Leonor Leonor komentáře u knih

Císařovna Alžběta a její dcery Císařovna Alžběta a její dcery Martha Schad

Velice zdařilá publikace.

04.06.2017 5 z 5

Alžběta. Císařovna z rodu Wittelsbachů Alžběta. Císařovna z rodu Wittelsbachů Sigrid-Maria Größing

Pěkně zpracováno, škoda těch stran, které autorka využila pro císařovniny rodiče a sourozence, tchyni a strýce Ludvíka, neboť tyto informace již zveřejnila ve své knize Sisi a její rodina.

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Klasika mého dětství.

04.06.2017 5 z 5

Koruna císařovny Josefíny Koruna císařovny Josefíny Michelle Moran

(SPOILER) Bohužel historicky nepříliš přesné...
Možná autorku překvapím, ale manželství Napoleona a Marie Louisy bylo překvapivě šťastné - čímž vlastně celý román přestává dávat smysl. Milostný poměr mezi Marií Luisou a Neippergem už před její svatbou je naprostý nesmysl a stejně tak i pomalu incestní vztah Napoleona a jeho sestry Paulíny. Na druhou stranu si velmi cením autentických dopisů mezi Napoleonem a císařovnou Josefínou.

EDIT: Konečně jsem přišla na to, co autorka myslela tou Marií Lucií! Takhle totiž nazývá Marii Luisu před tím, než se stane císařovnou Francouzů. Je sice pravda, že Luisa je francouzská verze jména, potom by ale správně měla být pojmenována jako Marie Ludovika, což je německý ekvivalent tohoto jména. Lucie se sice jmenovala také, jednalo se ale o její sedmé a poslední křestní jméno, jehož francouzská podoba je navíc totožná. Že by se autorka inspirovala u Marie Antoinetty/Marie Antonie a nevyšlo to?

04.06.2017 2 z 5

Sisi a její sourozenci Sisi a její sourozenci Erika Bertenreiner

Pěkná knížka, bohužel trochu nepřehledná kvůli neustálému přeskakování od jednoho k druhému. Mrzí mě, že autorka byť v jediné krátké kapitole nevypracovala rovněž osudy nejmladšího bratra císařovny Sisi (pravda, byl z nich "nejobyčejnější", ale přesto by to potěšilo a dotvořilo celistvost knihy).

Šlechtictví zavazuje Šlechtictví zavazuje Martina Winkelhofer

Velmi zajímavé téma. Nával nových informací. Škoda toho neustálého omílání.

Tajemství oranžové kočky Tajemství oranžové kočky Jošitomo Imae

Na knížku jsem kdysi narazila zcela náhodou - vyřazovali z knihovny a mě zaujala. Doma jsem okamžitě začala číst a zjistila jsem, že se od ní nemohu odtrhnout.

25.03.2017 5 z 5

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Velice pěkná a skvěle zpracovaná kniha.

11.03.2017 5 z 5

Karkulka v maskáčích Karkulka v maskáčích Alois Mikulka

Tak tuhle knížku jsem milovala jako dítě. Mohla jsem jí číst pořád dokola.

07.03.2017 5 z 5

Carevnina dcera Carevnina dcera Carolly Erickson

(SPOILER) Uf, tak toto mi příliš nesedlo. Taťána vylíčená v knize rozhodně není věrná skutečné Taťáně a i u dalších postav je podobné pokřivení patrné. Taťána je největší světice (kromě dvou milostných poměrů, které si neumím představit), na rozdíl od ní je její duševní dvojče Olga popisována jako namyšlená, sobecká a proti andělské Táně velice ošklivá bytost. Také jejich babička Marie Fjodorovna se u autorky ocitla v nemilosti - je zde vylíčena jako přímo zlá osoba (která se mimo jiné snaží dostat svou snachu, carevnu Alexandru, do psychiatrické léčebny v Berlíně!). Ostatní členové rodiny jsou tam více méně jen okrajově, mnohem více času tráví Táňa (v této době nepokojů!!!) útěky z paláce a poznáváním Petěrburgu. Po historické stránce nepříliš přesná kniha a po tom všem mi na konci ani nevadilo, že Taťána přežila. Nic moc.

07.03.2017 1 z 5

Alžběta II. - Pracující žena Alžběta II. - Pracující žena Anastázie Harris

Pěkná knížka, útlá, vzaná s trochou nadsázky. A navíc ji napsala česká autorka, která v Anglii pobývala, což tuto knihu dělá unikátní. Čte se dobře, rozhodně se nenudíte. Ačkoliv nesnáším čtení bulvárních informací, zde mi to tolik nevadilo, neboť královnu nijak nesrážejí, naopak je cítit autorčin kladný vztah k ní.

09.02.2017 3 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Krásná kniha, úchvatný nápad a skvěle napsané. Bulila jsem na konci jak želva. Také se mi líbilo, že autorka rozvinula trochu dál vztah Rafana a Anděly. Myslím, že z Anděly a Hanky by mohli být dost dobré kamarádky. Rozhodně všem doporučuji.

11.10.2015 5 z 5