Marshmallow test - Jak se naučit sebekontrole

Marshmallow test - Jak se naučit sebekontrole

Jak je možné, že někdo odolá pokušení, a druhý ne? A že i ti nejinteligentnější lidé dělají chyby? Autor si všímá především schopnosti překonávat pokušení a překážky v zájmu maximálního výkonu. Provedl řadu výzkumů, které naznačují, že v mozku existují dvě centra – jedno motivuje k okamžité odměně, druhé k budoucímu úspěchu. Podstatné je tedy naučit se aktivovat to centrum, které je v dané chvíli potřebnější. Zručně a fundovaně napsaná publikace z pera respektovaného amerického psychologa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/265020/marshmallow-test-jak-se-naucit-sebe-265020.jpg 3.98

The Marshmallow Test: Mastering Self-Control (2014)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Ikar (ČR)

syskas

Veľmi zaujímavé čítanie. Len škoda, že miestami je to až príliš odborné a laik sa tak trochu stráca.

Jana_Z
07.11.2016

Téma je nesmírně zajímavé, ale vzhledem k tomu, že jsem tuto poměrně malou knihu louskala celý měsíc (a mezitím četla i něco jiného) hodnotím ji průměrnými třemi hvězdičkami.
Mnoho informací se tu opakuje, proto si nejspíš neudržela mou plnou pozornost, ale na druhou stranu se říká, že opakování je matkou moudrosti - třeba je právě tohle autorův záměr :)

vlkodlaq
11.10.2016

Pouze prolistováno, nehodnotím. Přesto zastávám názor, že kdo tento typ knih opravdu potřebuje, tomu nepomohou.

Lencza
08.07.2016

Skvělá kniha, spousta výsledků výzkumů, podaná čtivě, přehledně a zajímavě, plus i praktické tipy, které z těch výzkumů vyplývají. Určitě využiju pro sebe, výchovu dětí a snad i profesně...