Alžběta. Císařovna z rodu Wittelsbachů

Alžběta. Císařovna z rodu Wittelsbachů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259010/mid_alzbeta-cisarovna-z-rodu-wittelsbac-I82-259010.jpg 4 14 4

Habsburky a Wittelsbachy poutaly těsné rodinné svazky. Manželství byla uzavírána z dynastických a politických důvodů a někdy i z lásky. Autorka zobrazuje staleté dějiny Sisiných předků z panovnického rodu Wittelsbachů, začíná prvním císařem dynastie Wittelsbachů Ludvíkem IV. Bavorem a jeho soupeřem a bratrancem Fridrichem Sličným Habsburským, pokračuje přes pohádkového krále Ludvíka II., Sisina „nepravého bratrance“, a končí šťastnými i bolestnými osudy jejích sester, bratranců a tet žijících u evropských šlechtických dvorů... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Elisabeth. Kaiserin aus dem Hause Wittelsbach , 2013

KikinkaV
29.11.2019 3 z 5

Z názvu jsem čekala, že to bude více o Sisi a ne o všech jejích příbuzných, ne že by kniha byla špatná, dozvěděla jsem se zajímavé věci a bavila mě, ale pokud chce někdo knihu opravdu o Sisi, měl by sáhnout po jiné :)

maryzka
17.08.2019 4 z 5

Opět jedna z dobrých, skvělých knih od této autorky. Sice něco je napsáno jíž v jiných jejich knihách, ale celkově to ušlo. Jeden dojem jsem z této knihy měla, ale musela jsem si to vyhledat v knize z roku 1923. Tato kniha je spíš takový ucelený bulvár o šlechtě . Ta věta docela je platná
.. Wittelsbachové nevynikají příliš pozemskými statky,chtějí pouze pozlatit svou korunu habsburským zlatem. Mužští a ženští příslušníci tohoto rodu, kteří se namáhali oženit do bohaté dynastie,

Leonor
04.06.2017 4 z 5

Pěkně zpracováno, škoda těch stran, které autorka využila pro císařovniny rodiče a sourozence, tchyni a strýce Ludvíka, neboť tyto informace již zveřejnila ve své knize Sisi a její rodina.

čef
19.03.2016 5 z 5

Knihu napsala německá profesorka historie a tím je dáno vše - nejde o uslzený doják, ale solidní práci z historie Bavorska a rodu Wittelsbachů speciálně. Dějiny této rodiny jsou plné různých zvratů, zajímavých postav, odpovědných vládců, ale i exaltovaných žen jako Sisi a šílenců jako Ludvík II, který nám tu zanechal tak krásný zámek Neuschwanstein. Pro zájemce o historii dobré čtení.