha ako stvorená na letné oddychové čítanie. Bolo to milé, zábavné, napínavé, pozitívne ladené.

02.08.2020 4 z 5

Hra o tróny Hra o tróny George R. R. Martin

Seriál som nevidela a až teraz som sa dostala konečne k tejto sérii. Musím strhnúť jednu hviezdičku za to, že dobrú polovicu knihy som sa do toho akosi nevedela začítať, potom sa to už konečne rozbehlo. Príbeh bol dobrý, len mi tam celkovo dačo chýbali a trochu mi vadila miestami zbytočná vulgarita. Zatiaľ len takéto neutrálne hodnotenie, možno po druhej časti budem už konečne oplývať samými superlatívami. Uvidíme.

25.07.2020 4 z 5

Zářivé hlubiny a jiné prózy Zářivé hlubiny a jiné prózy Karel Čapek

Niektoré poviedky sa mi páčili, iné zasa nie, každému sadne niečo iné a mám pocit, že v tejto knižke bola taká všehochuť.

14.07.2020 3 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

oddychovka, od ktorej netreba veľa očakávať. Možno práve preto, že som neočakávala mnoho, nie som ani až tak zklamaná. Hodnotím 3 hviezdičkami, preto, lebo bola celkom humorná, ale postavy ako také mi neboli vôbec sympatické, ani jedna. No čo, každému sadne niečo iné, ale úplný prepadák to zas nebol.

02.07.2020 3 z 5

Tyrolské elegie a Král Lávra Tyrolské elegie a Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Poezii sice moc neholdujem, ale toto sa mi pacilo. Kratke a humorne. Paci sa mi autorova satira.

31.12.2019 4 z 5

Malomocný kráľ Malomocný kráľ Zofia Kossak-Szczucka

Veľmi pekná, dobre napísaná kniha plná veľkých a múdrych myšlienok. Táto kniha mi dala veľmi veľa. Radím ju medzi top knihy, ktoré som čítala. Odporúčam.

19.12.2019 5 z 5