Ekologie, etika a změna klimatu

Ekologie, etika a změna klimatu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432450/mid_ekologie-etika-a-zmena-klimatu-xbT-432450.jpg 4 11 4

V současnosti stojíme na rozcestí a čelíme palčivým problémům: Co se děje s naší planetou? Jak jí můžeme pomoci? A jak sladit lidské zájmy s právy ostatních živých tvorů a potřebami ekosystému? Na tyto a další aktuální otázky hledal odpovědi duchovní vůdce tibetského buddhismu během týdenní konference věnované změně klimatu. Vstupte do podnětného dialogu předních klimatologů, ekologických aktivistů a spirituálních osobností buddhismu i křesťanství.... celý text

Žánr:
Náboženství , Věda , Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Ecology, Ethics, and Interdependence: The Dalai Lama in Conversation with Leading Thinkers on Climate Change , 2019


více info...

Komentáře (4)

Komentáře 4 Recenze 0

tomas1291
tomas1291
03.02.2022

Z mého pohledu jde jenom o slova (neříkám, že se nemohou změnit v činy), vyslovená v situaci, kdy se jako druh chystáme opustit planetu (abychom přežili). Kupoval jsem kvůli dalajlámovi, ekologii, etice a změně klimatu.

DreamerX9
DreamerX9
08.07.2021 4 z 5

Rozhovory jsou skvělé a líbí se mi tem vědecký i ezoterický pohled na určitá témata. Toto se týká naší budoucnosti a hezky se o tom mluví důležité je aby se to začalo dít. Kniha je inspirativní a přináší několik zajímavých myšlenek do života


S.barus.s
S.barus.s
13.02.2021 5 z 5

Kniha přináší souvislosti mezi vědou, klimatickou krizí a jinými na první pohled možná nesouvisejícími odvětvími, jakými jsou například lidské zdraví, etika, filozofie, psychologie a náboženství.

V prvních kapitolách se zaměřuje na fakta o naléhavosti této krize. V druhé části už je více zaměřena na mechanismus rozhodování a volby jednotlivce a velkých korporací, klade důraz na propojení náboženské praxe (ať už v křesťanství nebo buddhismu) s udržitelným způsobem života.

Strukuru přednášky a následného dialogu vnímám jako velmi pozitivní, neboť názory a dotazy odborníků z různých odvětví vždy přinesou nové úhly pohledu. Kniha je celkově poutavá, čtivá a je vhodná pro širokou veřejnost.

lesaka
lesaka
09.04.2020 5 z 5

Pro mne velice přínosná kniha. Jedná se o podnětnou diskuzi předních odborníků z několika vědeckých oborů a představitelů světových náboženství - buddhismu a křesťanství. Předkládají svá zjištění a zkušenosti a upřímně zodpovídají otázky ostatních. Vymýšlejí, jak přesvědčit jednotlivce, místní komunity i velké korporace ke spolupráci v oblasti environmentální politiky. Doporučuji!

Štítky knihy

názory a postoje klimatické změny enviromentální etika

Autoři knihy

Daniel Goleman
americká, 1946
John D. Dunne
americká, 1961

Kniha Ekologie, etika a změna klimatu je v

Právě čtených1x
Přečtených17x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených3x
Knihotéce8x
Chystám se číst20x
Chci si koupit12x