ladyba ladyba komentáře u knih

Investiční strategie pro třetí tisíciletí Investiční strategie pro třetí tisíciletí Pavel Kohout

Kniha je poučná, dobře se čte a má mimořádné postřehy na české poměry.

30.11.2015 4 z 5

Co máte vědět, než začnete podnikat Co máte vědět, než začnete podnikat Robert T. Kiyosaki

Pořád dokola to samé, opakování je sice matka moudrosti, ale čeho je moc, toho je příliš.

29.10.2015 3 z 5

Akciové investice Akciové investice Daniel Gladiš

Poměrně útlá brožurka, trochu zdravice Warrena Buffeta, ale přece jen titul, co už vyžaduje určitě zasvěcení do problematiky. Přímé investování do akcií není pro každého.

27.10.2015 4 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Je to opravdu příručka pro naprosté laiky, také s odtupem času by si vyžádala aktualizaci.

15.10.2015 3 z 5

Průvodce úspěšného investora Průvodce úspěšného investora Aleš Tůma

Pokud chcete získat jasný přehled o fondech, jejich druzích a fungování, na které dosáhnete jako drobný investor a na které ne, sáhněte po této příručce. Je přehledná a čtivá, ukazuje jasně možnosti, kam můžete a jak bezpečně či rizikově investovat. Samozřejmě jména konkrétních fondů už jsou na Vás.

14.10.2015 5 z 5

Obchodní plán Obchodní plán Rhonda Abrams

Pokud právě řešíte obchodní plán své zakládané firmy, je to fajn knížka k prolistování, jinak hezky po maericku sposta linek a plonkových stráněk v knize.

11.10.2015 3 z 5

Bohatý táta, chudý táta pro mladé Bohatý táta, chudý táta pro mladé Robert T. Kiyosaki

Je to takové přežvýkání původního titulu Bohatý táta, chudý táta s týmiž epizodami ze života, Kiysaki skutečně až moc těží z opakování jednoho a téhož a vydělává na naivitě čtenářů, že se v nové knize dočtou něco nového. Kiyosakiologie je ovšem tak nějak stabilní.

04.10.2015 3 z 5

Bohatý táta radí jak investovat - Co, kam a jak bohatí investují a chudí ne Bohatý táta radí jak investovat - Co, kam a jak bohatí investují a chudí ne Robert T. Kiyosaki

Kniha je doplením knihy Bohatý táta... Ale jak nějak čtu Kiyosakiho knihy na přeskáčku, tak už z toho mám pocit, že už jsem to někde četla. Je to vlastně pořád dokola to samé. Ivnestujme do nemovitostí přímo, vytvářejmě si pravidelné měsíční toky, stokrát jinak furt to samé.

30.09.2015 4 z 5

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře a dvojkaři pro státní správu Proč jedničkáři pracují pro trojkaře a dvojkaři pro státní správu Robert T. Kiyosaki

Myšlenky nestárnou, události ve světové ekonomice a ekonomice USA ano. A proto bude mít Robert Kiyosaki pořád důvod psát o jednom a tomtéž nové a další knihy. Ovšem, opakování je též matka moudrosti...

22.09.2015 4 z 5

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Čím víc Kiyosakiho knih čtu, tím více mi připadají na jedno brdo. Jeho finanční filosofie ovšem má svůj líc i rub. Kdybychom si všichni vzali k srdci jeho dobře míněné a ještě lépe zmarketingované rady, přestala by jeho filosofie úspěchu a skutečné finanční nezávislosti okamžitě fungovat. Pravý kvandrat je totiž jednoznačně závislý na levém kvadrantu, zatímco levý kvadrant nutně nemusí závislý být na tom pravém. Jako opravdový podnikatel z pravého kvadrantu potřebujete, aby alespoň pět set krysích závodníků zůstalo krysími závodníky a učinili z vás onoho kýženého Businessmana. Pokud se rozhodnete pro onen nejkýženější level Investor, odkud byste čerpali nájemníky do svých pronajímaných nemovistí, když bychom všichni byli těmi Investory? Odkud bychom čerpali ty kýžené krysí závodní bezcenné elektronické peníze, když ne právě z levé části kvadrantu? To je zásadní slabina tohoto komerčního přístupu k životu. Nemám nic proti radám týkajícím se finanční odpovědnosti, ale na pravý kvadrant - vysněný svět investorů a velkých podnikatelů dosáhne jen pár vyvolených všemu navzdory.

17.09.2015 4 z 5

Jak se stát skutečným lídrem Jak se stát skutečným lídrem Daniel Goleman

Jde spíš o knižní vydání mnoha článků, a tak chybí jasná jednotící linka. Když si na to zvyknete, tak dobrý.

14.09.2015 4 z 5

Investujte do zlata a stříbra Investujte do zlata a stříbra Michael Maloney

Kniha je zajímavým vstupem do fungování zlata v historii lidstva a hlavně v USA, věděli jste třeba že v určitém období tzv americké demokracie ve 20. století nesměli američtí občané vůbec vlastnit zlato? Je to kniha o tom, jak peníze jsou čím dál tím bezcenějšími papírky, zatímco drahé kovy zůstávají alespoň nějakou platební jistotou, ke které se lidstvo uchyluje, když je mu nejhůř. Je to kniha o tom, jak funguje dnešní finanční průmysl a jak úspěšně podvádí lidi - víte třeba, že když si vezmete půjčku v bance, že se podílíte znehodnocení měny? Tím spíš, když si peníze střádáte a posíláte na konto a umožníte ji půjčit jiným dlužníkům? No, není to moc optimistická kniha, co se naší finanční budoucnosti týče, ale je to kniha, kterou by si měl lecko přečíst. Donutí vás přemýšlet o vašich osobních financích trochu jinak.

09.09.2015 4 z 5

Je nejvyšší čas: Co je třeba udělat, abyste dosáhly finanční svobody Je nejvyšší čas: Co je třeba udělat, abyste dosáhly finanční svobody Kim Kiyosaki

Kiosaki strategie z pohledu manželky... plus pár příběhů jiných žen.

28.08.2015 4 z 5

Zvyšte své finanční IQ Zvyšte své finanční IQ Robert T. Kiyosaki

Knihu je třeba číst s nadhledem, že je úzce zacílená na americké poměry. Nic nemám proti investicím do nemovitostí, ale už se zde bohužel nepíše, jaké potíže nastanou, když nájemníci ničí majetek, který není jejich, a často cíleně, a pak holt je pozitivní tok aktiv tak akorát na opravy vandalů. Kultura nájemníků se totiž musí vychovávat, abychom mohli bohatnout na nájemních bytech. Také si nemyslím, že vlastnictví nemovitosti, ve které bydlíte a nemáte na ní dluh je špatnou investicí. Je prostě nějakou jistotou, že s vás jednou nebude bezdomovec a že vůbec něco máte.

19.08.2015 4 z 5

Umění rozjezdu Umění rozjezdu Guy Kawasaki

Pokud zrovna nerozjíždíte něco velkého a nesháníte velké investory, tak je ta kniha jen pro inspiraci. Pro malé češké poměry moc nenabízí.

28.07.2015 3 z 5

Naučte se myslet kreativně Naučte se myslet kreativně Matthias Nöllke

Kniha stručně popisuje kreativní techniky a rozvoj myšlenek, ale je to takové král promluvil, neřekl nic. Kniha mě ani nezklama, ani nedchla, ani nikam neposunula ve znalostech.

26.07.2015 2 z 5

7 návyků skutečně efektivních lidí 7 návyků skutečně efektivních lidí Stephen R. Covey

Toto je asi jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla k tematice osobního rozvoje. Je ale taky dost náročná na pochopení návyků a je třeba si ji asi přečíst vícekrát k osvojení těchto pravidel.

19.07.2015 5 z 5

Síla pozitivního myšlení Síla pozitivního myšlení Norman Vincent Peale

Toto je opravdu mimořádná kniha a není divu, že je na ni mnoho odkazů v knihách zabývajících se osobním rozvojem a pozitivním přístupem k životu. Výrazná náboženská stránka může nevěřící trochu zaskočit, ale i tak si přijdete na své.

10.07.2015 4 z 5

Divadlo Větrník Divadlo Větrník Zdeněk Hedbávný (p)

Pokud sáhnete po této knize, pochopíte, v čem tkvělo mimořádné herectví celé jedné herecké generace.

08.07.2015 4 z 5

10 způsobů, jak se (ne)nechat připravit o peníze 10 způsobů, jak se (ne)nechat připravit o peníze Tomáš Tyl

Pokud chcete trochu porozumět, jak fungují peníze ve finančním světě a jak snadno Vás pojišťovny a finanční domy mohou ošulit, sáhněte po této knize. Další bod do finanční gramostnosti.

01.07.2015 4 z 5