lenochod6 lenochod6 komentáře u knih

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Takhle prvně jsem viděla film, který mě nadchl, pak jsem se dozvěděla, že je to podle knihy, což mě naštvalo, protože obvykle prvně čtu knihy a až pak se dívám na filmy a opačně mě to štve. Tady naštěstí to byl dost rozdílný příběh než ve filmu. Hodně se mi líbil autorčin styl psaní, postavy (hlavně jsou tam více rozebrány její kamarádky Casey a Jess, což je super, protože ve filmu nedostaly takový prostor samozřejmě). Kniha je vtipná, příběh se mi asi líbil víc ve filmu, ale zas kniha vás to donutí více prožívat a můžete "slyšet" víc, co se Biance honí hlavou, což je super. Co mi hodně vadilo, byly gramatické chyby a překlepy, ale to možná bude tím, že jsem měla nějakou e-verzi, takže možná v knize je to opraveno.
Určitě doporučuji přečíst knihu, nejlépe před filmem, protože je dobrá a potom asi brát film jako verzi B, která se též mohla stát, protože bych řekla, že postavy byly ve filmu dost vystihnuté, že tak bych si je pravděpodobně představila. Ale děj je jiný, takže to nebude zasahovat až tolik do vašich představ o té knize.

02.04.2017 3 z 5

Městečko Bush Falls Městečko Bush Falls Jonathan Tropper

Bylo to určitě propracované a musela jsem to přečíst až do konce, ale občas jsem prostě nechápala to jednání hrdinů, hlavně toho hlavního, ale jsou tam postavy, které si zamilujete i tak :). Ale občas mi to přišlo prostě divné a už bych to znovu nečetla, ale sem ráda, že jsem to četla :).

15.03.2017 3 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Tato kniha mě nadchla, já jsem takový požírač romantických románů, ale tohle byla jedna z nejlepších knih v tomhle žánru, co jsem četla :). Byla vtipná, mega čtivá, autorka skvěle píše a umí dobře popisovat, že jsem všechno prožívala s hlavní hrdinkou. A hodně postav mi bylo fakt sympatických, ale přitom reálných :)

13.03.2017 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Kniha se mi líbila moc, jeho myšlenky mě vždy dostávaly, ne se vším bych souhlasila, ale určitě je dobré si to přečíst a zamyslet se, to nikomu neuškodí. Je to taky dobré číst s nadhledem jako takovou náboženskou fantasy, pro ty co jsou nevěřící, tak si knihu užijí, když ju budou brát jako fantasy, protože je tam pár dobrých a vtipných a citlivých momentu, které vás dostanou.
Celkově jsem se u této knihy hodně nasmála :) na rozdíl od Chatrče, která byla též vtipná, ale víc řešila utrpení apod. a tahle spíš řešila změnu člověka :)
Rozhodně doporučuji.

05.03.2017 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

SPOILER!
Právě dnes jsem dočetla, a mám z toho wow efekt, je to geniální :). Určitě stojí za to přečíst. Jinak asi jsem jediná, ale mně se závěr líbil, miluju happy endy, ale v poslední době je jich tolik, že se mi zdá, že už existují jenom dokonalí hrdinové a jenom happy endy. Konečně někdo dokázal zabít hl. hrdinku. Líbí se mi, že postavy nejsou černobílé, že se mění, i když ne tak já bych chtěla, ale aspoň něco je realistické. Vždycky jsem zbožňovala hlavní hrdiny knížek, ale tady jsem nemohla, protože něco bych udělala jinak a zas něco jsem obdivovala, že to dokázali ale přesto jsem jim fandila, protože se ukázalo, že to nejsou roboti, ale lidi. Rezistence a Aliance mi přišli jako nejlepší díly. Jo je pravda, že těch mojich oblíbených postav zemřelo až až, ale aspoň že Christina přežila, protože to je fakt borka. Řekla bych, že je to také zajímavé zamyšlení, že by nám nemělo být jedno, co děláme, protože po nás přijdou naše děti a pak jejich děti a jestli budeme takhle dál pokračovat řekla bych, že něco z toho se může stát.

16.02.2015 5 z 5