ladyfromskye ladyfromskye komentáře u knih

Černý kapitán Černý kapitán Dorothy Sterling

Knížka je zajímavá už jen z toho důvodu, že osoba Roberta Smallse, hlavního hrdiny příběhu, není příliš známá. Je určitě dobré vědět, že existoval i někdo jiný než Martin Luther King. Velkými plusy jsou určitě historická preciznost, s jakou autorka knihu zpracovala (navštívila místa děje příběhu, pročítala dobové písemnosti, věty, jež vložila hrdinům do úst, jsou převážně jejich skutečné myšlenky, ...), a samozřejmě čtivost příběhu. Naopak, co bych vytkla, je zahleděnost autorky do postavy Roberta Smallse, která je z knihy místy silně cítit (určitě to nebyl člověk bez chyb a morálně skrz naskrz čistý). Proto jsem byla nucená ubrat dvě hvězdičky, protože bych spíše ocenila, kdybych Roberta Smallse poznala ze všech úhlů jeho osobnosti.

01.01.2013 3 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Geniální, pokrokové, nadčasové...

29.12.2012 5 z 5

Račí mor Račí mor Vít Slíva

Sbírka je určitě zajímavá, stačí jen jít k ní tou správnou cestou. Ale to mně se nepovedlo, a proto mě kniha příliš neoslovila, i když jsem se snažila.

29.12.2012 3 z 5

Oběti zlomeného srdce Oběti zlomeného srdce Saul Bellow

Zajímavá a chytrá kniha, kde se na pozadí příběhu dvou mužů odehrává docela jiný příběh. Příběh, ve kterém autor pomocí svých vlastně nepodstatných postav dává prostor pro vyjádření vlastních názorů na svět a život jako takový. Zároveň nenápadně vybízí čtenáře, aby se také zamyslel nad stejnými otázkami a problémy. Přesto je jen na nás, jestli jeho výzvu přijmeme nebo na knihu po jejím přečtení rychle zapomeneme. Já si vybrala tu první možnost.

18.11.2012 5 z 5

Proměny démona Proměny démona Michail Jurjevič Lermontov

Chcete se seznámit s kompletním dílem tohoto významného ruského romantika stručně a jasně? Není nic lepšího než tato kniha! Rozhodně doporučuji!

01.11.2012 5 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Naprosto bez chybičky! V roce 2008 jsem měla to potěšení se s autorem osobně setkat, nechat si od něj knížku podepsat a potěšit ho slovy, že mě a mé spolužáky z jeho knížky profesorka na gymnáziu skutečně učí.

08.10.2012 5 z 5

Judaismus Judaismus Brian Lancaster

Dobrá knížka, ale je potřeba znát základy, jinak se člověk lehce ztratí.

02.10.2012 3 z 5

Strom - V koruně naděje, v kořenech smutek Strom - V koruně naděje, v kořenech smutek Judy Pascoe

Kniha, která mě, jako polovičního sirotka, naprosto dostala! Jasně v ní vidím vlastní rodinu...

02.10.2012 5 z 5