lencze lencze komentáře u knih

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Kniha pro mě místy nebyla úplně nejčtivější, autor má poněkud rozvláčný styl psaní. Ale když pak dočtete až do konce, řeknete si, že to stálo za to, že kdyby byla kniha stručnější, nikdy byste nemohli postavy tak dobře poznat a prožít příběh natolik intenzivně s nimi. Byla to krásná a "opravdová" kniha, kterou rozhodně doporučuji přečíst.

26.07.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha se četla dobře, konec byl překvapivý a do poslední chvíle před čtenářem ukrytý, k čemuž určitě přispělo i to, že karty jsou vyloženy na stůl až na posledních několika stránkách knihy. Osobně bych byla raději, kdyby závěrečnému rozuzlení byl věnován větší prostor.

26.07.2018 4 z 5

Výborně zpracovaná kniha. Čtivá, přitom má velký potenciál rozšířit čtenáři obzory a ukázat nové souvislosti. Je to kniha, která mě přinutila zamýšlet se nad zdánlivě samozřejmými věcmi. Zaujala mě i poslední kapitola v níž byly nastíněny úvahy o budoucnosti lidstva a už se těším, až si přečtu další autorovu knihu, v níž se tomuto tématu bude věnovat podrobněji.

26.07.2018 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Velice napínavé počtení, knihu jsem prakticky nedokázala odložit. Příběh byl vystavěn promyšleně, pravda byla odhalována pozvolna postupně v průběhu celé knihy, což neumožnilo čtenáři zůstat v klidu ani na chvíli.

26.07.2018 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Čtivé, ale něco tomu ve srovnání s jinými thrillery chybělo. Možná děj, který by byl vyprávěn více strhujícím stylem, možná podrobněji vykreslené postavy. Přesto to ale byla dobrá kniha, kterou doporučuji přečíst, dotýká se témat mimo hlavní proud tohoto žánru.

27.09.2018 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Příjemná oddechovka. Příběh mně nepřišel zrovna originální, obdobné téma bylo (dle mého názoru) lépe zpracováno v knize Poslední paní Parrishová a hůř v knize Za zavřenými dveřmi. Nicméně pár nečekaných momentů se objevilo jak v průběhu, tak na konci knihy, a celkově se kniha četla velmi dobře, takže ve výsledku hodnotím kladně.

29.05.2018 4 z 5