Lenkys Lenkys komentáře u knih

První příběhy ze Zeměplochy První příběhy ze Zeměplochy Terry Pratchett

Fantasy žánr mám velmi ráda, i když je pro mě většinou složitější na čtení. I zde jsem měla problém se občas začíst a neztrácet pozornost. Ale to je asi čistě můj probém, jelikož kniha byla skvělá.
Svět originálně vykreslený, hlavni postavy jsem si zamilovala. A klidně bych brala ještě větší dávku vtipu, protože přesně k tomuto typu humoru mám velmi blízko.
Moc milé a vtipné čtení. Doporučuji.

11.06.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha se mi četla velmi dobře. Líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrával. Je to dobrý thriller, ale pro milovníky krváků to asi úplně nebude. Já tu knihu vnímám jako oddechovou, ale napínavou detektivku.

22.12.2019 4 z 5

13! 13! Pavel Tomeš

Nejsem povídkový typ, ovšem tohle mě moc bavilo. Čekala jsem jen humorné povídky, ale kromě smíchu jsem i uznale pokyvovala a i slzu zamáčkla.

23.04.2024 5 z 5

Slepec Slepec Christine Brand

Navzdory vysokému hodnocení a kladným recenzím, já nejsem z knihy tolik nadšená.
Ze začátku mě to docela bavilo, ale postupem času jsem ztrácela zájem.
Ani konec knihy mě nepřesvědčil, naopak mi přišlo, že se děj pak zbytečně natahuje.

20.02.2024 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tento díl mě bavil dokonce o něco více, než třeba Přízraky domu Carrowů. Knihu jsem přečetla takřka jedním dechem a příjemně jsem se u ní bála.
Ženské hlavní postavy mě bavily a moc se mi zamlouvala i Aninna práce a záliba v předělávání panenek, zajímavý nápad.

17.03.2023 5 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

Bavilo mě hlavně prostředí, kde se odehrávala většina děje. Kniha to není špatná, ale něco mi tam chybělo..

16.09.2021 3 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Nic jsem od toho neočekávala, o to víc kniha překvapila. Hlavní postava mě rozčilovala, ale více fascinovala a hlavně bavila. Styl psaní mi moc vyhovoval.
Možná jsem čekala o maličko víc napětí, ale to je asi jediné co mi zde scházelo.

25.06.2021 4 z 5

Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Gary Stewart

O Zodiacovi jsem nevěděla nic, kromě toho, že to byl obávaný sériový vrah.
Tento příběh byl pro mě určitě přínosem. Knihu jsem popadla v knihovně v rychlosti a až doma jsem se dozvěděla, že jde o vyprávění (pravděpodobně) Zodiacova syna a tak jsem byla docela překvapená. Obávala jsem se, jak se mi to bude číst, ale s tím nebyl problém.
Mě to bavilo. Nevadily mi odbočky, protože jsem to brala jako souvislosti a pořád to byl příběh Zodiacova syna ne Zodiaca samotného. Ano, ke konci bylo docela zbytečné vytahovat již řečené, to už byla omáčka, ale jednalo se o pár stran, žádná tragédie. Někde jsem se od knihy nemohla odtrhnout, jinde jsem měla tendenci rychle odstavec přeskočit, proto nedávám plný počet hvězd.
Doporučuji lidem, kteří o již zmiňovaném sériovém vrahovi nic moc neví a nebo je zajímá příběh adoptovaného muže, který se v dospělosti dozvídá, že jeho biologický otec je nejspíše pan Z.

12.01.2021 4 z 5

Stvorení pre beh Stvorení pre beh Christopher McDougall

Pro mě to byla inspirující a milá kniha. Dozvěděla jsem se zase něco nového a navíc se mi moc líbilo jak zde bylo k běhu přistupováno. Zkrátka běhat se má pro radost a to je asi i poselství této knihy. Hvězdičku ubírám proto, že jsem chvílemi ztrácela pozornost a některé pasáže mi přišly nezáživné. I tak ale vřele doporučuji.

27.01.2020 4 z 5