ladyba ladyba komentáře u knih

Bláznivý génius Bláznivý génius Randy Gage

Zajímavý pohled na věci, které vnímáme jako samozřejmé a ne jako manipulační tah, v němž se silnější protihráč snaží nás vehnat tam, kam úplně nechceme.

03.06.2021 4 z 5

Škola pro štěňata Škola pro štěňata Petra Führmann

Tahle knížka je poučná a kvalitní příručka na rozdíl od mnoha tenkých brožurek o štěňatech všeho druhu. Ujasníte si představu, co péče o štěně fakt obnáší a co dělat a nedělat, aby se pes dobře psychicky a emočně vyvíjel.

03.06.2021 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Zdařilá detektivka a konečně jsem pochopila kontext, když jsem případy Martina Servaze četla na přeskáčku, jak se mi je podařilo ulovit v knihovně. Konec je zbytečně teatrální na úkor detailnějšího osvětlení, co se stalo jedné z postav.

05.04.2021 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Je to moje první zkušenost s Martinem Servazem a chybí mi tedy souvislosti na to, co prožil před tím, teď je ale velmi trendy, přes detektivky a thrillery ventilovat minulost napříč tituly o sto šest, takže v tomto kontextu jsem byla trochu mimo. Samotná zápletka mi přišla dost přitažená za vlasy a pachatel očekávatelný už z anotace. Konec moc teatrální a klišovitý. Kniha sama se ale dobře čte. Nic těžkopádného. Případy Martina Servaze mi přijdou po sérii severských detektivek jako odpočinková četba - prostě nenáročné čtení.

27.03.2021 3 z 5

Keto Reset Dieta Keto Reset Dieta Mark Sisson

Stojí za přečtení především v kontextu ostatních Sissonových knih o paleo stravě.

16.09.2019 4 z 5

Ketodieta Ketodieta Jana Ulíková

Trochu král promluvil, neřekl nic. Ale recepty jsou fajn.

16.09.2019 3 z 5

Paleo strava pro české jedlíky Paleo strava pro české jedlíky Hana Šimková

Tato kniha mi nepřijde vůbec paleo, neinklinuje ani k benevolentnějšímu stravování primal, fittness možná s přimhouřenýma očima. Teorie paleo stravování je daleko lépe popsaná v amerických titulech zabývajících se touto dietou od Lorena Cordaina či Primal Blueprint Marka Sissona či Melissy a Dallase Hartwigových Whole30 (Jídlo na prvním místě). Pokud všechny tři stravovací režimy zapovídají obiloviny a psudoobiloviny, tak zapovídají i oves.

29.06.2019 1 z 5

Zóna úspěchu Zóna úspěchu Gay Hendricks

Zajímavá kniha obsahující spoustu postřehů, kterých jsem si doposud nebyla vědoma. Budu na sobě pracovat a nově nakládat s hranicí horní meze. Jsem zvědava, jak to přijme okolí.

20.06.2018 4 z 5

Vysoká škola bontonu Vysoká škola bontonu Marie Formáčková

Příručky Ladislava Špačka jsou v tomto směru vyšším levlem, ale velmi oceňuji pár dobrých rad na stolování v různých zemích světa anebo vysvětlování terminologie ze světa módy... Tahle knížka stojí za čtení a pozornost.

04.06.2018 4 z 5

Minimum akademického bontonu Minimum akademického bontonu Iva Holmerová

Dobré ponaučení, když se pohybujete na akademické půdě, nebo jen se připletete k organizaci kongresu apod.

04.06.2018 4 z 5

Koučinkem k dosažení úspěchu Koučinkem k dosažení úspěchu Jack Canfield

Oproti starším Canfieldovým titulům dost zklamání... Bohužel, už se dost opakuje a je to jen vývar z předchozích knih nasazený na koučink. Rady radilům.

29.05.2018 3 z 5

Asertivita pro manažery Asertivita pro manažery Dagmar Lahnerová

Několik dobrých myšlenek, ale příliš mnoho úkolů a testů na úkor smyslupného výkladu.

29.05.2018 3 z 5

Jak být asertivní v každé situaci Jak být asertivní v každé situaci Sue Hadfield

Za vlnou balastu lze si z této knížky odnést pár užitečných rad. Jen je správně ještě uplatnit v praxi... Je to těžké, když Vás zrovna někdo shazuje, šikanuje, nebo obtěžuje (pasivně) agresivním chováním...

27.05.2018 3 z 5

Jak dělat, co vás baví, a dostat za to zaplaceno Jak dělat, co vás baví, a dostat za to zaplaceno John Williams

Vzhledem k tomu, jaký je na knihu v knihovně pořadník, čekala bych víc. Kniha obsahuje pár užitečných postřehů a rad, ovšem takových, které se dočtete i v jiných motivačních knihách. Vše stejně závisí na vaší odvaze pustit se do něčeho na vlastní pěst a nadání být chytrým a prozíravým obchodníkem. A je tak trošku jedno, co je předmětem vaší hry, pokud je to něco zajímavého a jedinečného, s čím ještě nikdo nepřišel a má to šanci najít svého zákazníka...

17.04.2017 3 z 5

Jak z dobré firmy udělat skvělou Jak z dobré firmy udělat skvělou Jim Collins (p)

Na to, jak je to žádaná kniha a jak na ni přes rok čekáte ve frontě v knihovně mě tolik na zadek neposadila. Čekala jsem víc... Ale ano, stojí ji za to číst a poučit se.

20.11.2016 4 z 5

Jak myslí milionáři Jak myslí milionáři T.Harv Eker

Kniha je na můj vkus hodně americká. Ale obsahuje pár dobrých myšlenek o zacházení s penězi, kterých je radno se držet.

04.04.2016 4 z 5

Reklama - 200 tipů, které musíte znát Reklama - 200 tipů, které musíte znát Roman Kobiela

Stručně a jasne a tom, co už stejně znáte.

06.02.2016 3 z 5

Jak na média Jak na média Jan Pospíšil

Stručně a jasně to, co už stejně znáte.

31.01.2016 3 z 5

Láska na první steh: Šití není žádná  věda Láska na první steh: Šití není žádná věda Tilly Walnes (p)

Super popis pro začátečníky :-)

21.01.2016 5 z 5

Finanční trhy a investování Finanční trhy a investování Josef Jílek

Kniha je hodně obsáhlá a není úplně pro laiky :-)

18.01.2016 4 z 5