Leyla Leyla komentáře u knih

nádherný príbeh
krásne je aj animované spracovanie z r. 1987

11.07.2021 5 z 5

Čo Clara zanechala Čo Clara zanechala Ellen Marie Wiseman

Mám zmiešané pocity z tejto knihy .. tak ako sú pomiešané aj dve dejové línie. Tá historická je silná, striedajú sa láska s beznádejou, frustrácia s chvíľkami šťastia a nádeje. S Clarou som sa rýchlo stotožnila, vžila do jej situácie a dúfala, že to pre ňu /nich dobre dopadne .. Naopak Izzy ma "vyrušovala", mala som chuť preskakovať stránky, autorka sa opakuje v motíve u nej a jej spolužiačky .. stačilo by Izzinu situáciu naznačiť v pár kapitolách a v závere spojiť s Clarou. Celkovo dobrá kniha, aj keď trochu pokazený dobre rozbehnutý dej.

10.07.2021 3 z 5

Sentimentálny román Sentimentálny román Alain Robbe-Grillet

Je to fikcia, ale je to grc; ak v tom chce niekto hľadať metafory, nech sa páči ... ľúto mi je tých stromov, čo padli na papier pre túto knihu

09.07.2021 odpad!

Šaláty s láskou Šaláty s láskou David Bez

super šaláty, nielen zeleninové; ku každému receptu tip na verziu s mäsom, vegetariánska alebo vegánska alternatíva .. chutné kombinácie a aj po vizuálnej stránke pekne spracovaná kniha

16.06.2021 4 z 5

Mária Sabína Mária Sabína Viliam Klimáček

Prečítané skoro jedným dychom, lebo som bola zvedavá, ako to skončí. S každou ďalšou stránkou pribúdalo absurdností a ja som sa celkom dobre pobavila. Nepoznám Klimáčekovu tvorbu, nemám s čím porovnávať (aj tak to robím nerada) a kniha tvrdí, že je hravou poctou magickému realizmu (sňáď je G.G. Marquez spokojný) . A pozor ak pôjdete do Tatier pohľadať Zvonkohru a ochutnať čučovicu.

27.05.2021 3 z 5

Netypické príbehy Netypické príbehy Kornel Földvári

Stará útla knižočka, dobre ma pobavila.

03.05.2021 3 z 5

Knižnica na kolesách Knižnica na kolesách David Whitehouse

Krásny príbeh. Nevedela som, čo od knihy čakať, popiska je trochu nejasná .. Spočiatku bolo smutné čítať, v akom prostredí chlapec vyrastá a aký je nešťastný, ale všetko do seba nakoniec krásne zapadne. Je to kniha na zamyslenie, aká dôležitá je rodina (ale nie vždy tá, do ktorej sa narodíte).
Veľmi sa mi tiež páčil ten nápad s pojazdnou knižnicou.
Zopár pekných myšlienok ..
* Priateľstvo je, keď dostanete kľúč, ktorým odomknete časť svojej duše.
* Mama ho učila, že hnev je premárnená energia, ktorú je lepšie premeniť na lásku.

17.04.2021 4 z 5

Ako si mačka skrotila pani pračlovekovú Ako si mačka skrotila pani pračlovekovú Rudyard Kipling

Veľmi pekná krátka rozprávka, ako sa z niektorých divých zvierat stali domáce a prečo je mačka stále divá samotárka. A prečo sa už nekamaráti so psom.

14.04.2021 4 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Poppy J. Anderson

Oddychovka na večer. Nečítam často tento typ kníh, ale pobavila som sa a zároveň strašne vyhladla. Zjedla by som všetko, čo v tej knihe uvarili alebo iba spomínali.

09.03.2021 3 z 5

Tri krásavice Tri krásavice Jan Wornar

KDE BOLO, tam bolo .. takto klasicky začína krátka rozprávka o troch krásnych devách a mládencovi, ktorý ich zachráni. Ako malá som si ju čítala stále dookola; nie žeby som nemala aj iné knižky, ale táto patrila medzi moje obľúbené, asi aj pre tie pekné obrázky.

06.03.2021 4 z 5

Šlabikár Šlabikár Juraj Brťka

Z nostalgie mám tento šlabikár vo svojej knižnici. Najkrajšia knižka "forever"

06.03.2021 5 z 5

Z rozprávky do rozprávky Z rozprávky do rozprávky Eleonóra Gašparová

Kniha môjho detstva ♥ Úžasná zbierka príbehov. Ako malá som si nevedela ani len predstaviť krajiny, z ktorých sú rozprávky .. napr. čukotská, nenetcká či amurská rozprávka.

06.03.2021 5 z 5

Čarovný akvamarín Čarovný akvamarín Peter Michel

Autor sa venuje duchovnej a ezoterickej literatúre, tak aj príbehy v knihe sú v takom duchu. Postavy sa ocitajú v snových krajinách a stretávajú rôzne duchovné, nadprirodzené či rozprávkové postavy. Zavítajú napríklad do dúhového kráľovstva, do vesmíru, kráľovstva víl či škriatkov, objavujú bájnu Atlantídu alebo sa stretnú s majstrom tao, budhistickými mníchmi, s bohom aj s anjelmi. Pekným zakončením je posledný príbeh Oblačný koráb.
Kniha určite nesadne každému, ale možno si v nej nájdete niečo, čo vás osloví.

02.03.2021 2 z 5

Vyvolený Vyvolený Stefan Bachmann

Vždy ma poteší, keď nájdem niečo zaujímavé od mne neznámych autorov a po dlhšej dobe som si zase prečítala nejaké fantasy. Na prvý pohľad zaujme už obálka knihy. Príbeh sa mi páčil od prvej kapitoly a nedočkavo som prevracala stránky, ako to bude celé pokračovať. Miestami mal pre mňa až hororové scénky. Našťastie nie také, po ktorých by som nevedela zaspať. Zadymený Londýn plný nadprirodzených postáv a postavičiek, mechanických pomocníkov a temných uličiek, kde neviete, čo na vás čaká. Spokojnosť, odporúčam prečítať.

22.02.2021 4 z 5

Dobrý deň, pani Katerina Dobrý deň, pani Katerina Irina Irošnikova

.. tak ako napísala adelinka, matka a dcéra sa stretnú. Ale nie je to také jednoduché. Príbeh je napísaný citlivo, je tam veľa emócií. Aj som si poplakala pri čítaní, čo sa mi nestáva často. Určite odporúčam prečítať.

14.02.2021 5 z 5