Leenah Leenah komentáře u knih

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Kniha se skvělým námětem. Škoda jen toho přehnaného happyendu :)

10.02.2014 5 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Knihu jsem měla za dvě hodiny přečetnou. Byla obrovským zklamáním a nedoporučila bych ji nikomu, kdo by od ní očekával hlubší myšlenku nebo něco, co neví každý... Navíc mi přišlo, že autoři se snažili jakýmkoli způsobem knihu natáhnout a chyběl hodnotný obsah.

10.02.2014 1 z 5

Kauza Kristus Kauza Kristus Lee Strobel

Skvělá kniha, která není vůbec náboženská, přestože je o víře... Žádné nátlaky, přesvědčování, schovávání informací... Prostě jen čistá pravda a otevřený konec, kdy se každý může rozhodnout sám.

15.01.2014 5 z 5

Stíny vzpomínek Stíny vzpomínek Ann Cleeves

Lehce nadprůměrná detektivka, které ovšem musím přičíst k dobru to, že jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Agathu Christie mám celkově ráda, v této knize mi ovšem přijde, že se až příliš dlouho čeká na pořádnou zápletku.

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Občas trochu složitá kniha, která má ale do detailu vykreslený děj a překvapující závěr.

Malé krůčky Malé krůčky Louis Sachar

Krásná kniha s hlubokou myšlenkou, která je vhodná i pro mladší čtenáře. Nápaditý obal je pak doplňujícím bonusem!

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasná kniha, ve které jsou pohledy a pocity žen z různých společenských vrstev a která poukazuje na vážné společenské problémy. Donutí člověka k zamyšlení a k tomu, že si váží, v jaké době a společnosti žije.

Kukla motýla Kukla motýla Heather Terrell

Spojení umění, práva a historických událostí se autorce opravdu povedlo a tři dějové linie se skvěle doplňují. Hodnotím pěti hvězdičkami a doufám, že Heather Terrell napíše něco dalšího.

Záhada Bodleyho knihovny Záhada Bodleyho knihovny Veronica Stallwood

Samotný děj a příběh je nepochybně zajímavý a pro mě osobně lákavý hlavně knihovnickým prostředím. Celkový dojem ovšem naprosto zkazil závěr knihy, kdy se postavy chovají dost nesmyslně, děj se najednou odehrává hrozně rychle a čtenář se v tom všem dost těžko vyzná. Navíc je v knize spousta postav a jmen, což mě několikrát donutilo prolistovat knihu zpátky, abych si ujasnila, kdo je kdo.

06.03.2013 2 z 5

Kniha Pastýřova Kniha Pastýřova Joann Davis

Kniha, která donutí čtenáře zamyslet se i nad svým životem. Dá se přečíst za dvě hodinky a to, že není delší, je jednoznačně pozitivum. Nic zde nepřebývá, ale ani nechybí. Navíc vystihuje téma, které bude vždy aktuální, takže se k ní určitě ještě někdy rádá vrátím.