Langy123 Langy123 komentáře u knih

Krvavé levandule Krvavé levandule Marian Kechlibar

Plný počet. Ano, je trochu znát, že Marian Kechlibar je spíše autor – podotýkám, že výborný - literatury faktu a společensko-politických komentářů. Ale věřím, že i v beletrii bude pokračovat.
Povídky v Krvavých levandulích jsou syrové, drsné, zaryjí se pod kůži. Realisticky vykreslují to, k čemu může dojít. A Francie má našlápnuto, aby se takový scénář na jejím území skutečně odehrál. Optimistický závěr je fajn, jen otázka, nakolik bude reálný.
Zvažuji několik exemplářů knihy zakoupit a zaslat je na adresu našich politických činitelů, aby se jim rozsvítilo. Lidé jako T. Petříček, J. Hamáček, V. Jourová, M. Pekarová-Adamová a celé politbyro její strany, I. Bartoš a další by si knížku měli pozorně přečíst. Stejně tak aktivističtí novináři, kteří vehementně kopou za multikulturalismus.

10.03.2021 5 z 5

Odysea zvaná Pink Floyd Odysea zvaná Pink Floyd Nicholas Schaffner

Výborná kniha a tehdy, když vyšla, to bylo hotové zjevení. Naprostá bomba. Bohužel jsem ji před lety někomu půjčil a nevrátila se...

Pink Floyd Pink Floyd Nick Mason

Nick je vynikající vypravěč a kniha je dobře přeložená. Nechybí humor a nadhled. PF nejsou nabubřelí intelektuální dinosauři z velkých arén, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

Neuvěřitelně čtivá kniha. Nemusíte milovat The Doors, aby vás dokázala nadchnout.

Black Sabbath Black Sabbath Steven Rosen

Black Sabbath není jen éra Ozzyho Osbourna.

03.10.2020 3 z 5

Deep Purple – Smoke on the Water Deep Purple – Smoke on the Water Dave Thompson

Dobrá knížka, celkem podrobně rozepsané i období, kdy Deep Purple neexistovali. I když někdy mi přijde, že pan Thompson si trochu vymýšlí a přibarvuje - a překladatel, byť odvedl dobrou práci, trošku nemístně exhibuje.

03.10.2020 4 z 5

Deep Purple – příběh hardrockové legendy Deep Purple – příběh hardrockové legendy Michael Heatley

Asi bych si představoval podrobnější práci, protože u DP se jistě dá vytáhnout více informací. V době, kdy kniha vyšla, to jistě byla bomba, chtělo by to aktualizaci.

03.10.2020 4 z 5

Deep Purple & Rainbow - Všechny alba, všechny skladby 1968-1979 Deep Purple & Rainbow - Všechny alba, všechny skladby 1968-1979 Steve Pilkington

Knížka se zaobírá jen prvním obdobím Deep Purple před rozpadem v roce 1976 a nejlepšími alby od Rainbow. To asi má smysl, protože tu nejlepší tvorbu Párplové přivedli na svět v letech 70-75. I když by třeba pokračování s novějšími deskami by nebylo marné, kdo ví...
Je to zajímavé čtení především pro přesvědčeného posluchače Deep Purple, který zná podrobně alba a skladby skupiny z té doby. Běžného rockera, který eviduje jen Smoke On The Water, Child In Time a něco málo k tomu, to asi tolik bavit nebude, a tak dá málo hvězdiček. Ovšem pro Párplistu, který tou kapelou žije, představuje kniha povinnou četbu a pochopitelně plný počet.

03.10.2020 5 z 5

Justice For All: Pravda o skupině Metallica Justice For All: Pravda o skupině Metallica Joel McIver

Autor trochu podléhá subjektivnímu hodnocení, ale je to důležitá kniha. Hlavně začátky v 80. letech jsou rozebrány hodně dopodrobna.

26.09.2020 4 z 5

Iron Maiden: Run to the Hills Iron Maiden: Run to the Hills Mick Wall

Výborná biografie. Kdo má rád Iron Maiden, měl by si ji přečíst, i když už nějaký ten rok o jejího vydání uplynul. Ale stejně to zásadní se u Maiden odehrálo v 80. letech.

26.09.2020 5 z 5