Letnínoc Letnínoc komentáře u knih

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Asi nejlepší kniha tohoto roku. Opravdový zážitek, když někoho (Snowa) znáte až jen jako starého a teď ho máte možnost poznat ještě za studií, dovědět se jeho motivace, prožít jeho rozhodnutí a jejich následky... Collinsová má dar vystavět úžasný svět a nechat vás po dočtení o spoustě věcí přemýšlet.

28.09.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Jedna z nejlepších knížek, co kdy byla napsána. Je tam napětí, sranda, ale i velká existenciální hloubka. Aljašku nemožno nemilovat, stejně jako všechny další postavy. Asi jsem nezažila, že by ve mně nějaká kniha vyvolala tolik otázek, a to ještě dlouho po jejím přečtení.

09.11.2019 5 z 5

Od počátku k prvopočátku Od počátku k prvopočátku Jiří Ledvinka

Opravdový klenot :-)

23.01.2020 5 z 5

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Čistá, poetická, velmi krásná knížka. Na rozdíl od jednoho komentáře níže velmi oceňuji autorčinu neotřelou a originální práci s jazykem :-)

01.11.2019 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Pro mě jsou první dvě knihy celé série něco mezi Avatárem a Hunger Games =) Tak dlouho se mi už dlouho nějaká kniha nelíbila.

01.11.2019 5 z 5

Hoř pomalu Hoř pomalu Veronika Allister Jelínková

Kniha má zvláštní kouzlo - je plná energie a živé inspirace. Veronika v papírové podobě je prostě úžasná!!! :-)

22.03.2018 5 z 5

Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Radim Valigura

Četla jsem spoustu příběhů z osobního a duchovního rozvoje, kniha Radima Valigury se však naprosto vymyká. Je to vlastně reportáž z jeho vlastního víkendového semináře. Takže dostáváme tři v jednom :-) Je to zčásti příběh, zčásti příručka se spoustou inspirativních myšlenek a zčásti jakobychom se při čtení ocitli přímo na autorově kurzu. Oceňuji velmi tuto originalitu. A samotné téma nemůže být zajímavější a pro dnešní dobu zásadnější: mentální odolnost potřebuje podle mě každý...

26.01.2022 5 z 5