Zářivé hlubiny a jiné prózy ekniha

Zářivé hlubiny a jiné prózy (1916) je soubor povídek. Autoři se zamýšlejí nad svízelemi lásky. Červená povídka je postavena na vyprávění starého šermíře Neriho, který vypráví o nešťastné lásce k jedné krásce. V L'évantail je zřetelný Čapkův zájem o techniku a představa, jak může zasáhnout do vývoje lidstva. Skandál a žurnalistika poukazuje na hon žurnalistů za senzací. Mezi dvěma polibky popisuje osud jedné lásky: dcery z bohaté rodiny a podřízeného jejího otce. Ostrov je příběh muže, který ztroskotal a zůstal žít na krásném ostrově, přestože měl možnost vrátit se zpět domů. Živý plamen je příběhem muže, který si život užíval plnými doušky a nelitoval hříchů. Zářivé hlubiny vypráví o nepotopitelné lodi Oceanik což je změněné jméno legendárního Titanicu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291191/zarive-hlubiny-a-jine-prozy-BNT-291191.jpg 3.636
Povídky, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Carpe diem

Kniha Zářivé hlubiny a jiné prózy

Liana

Niektoré poviedky sa mi páčili, iné zasa nie, každému sadne niečo iné a mám pocit, že v tejto knižke bola taká všehochuť.

MilanCFC
19.12.2019

Poněkud pomalejší rozjezd a první dvě povídky pro mě dějově slabší, tříhvězdičkové, ale následné příběhy už byly někde jinde. Znovu velice silné, s hlavním motivem láska. Líbila se mi hra s jazykem, kdy v těch ve větší minulosti posazených povídkách byl i ten jazyk jaksi archaičtější. Ostrov a Živý plamen pro mě nejlepší povídky ze souboru.

paulinne_b
23.10.2016

Kromě L'évantail se mi všechny povídky četly velmi dobře a bavily mě.

Censurion
20.01.2014

Chvilku mi trvalo, než jsem si přivykl způsobu vyprávění. Na rozdíl od Čapkovy faktografické tvorby mi jazyk povídek přišel dosti archaický, ale po chvíli jsem se i přes to dokázal do povídek ponořit. Paradoxně samotná povídka "Zářivé hlubiny" mi přišla nejslabší.

Peťule 30
14.11.2013

A víte co? Člověk by si řekl, že to bude nudná klasika, když otevřete bratry Čapky, ale když se ponoříte do jejich světa zjistíte, že může být zábavný, překvapivý a lehce dráždivý. ;-)

ttommikk
18.05.2013

Literární školka bráchů Čapků.

WEIL
10.08.2011

Začínali psát společně s Karlem, potom si šel každý svou cestou, ale tyhle povídky není špatné si pročíst ani dneska, třebaže jsou značně dobové.

Možná že odcházíme

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938
Josef Čapek
česká, 1887 - 1945

Kniha Zářivé hlubiny a jiné prózy je v

dalších seznamech1x