ladyba ladyba komentáře u knih

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Kniha je velmi zajímavá, ale asi ne moc pro laické čtenáře a myslím, že pro její četbu je třeba znát některé věci, jako např. anatomie mozku apod. Je dobré ale po ni sáhnout k osvětlění problémů, jako např. s depresí.

22.06.2015 4 z 5

Na tento titul od českých čtenářů zaznívají různé názory. Většina amerických motivačních knih je samozřejmě aplikována na poměry v USA, ale proč si z nich neodnést ty nejpodstatnější myšlenky. Já osobně proti finanční gramotnosti nic nemám.

22.06.2015 4 z 5

Tajná řeč těla Tajná řeč těla David Lewis

Spíše více teoretizující, než ryze praktická příručka o řeči těla v porovnání s jimými. Ale právě ona bohatší omáčka může čtenáři prohloubit znalosti o této problematice.

16.06.2015 4 z 5

Velká kniha manipulativních technik Velká kniha manipulativních technik Andreas Edmüller

Inspirativní kniha každodenních manipulativních technik, které už ani jako manipulativní nevnímáme, protože jimi jsme otupováni a otupujeme každý den. Neodkrývá nic mimořádného, zaskočí ovšem všedností.

02.06.2015 4 z 5

Moderní etiketa boduje Moderní etiketa boduje Eva Filipová

Zajímavé počtení, v němž autorka s nadhledem píše o (ne)samozřejmých věcech.

29.05.2015 4 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Příjemné počtení o stylovém nestylu a minimalistické eleganci Pařížanek. Moc příjemně jsem se pobavila.

28.05.2015 4 z 5

Satanské metody vyjednávání Satanské metody vyjednávání Wolf Ruede-Wissmann

Náhled do každodeních technik vyjednávání z pohledu zasvěceného výkladu. Je dobré se s touto knihou seznámit a pak přemýšlet nejen o činnosti a projevu některých moderátorů televizí. Manipulují víc nejen s účastníky diskuzí anebo s námi diváky skrze účastníky diskuzí?

22.05.2015 4 z 5

Zakázaná rétorika Zakázaná rétorika Gloria Beck

Bohužel, jde techniky všedního dne. Je snadné přijít i o práci, když je někdo používá důsledněji, než je zdrávo a někdy ani nepomůže, že o nich víte. Když vaše okolí stejné povědomí nemá.

09.05.2015 4 z 5

Pravidla úspěchu Pravidla úspěchu Jack Canfield

Tuhle knihu by si měl přečíst každý, sice neudělá z každého boháče, nejsme v Americe, ale donutí vás přemýšlet a pokud vás přiměje jen pár věcí změnit ve vašem přístupu k životu, máte vyhráno ani nevíte jak.

08.05.2015 5 z 5

Tajná pravidla Tajná pravidla Ellen Fein

Další "americká" zaručená příručka o pravidlech potvor a jejich neprůstřelném fungování. Některé postřehy jsou fajn.

13.04.2015 3 z 5

V každém věku stát za hřích V každém věku stát za hřích Dagmar Březinová

Málokdy se mi stane, že kníýku vůbec nedočtu. Dala jsem asi 50 stran a nechápala, proč vůbec vyšla.

12.04.2015 1 z 5

Jak být dokonalý gentleman Jak být dokonalý gentleman John Bridges

Jednoduchý a čtivý průvodce, jak bychom se k sobě měli chovat. Protějškem k této knize je kniha Jak být dokonalá dáma Candance Simpson.Giles. Je dobré si pročíst obojí pro obě pohlaví.

09.04.2015 3 z 5

Módní návrhářství: Inspirace a tvorba Módní návrhářství: Inspirace a tvorba Simon Seivewright

Kniha čtenáři přibližuje problematiku módního návrhářství v duchu: král promluvil, neřekl nic. Stojí za to se s ní seznámit, ale raději od ní moc nečekejte. Detailněji přibližuje problematiku módní rešerše. Ale to je asi tak vše. Silný papír, spousta obrázků pod autorskými právy. S ohledem na cenu, nabízí málo muziky. Půjčit si ji v knihovně ale neurazí.

05.04.2015 3 z 5

Lháři a jejich řeč těla Lháři a jejich řeč těla Lillian Glass

Tato kniha je mimořádným ponaučením o tom, jak fungují lháři v běžném životě a při přistižení jejich lži, jak se brání zuby nehty a vše popírají do konečného verdiktu soudu, ale knihu má smysl číst až poté, co se seznámíte se základy řeči těla a taky s americkými soudními kauzami (Clinton, Amstrong, Simpson ad.), na kterých je názorně chování lhářů demonstrováno.

02.04.2015 4 z 5

Agility - Od první překážky k velkému parkuru Agility - Od první překážky k velkému parkuru Viviane Theby

Kniha mi přijde moc stručná na problematiku. Pokud se chcete dozvědět konkrétnější popis co a jak, bude lepší sáhnout po jiné příručce.

26.07.2021 3 z 5

1001 reklamních tipů 1001 reklamních tipů Luc Dupont

Ve své době to byla jistě velmi inspirativní kniha, ale teď už je přežitá a reklama jako taková už má jiné priority a též nové mediální prostory.

20.07.2021 3 z 5

Jak to ten pes myslí? Jak to ten pes myslí? Arden Moore

Snahou je přehledně a stručně popsat určitá psí gesta a projevy chování, ale není vždy úplně jasné, co je pozitivní a co opravdu nežádoucí a burákové máslo bych asi do psů jako pochoutku a pamlsek zrovna necpala. Je hodně příruček, které nabízejí chovatelské rady, ale málokterá opravdu nabídne něco nového či opravdu poučného.

20.07.2021 3 z 5

Jak mluvit psí řečí Jak mluvit psí řečí Sarah Whitehead

Tato knížka cílí na děti jako čtenáře, ale poučí se z ní i dospělý. Obsahuje ale jen primární základy a je spíš poučkou o první péči o štěně, než že by podrobněji osvětlovala specifika psí řeči těla.

14.07.2021 4 z 5

Síla MLM Síla MLM James Lee Valentine

Inspirativní kniha pro ty, co to s mlm myslí vážně a hledají v něm uplatnění.

07.07.2021 5 z 5

Jak prodloužit život vašeho psa Jak prodloužit život vašeho psa Evžen Korec

Tuhle knihu by si měl přečíst hlavně každý, kdo si prvně pořizuje štěně. Nejde totiž o líbivou knížečku s štěněti, ale opravdu o to, co nás čeká a čeho je třeba se vyvarovat při výchově psa.

08.06.2021 5 z 5