Lencza Lencza komentáře u knih

Velká kniha opeřené havěti Velká kniha opeřené havěti Yuval Zommer

Ilustrace se mi moc líbí, jak stylizace ptáků, tak barevnost. Ale jinak mi kniha na učení se o ptácích přijde dost nepoužitelná. Informace o ptácích hodně nahodilé, obrázky se hodně odchylují od reality, takže poznat podle nich zejména takové ty méně typické druhy je náročné. Opravdu spíš estetický zážitek pro dospělé...

26.12.2019 3 z 5

Všímavost Všímavost Mark Williams

Velmi užitečná kniha, přečetla jsem ji už podruhé a podruhé také projela osmitýdenní program, který nabízí. Mám ráda kombinaci praktických rad a návodů s vědeckým vysvětlením, jak to celé funguje, a s motivujícími příklady ze života reálných lidí.

24.12.2019 5 z 5

Vánoční knížka Vánoční knížka Tereza Říčanová

Mně se líbila. Dětem (6 a 3 roky) taky. Myslím, že je fajn, že je Ježíškův příběh naprosto přirozeně zakomponovaný do popisu toho, jak slaví Vánoce jedna obyčejná česká rodina. Do popisu, se kterým se děti můžou snadno ztotožnit. Stejně tak se mi povětšinou líbí i ilustrace, byť sem tam jsou na mě až moc dětské (a děti někdy nepoznaly, co to je).

21.12.2019 4 z 5

Bible – Český studijní překlad Bible – Český studijní překlad neznámý - neuveden

Mám tenhle překlad ráda. Spousta odkazů, takže se začít jedním veršem, od něj se odrazit do jiných knih, hledat souvislosti mezi různým použitím téhož slova či fráze... Užitečné vysvětlivky (ne ale vyloženě výkladové, spíš uvádějící do kontextu), a hodně poznámek s jinými možnostmi překladu daného úseku, které jsou často i dost význam-měnící. Někdy méně čtivá a obtížně pochopitelná, protože se snaží o věrnost, doplňuji tedy sem tam jinými překlady (ekumenický, Slovo na cestu).

20.12.2019

To je Brno: Po sto letech 1918-2018 To je Brno: Po sto letech 1918-2018 Michal Konečný

Přehled významných osobností, staveb, obchodních značek... Brna před 100 lety a dnes. Některé části (Architektura, Literatura, Kavárny) mě bavily víc, jiné (Věda a vědci, Umělci a umění) méně - ale to je asi na zájmech každého čtenáře. Současných brněnských osobností se autoři ptali na dvě otázky - na významné brněnské osobnosti a počiny a na jejich názor, jaké bude Brno po sto letech. Kvalita odpovědí byla velmi proměnlivá, některé vážné, některé odlehčené, některé promyšlené, jiné jen stručné... Ale jo, Brno mám ráda a tak i tuhle knihu jsem si ráda přečetla.

18.12.2019 3 z 5

100 vzdělávacích Montessori aktivit 100 vzdělávacích Montessori aktivit Éve Herrmann

Fajn nápady na aktivity, některé jsou celkem jasné, jiné by mě nenapadly, a hlavně: ve chvíli, kdy je potřebuji, by mě nenapadly. Myslím, že není nutné knihu mít doma, ale na občasné prolistování pro inspiraci je dobrá. A má hezké fotky.

16.12.2019 4 z 5

Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte Daniel J. Siegel

Knih o výchově už jsem přečetla dost. Ale tuhle považuji za jednu z nejlepších... Autoři vychází z poznatků o fungování dětského (a obecně lidského) mozku a velmi srozumitelným způsobem radí, jak tyto poznatky uplatit ve výchově dětí, zejména těch mladších (od narození do 12 let). A nejen při výchově, ale i při práci se sebou samým. K tomu srozumitelné příklady ve formě krátkých komiksů, návody, jak fungování mozku vysvětlit dětem a na závěr přehledná tabulka a tahák na ledničku. Podařilo se mi knihu ještě sehnat a kupuji, protože kdybych si z ní měla dělat výpisky, musela bych ji asi opsat celou...

15.12.2019 5 z 5

Citové pouto Citové pouto Amir Levine

Střízlivě, věcně, prakticky napsané. Moc užitečná kniha pro lidi, kteří si sebou neví rady v partnerských vztazích.

22.08.2019 5 z 5

Marshmallow test - Jak se naučit sebekontrole Marshmallow test - Jak se naučit sebekontrole Walter Mischel

Skvělá kniha, spousta výsledků výzkumů, podaná čtivě, přehledně a zajímavě, plus i praktické tipy, které z těch výzkumů vyplývají. Určitě využiju pro sebe, výchovu dětí a snad i profesně...

08.07.2016 5 z 5

Zvyk není železná košile Zvyk není železná košile Gretchen Rubin

Hodně upovídaná knížka, autorka přichází se spoustou zajímavých nápadů, které pomohou utvořit v životě užitečné návyky, jsou ilustrované příklady ze života jejího, jejích přátel a příbuzných, jen bych řekla, že by se vše dalo říct stručněji, ke konci už mě čtení moc nebavilo a měla jsem tendenci přeskakovat.

06.07.2016 3 z 5

Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Daniel Goleman

Hodně odborně psáno, neobsahuje žádné rychle použitelné rady, ale mně se kniha četla dobře a dost jsem si z ní odnesla.

06.07.2016 4 z 5