Zářivé hlubiny a jiné prózy ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zářivé hlubiny a jiné prózy (1916) je soubor povídek. Autoři se zamýšlejí nad svízelemi lásky. Červená povídka je postavena na vyprávění starého šermíře Neriho, který vypráví o nešťastné lásce k jedné krásce. V L'évantail je zřetelný Čapkův zájem o techniku a představa, jak může zasáhnout do vývoje lidstva. Skandál a žurnalistika poukazuje na hon žurnalistů za senzací. Mezi dvěma polibky popisuje osud jedné lásky: dcery z bohaté rodiny a podřízeného jejího otce. Ostrov je příběh muže, který ztroskotal a zůstal žít na krásném ostrově, přestože měl možnost vrátit se zpět domů. Živý plamen je příběhem muže, který si život užíval plnými doušky a nelitoval hříchů. Zářivé hlubiny vypráví o nepotopitelné lodi Oceanik což je změněné jméno legendárního Titanicu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291191/zarive-hlubiny-a-jine-prozy-BNT-291191.jpg 3.636
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Carpe diem
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Zářivé hlubiny a jiné prózy

Přidat komentář
Liana
14. července

Niektoré poviedky sa mi páčili, iné zasa nie, každému sadne niečo iné a mám pocit, že v tejto knižke bola taká všehochuť.

MilanCFC
19.12.2019

Poněkud pomalejší rozjezd a první dvě povídky pro mě dějově slabší, tříhvězdičkové, ale následné příběhy už byly někde jinde. Znovu velice silné, s hlavním motivem láska. Líbila se mi hra s jazykem, kdy v těch ve větší minulosti posazených povídkách byl i ten jazyk jaksi archaičtější. Ostrov a Živý plamen pro mě nejlepší povídky ze souboru.


paulinne_b
23.10.2016

Kromě L'évantail se mi všechny povídky četly velmi dobře a bavily mě.

Censurion
20.01.2014

Chvilku mi trvalo, než jsem si přivykl způsobu vyprávění. Na rozdíl od Čapkovy faktografické tvorby mi jazyk povídek přišel dosti archaický, ale po chvíli jsem se i přes to dokázal do povídek ponořit. Paradoxně samotná povídka "Zářivé hlubiny" mi přišla nejslabší.

Peťule 30
14.11.2013

A víte co? Člověk by si řekl, že to bude nudná klasika, když otevřete bratry Čapky, ale když se ponoříte do jejich světa zjistíte, že může být zábavný, překvapivý a lehce dráždivý. ;-)

ttommikk
18.05.2013

Literární školka bráchů Čapků.

WEIL
10.08.2011

Začínali psát společně s Karlem, potom si šel každý svou cestou, ale tyhle povídky není špatné si pročíst ani dneska, třebaže jsou značně dobové.

Doporučujeme

Možná že odcházíme
Možná že odcházíme
Šíleně smutné povídky
Šíleně smutné povídky
Slavnosti sněženek
Slavnosti sněženek
To na tobě doschne / Das trocknet an dir
To na tobě doschne / Das trocknet an dir

Autoři knihy

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938
Josef Čapek
česká, 1887 - 1945

Kniha Zářivé hlubiny a jiné prózy je v

Přečtených63x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených3x
Knihotéce27x
Chystám se číst12x
dalších seznamech1x