Investiční strategie pro třetí tisíciletí

Investiční strategie pro třetí tisíciletí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1245/investicni-strategie-pro-treti-tisicileti-1245.jpg 4 13 4

Páté, přepracované vydání odráží některé zásadní změny vývoje na světových trzích a v globální ekonomice. Jde zejména o změnu trendu inflace a měnové politiky ve vztahu k výnosům dluhopisů, akcií a nemovitostí. Autor poskytuje čtenáři čtivou formou základní praktické informace o investičním managementu, moderní teorii portfolia, o chování akcií, dluhopisů, komodit a nemovitostí, o politicko-ekonomických souvislostech a psychologii investování. Publikace vysvětluje principy moderní investiční teorie, přičemž nevyžaduje ze strany čtenáře znalost ekonomie nebo matematiky. Teoretické zásady jsou ilustrovány řadou příkladů a shrnuty ve formě konkrétních doporučení. Nové vydání věnuje zvýšenou pozornost neefektivním trhům, včetně modelu bublin a davového chování.... celý text

Layyen
30.05.2021 4 z 5

Na knihu jsem narazil náhodou zde na bazaru když jsem hledal jiné investiční tituly, přináší celkem tradiční pohled na svět investic, včetně příkladů z minulosti, sou časnosti a občas i výhled do budoucna který se v lecčem vyplnil (mám původní neaktualizované vydání) Za plnou cenu bych jí nekupoval, ale když ji uvidíte na bazaru za pár desetikorun tak určitě stojí za to.

Koza3
24.05.2017 4 z 5

Touha za poznáním finančních trhů a ekonomických základů mě dohnala k této naučné knize. Je zajímavě psaná, jednoduše pochopitelná, ale pro obyčejného člověka, který se neživí investováním nebo nehodlá v blízké budoucnosti nakoupit nějaké ty papíry, je kniha už přes čáru. Proto jsem ji taky četl tak dlouho. Nějak jsem se nemohl namotivovat do čtení a nepřinášelo mi to úplně radost. Utvrdilo mě to jen v tom, že finanční svět není úplně pro mě a ve volném i pracovním čase se raději budu věnovat něčemu jinému. Uzavírám tedy kapitolu života tímto kvalitním dílem. Nechci nikoho odrazovat, ale mě to dalo ty finální informace o tom, že investováním běžný smrtelník nezbohatne v případě, že tomu neobjetuje nervy a drahocený čas.

ladyba
30.11.2015 4 z 5

Kniha je poučná, dobře se čte a má mimořádné postřehy na české poměry.

dalimoni
26.01.2012 5 z 5

Tento autor píše velmi čtivě, ovšem ne vždy se dá s jeho názory a závěry souhlasit, ale nedá se mu popřít čtivost a srozumitelnost názorů a myšlenek, které umí vyjádřit jednoduše a stručně.

investování

Pavel Kohout
česká, 1967
2008  77%Investiční strategie pro třetí tisíciletí
2011  85%Dramata a frašky ekonomie
2014  82%Ďáblův slovník ekonomie a financí
2010  89%Finance po krizi
2018  84%Investice

Kniha Investiční strategie pro třetí tisíciletí je v