Liana Liana komentáře u knih

Experiment Experiment Veronica Roth

Celá trilógia sa mi veľmi páčila vrátane tejto poslednej časti. Nevedela som to prestať čítať, až kým nebol koniec. Síce som si na konci trošku poplakala, ale napriek tomu sa mi to páčilo. Hlavné postavy mi boli veľmi sympatické, okrem pozitív mali aj svoje chyby a to im dávalo na reálnosti. Aj napriek veľkému počtu postáv, ktoré sa v trilógii premleli, sa v tom dalo dobre orientovať a každá postava bola zapamätateľná. Páčili sa mi aj hlbšie myšlienky v knihe o hodnotách života. A ten záver... mne sa to páči tak, ako to je, aj keď je to možno trocha smutné, ale pekné a reálne. A dojemné.

27.05.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

skvelá kniha, napätie od prvej po poslednú stranu, nevedela som prestať čítať, zdala sa mi ešte lepšia ako divergencia, ale to možno preto, že tú som čítala hneď po pozretí filmu a nebolo to už potom pre mňa také napínavé. Každopádne sa neviem dočkať ako ešte dnes otvorím tretiu časť tejto trilógie a začítam sa do nej. Som veľmi zvedavá, ako sa to celé skončí.

19.05.2014

Falošná stopa Falošná stopa Henning Mankell

Vynikajúca detektívka (alebo krimi?) každopádne napínavá od začiatku až po epilóg. Toto bolo moje prvé stretnutie s Mankellovou tvorbou, ale vidím to tak, že sa s ním ešte stretnem pri ďalších knihách. Kniha sa nedala pustiť z ruky, až kým som neotočila poslednú stranu - odporúčam všetkým milovníkom detektívok.

04.05.2014 5 z 5

Druhý verdikt Druhý verdikt Michael Palmer

velmi dobrá kniha, pútavá a hlavná hrdinka veľmi neštandardná - iná ako bežne, naozaj odporúčam

28.04.2014 4 z 5

Odvrhnutá Odvrhnutá Eliette Abécassis

Celkom dobré čítanie, neubránila som sa slzám a niečo sa priučila aj o inej kultúre než tej našej, čo ma osobne dosť zaujíma.
Je to tenká knižočka, tak na jeden večer, ale dojem urobila.

24.04.2014 4 z 5

Diagnóza: k smrti odsouzen Diagnóza: k smrti odsouzen Michael Palmer

Úžasný, pútavý príbeh. Nevedela som prestať čítať, až kým som neotočila poslednú stranu. Teším sa na čítanie ďalších kníh od tohto autora. Odporúčam všetkým milovníkom trilerov.

14.04.2014 5 z 5

Môj nevlastný brat Môj nevlastný brat Enja Rúčková

pre mladšie ročníky pekné romantické čítanie, pre mňa tiež, aj ked trochu nereálne. Ale tak aspoň som sa na chvíľu zasnívala a preniesla do čias strednej školy.

10.04.2014 4 z 5

Oddané sestry Oddané sestry Eileen Goudge

Je to jedna z mojich najobľúbenejších kníh. Od tejto autorky je to zatiaľ jediná kniha, ktorú som čítala, ale chystám sa v budúcnosti aj na ďalšie jej tituly. Kvalitná kniha, kde sa autorka okrem príbehu venuje aj perfektnej charakteristike postáv ako aj ich okoliu, takže som si túto knihu naozaj do sýtosti vychutnala.

10.04.2014 5 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Celkom dobrá kniha, užitočné rady, začínam si viac všímať správanie sa môjho psa a viac chápem, čo sa mi chudák snaží povedať.

10.04.2014 4 z 5

Zabudnutá Zabudnutá Catherine McKenzie

Pekná oddychová kniha, ktorá sa veľmi dobre čítala. Chvíľami som mala pocit, akoby som čítala scenár k romantickému filmu, ktorý by som si tiež rada pozrieť, ak niekedy bude :-)

10.04.2014 5 z 5