Zvyk není železná košile

Zvyk není železná košile https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285006/bmid_zvyk-neni-zelezna-kosile-I71-285006.jpg 4 13 4

Chcete se zbavit špatného návyku, nebo si osvojit nějaký dobrý? Autorka klade čtenářům podnětné otázky, aby jim pomohla zacházet se zvyky vědomě – rozpoznat, jak vznikly a jak se vyvíjely. Především ale předkládá překvapivá doporučení, jak každodenní rituály, které nás ovlivňují víc, než si připouštíme, změnit a dosáhnout spokojenosti. Zasvěceně i vtipně píše o tom, jak zdravě jíst, klidně spát, oprostit se od závislosti, skoncovat s prokrastinací a užívat naplno všeho, co život nabízí. Návody jsou natolik podnětné, že začnou pozitivně formovat vaše chování ještě dřív, než knihu dočtete…... celý text

Osobní rozvoj a styl , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Better than Before

nika6
30.08.2020 2 z 5

Po knize jsem sáhla díky tomu, že k autorčinu Projektu štěstí se dokonce občas vracím. Tady tu knihu jsem bohužel ani nedočetla. Je evidentní, že autorka vytváření návyků miluje, a to, jak popisuje svůj život, mě spíš vyděsilo, než namotivovalo.

martinastefkova
23.03.2020 4 z 5

Poměrně povedená kniha s praktickými tipy a příklady ze života. Určitě se k ní v budoucnu vrátím.

antiope
26.01.2020 4 z 5

Autorka mě oslovila už knihou Projekt štěstí. Líbí se mi její styl, nikomu nic nevnucuje, nepředkládá jedinou pravdu. Používá příklady a zkušenosti ze svého života, rodiny, přátel i od svých čtenářů. Je to i vtipné a v mnoha případech vidím i sebe. Zařazuji mezi motivační knížky, ke kterým se vrátím.

Lencza
06.07.2016 3 z 5

Hodně upovídaná knížka, autorka přichází se spoustou zajímavých nápadů, které pomohou utvořit v životě užitečné návyky, jsou ilustrované příklady ze života jejího, jejích přátel a příbuzných, jen bych řekla, že by se vše dalo říct stručněji, ke konci už mě čtení moc nebavilo a měla jsem tendenci přeskakovat.

Gretchen Rubin
americká, 1965
2011  84%Projekt štěstí
2020  73%Pořádek v pokoji, pokoj v duši
2015  72%Zvyk není železná košile

Kniha Zvyk není železná košile je v