Černý kapitán

Černý kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142838/bmid_cerny-kapitan-mnc-142838.jpg 3 3 1

Knížka je sice určena především mladým čtenářům, ale zaujme i dospělé. Na základě pramenného materiálu vypráví autorka o životních osudech a hrdinství historické osobnosti, černošského otroka Roberta Smallse, jenž se trvale zapsal do dějin americké války Severu proti Jihu odvážným ukořistěním parní lodě "Plantážník"

ladyfromskye
01.01.2013 3 z 5

Knížka je zajímavá už jen z toho důvodu, že osoba Roberta Smallse, hlavního hrdiny příběhu, není příliš známá. Je určitě dobré vědět, že existoval i někdo jiný než Martin Luther King. Velkými plusy jsou určitě historická preciznost, s jakou autorka knihu zpracovala (navštívila místa děje příběhu, pročítala dobové písemnosti, věty, jež vložila hrdinům do úst, jsou převážně jejich skutečné myšlenky, ...), a samozřejmě čtivost příběhu. Naopak, co bych vytkla, je zahleděnost autorky do postavy Roberta Smallse, která je z knihy místy silně cítit (určitě to nebyl člověk bez chyb a morálně skrz naskrz čistý). Proto jsem byla nucená ubrat dvě hvězdičky, protože bych spíše ocenila, kdybych Roberta Smallse poznala ze všech úhlů jeho osobnosti.

Dorothy Sterling
americká, 1913 - 2008