LadyMichelle LadyMichelle komentáře u knih

Šaman Šaman Noah Gordon

Kniha mě plně pohltila až za půlkou.. No Ranhojič se mi líbil mnohem víc.. Škoda

26.05.2015 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Miluju pana Darcyho! :) A mám ráda tuhle autorku, vše píše s lehkostí, která se krásně čte a plyne

16.10.2014 4 z 5

Exorcisté a psychiatři Exorcisté a psychiatři Gabriele Amorth

Docela poutavé čtení

13.11.2013 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Myslela jsem si, že si zpočátku nezvyknu na styl,jakým je kniha napsaná a po překonání půlky jsem doufala, že kniha bude obsáhlejší a dozvím se o osudech postav více.

30.10.2013 2 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Znovu úžasná kniha od úžasné autorky :)

17.09.2013 5 z 5

Osudové ženy Jindřicha VIII. Osudové ženy Jindřicha VIII. Kelly Hart

Velmi poutavé čtení, které mi dokreslilo podvědomí o Jindřichovi a jeho ženách :)

29.08.2013 4 z 5

Zimní válka Zimní válka Eloise Engle

Knížka se mi velmi líbila, byla obohacena o plno fotografií, zážitků vojáků a velmi dobře byla čtivá :)

26.04.2013 5 z 5

Poslední dny Romanovců Poslední dny Romanovců Luc Mary

Velmi povedená historická odborná kniha podávající základní informace o posledních dnech Romanovců. Určitě ji doporučuji k přečtení, stojí to za to! :)

18.04.2013 5 z 5

Dům snů Dům snů Pauline Gedge

Moc zajímavá knížka od které se neodtrhnete

28.08.2012 5 z 5

Hříchy rodu Borgiů Hříchy rodu Borgiů Sarah Bower

Tuto knížku jsem si zakoupila díky úspěšným zkouškám za které jsem se chtěla odměnit. Lákavý obal a krátký popis knihy mě velice zaujal a těšila jsem se, čím mě více uchvátí. Ale bohužel se tomu tak nestalo..mohu říci, že mě osud hlavní hrdinky začal zajímat až v druhé půli knihy, ale dohrabat se k té půlce byl nadlidský výkon..pokud by vyšlo pokračování asi bych po něm už nesáhla.

27.08.2012 2 z 5

Sociologie sedláka a dělníka Sociologie sedláka a dělníka Arnošt Inocenc Bláha

Tato publikace podává ucelený přehled o samotné duši, pohnutkách a zákonitostech v dělnické i selské společnosti. Předestírá řadu zajímavých úvah a myšlenek, které čtenáře velmi obohatí a které mu uvíznou v myšlenkách velmi dlouho.

19.03.2021 5 z 5

Průmyslové dělnictvo v českých zemích v letech 1938-1948 Průmyslové dělnictvo v českých zemích v letech 1938-1948 Stanislav Kokoška

Na knihu jsem narazila díky psaní vlastní diplomové práce. Bohužel zklamání předčilo očekávání... Publikace je zaměřena spíše na vládní opatření, která se dělníků týkala a je úzce soustředěna pouze na těžký a zbrojní průmysl.. potravinářský či textilní průmysl je zmiňován pouze okrajově či vůbec... jaká škoda

14.03.2021

Zařízení ku blahu dělnictva Zařízení ku blahu dělnictva Vincenc Wagner

Poněkud krátká práce podává stručný přehled o dělnických i sociálních otázkách, které byly ve společnosti na přelomu 19. a 20. století častým tématem k hovoru. Autor zde líčí všechny oblasti, které jsou potřeba továrnou zařídit, aby dělnictvo bylo spokojeno, a to vedlo k jejich řádnému začlenění do společnosti. Trochu mě mrzelo, že autor se soustředil na dva hlavní podniky v Německu a jeden v Rusku, které sám navštívil a do porovnání bohužel neuvedl žádné české.

26.02.2021 3 z 5

Naše dělnictvo Naše dělnictvo Karel Adámek

Krátký a poměrně výstižní spis, který obsahuje ty nejzásadnější dělnické otázky, které si společnost během 19. století pokládala.

18.02.2021 4 z 5

Monopolizace cukrovarnictví v českých zemích do roku 1938 Monopolizace cukrovarnictví v českých zemích do roku 1938 František Dudek

Knihu jsem bohužel nedočetla. Autor se posunul do světa čísel, procent a tak nějak mi tam chyběla ta historická duše, která byla v jeho předchozí publikaci...

01.11.2020 2 z 5

Hospodářské a sociální dějiny Československa 1918-1992 (1. díl, období 1918-1945) Hospodářské a sociální dějiny Československa 1918-1992 (1. díl, období 1918-1945) kolektiv autorů

Publikace je psána jasně, srozumitelně a čtenář si po jejím přečtení mnohé odnese.

01.11.2020 5 z 5

Vývoj cukrovarnického průmyslu v českých zemích do roku 1872 Vývoj cukrovarnického průmyslu v českých zemích do roku 1872 František Dudek

Ačkoliv byla kniha napsána v minulém režimu, tak přesto podává ucelený přehled o vývoji cukrovarnického průmyslu v českých zemích. Časově je kniha rozdělena do kapitol dle fází průběhu průmyslové revoluce a je podložena archivními prameny a dobovou literaturou. I když se v knize najdou místa, které byly do práce zařazeny z hlediska podpory dělnické třídy, nepůsobí příliš rušivě a čtenář si zde mezi řádky dokáže vybrat to opravdu podstatné.

21.10.2020 5 z 5

Leopold I.: Život a vláda barokního Habsburka Leopold I.: Život a vláda barokního Habsburka Jiří Mikulec

Výborná a velmi čtivě psaná kniha pojednávající o životě jednoho z nejdéle vládnoucích Habsburků na českém trůně. Najdete v ní všechno - od Leopoldova dětství, přes politiku, války až k jeho rodinnému životu. Při čtení jsem se rozhodně nenudila :)

07.05.2020 4 z 5

Agrární strana - Její rozmach a zánik Agrární strana - Její rozmach a zánik Vladimír Dostál

Velmi čtivě psané. Pochopí každý, i když se o politiku nezajímá a navíc získá ucelený obraz o vývoji politické scény během první poloviny 20. století.

13.04.2020 5 z 5

Peníze v moderních českých dějinách Peníze v moderních českých dějinách Roman Vondra

Kniha podává strohý výklad o penězích v moderních českých dějinách. Ačkoliv se mi sem tam zavíraly oči, protože mě autorovo vypisování váhy mincí moc nezajímalo (a už vůbec ne kolik obsahovaly jakých kovů) byla kniha čtivá. Dokonce jsem díky ní pochopila spoustu lidových pořekadel, co se peněz týče. Takže pokud jste numismatikou nepolíbení, určitě můžete začít s touto knihou :-)

22.03.2020 3 z 5