lesaka lesaka komentáře u knih

Ekologie, etika a změna klimatu Ekologie, etika a změna klimatu Daniel Goleman

Pro mne velice přínosná kniha. Jedná se o podnětnou diskuzi předních odborníků z několika vědeckých oborů a představitelů světových náboženství - buddhismu a křesťanství. Předkládají svá zjištění a zkušenosti a upřímně zodpovídají otázky ostatních. Vymýšlejí, jak přesvědčit jednotlivce, místní komunity i velké korporace ke spolupráci v oblasti environmentální politiky. Doporučuji!

09.04.2020 5 z 5

Láska v Provence Láska v Provence Constance Leisure

Krásná kniha popisující osudy obyvatel vinařských vesniček v Provence od okupace nacisty po současnost. Působila na mě opravdově, mám ráda knihy situované do Provence, ale některé mi přijdou až kýčovité, tato není. Dílčí příběhy v každé kapitole se při čtení knihy navzájem propojují a s postavami se potkáváme znovu. Příjemné čtení.

21.08.2017

Příprava na státní maturitu - Matematika Příprava na státní maturitu - Matematika Petr Chára

Obsahuje spoustu učiva, které ve státní maturitě vůbec není (př. komplexní čísla, integrály).

15.04.2017

S Madame Chic na úrovni S Madame Chic na úrovni Jennifer L. Scott

Objevuje se zde spousta myšlenek z autorčiných předchozích dvou knih, ale i tak se mi kniha líbila. Obsahuje zásady, které není nikdy na škodu si připomenout + i množsví nových tipů, jak žít na úrovni. Inspirativní čtení.

10.05.2016 4 z 5

Francouzská suita Francouzská suita Irène Némirovsky

Nádherná kniha, škoda, že se nikdy nedozvím nic o vztahu Lucile a Jeana-Marie, který byl nastíněný v poznámkách autorky...

30.10.2015 5 z 5

Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawking

Velmi čtivá a poutavá kniha, Jane Hawking je skutečně obdivuhodná...

27.09.2015 5 z 5

Přestože v ní bylo pár zajímavých myšlenek, tato kniha se mi od Coelha líbila nejméně.

04.08.2015 3 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Velmi se mi líbila práce s očekáváním čtenáře i popisy krajiny, ráda se k ní někdy vrátím.

04.08.2015 5 z 5