Kyta Kyta komentáře u knih

Kůň na balkóně Kůň na balkóně Jane Ayres

Moc hezká knížka se zajímavým dějem. Je asi nejhezčí ze všech z Pony klubu. Fantasy se mi stále více zamlouvá, protože nikdy nevím, co má přijít a co přijde. Všechno to dávalo smysl. Určitě bych jí přečetla znovu a doporučuji :)

13.08.2013 4 z 5

Osudové přátelství Osudové přátelství Malin Maria Stehn

Osudové přátelství patří mezi moje první knihy, které jsem přečetla. Zamlouvaly se mi knihy o koních. Tenkrát se mi docela líbila, ale teď bych jí zařadila mezi ty normální knížky.. Nemá dostatek děje. Je spíš pro ty menší!!

13.08.2013 3 z 5

Boříkovy lapálie. Druhý sešit Boříkovy lapálie. Druhý sešit Vojtěch Steklač

Kniha byla zábavně napsaná a měla pravý smysl pro humor. Moc mě to bavilo. A myslím, že je nejen pro děti... Doporučuji číst i navazující díly Pekelná třída :)

13.08.2013 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Trochu jiná knížka, než obvykle čtu. Tenhle žánr, sci fi, se mi nikdy moc nezamlouval, ale po přečtení knížky Já robot jsem změnila názor. Nechyběly v ní zápletky ani souvislost - to ke knize patří. Autora obdivuji, že přemýšlel nad třemi hlavními zákony robotiky a vymyslel je tak dobře, že na sebe navazují a dávají dopodrobna smysl a souvislost. Bez doporučení jsem ji nevzala do ruky a to mi docela vadí. Teď už bych nad takovém originálním čtení nepohrdla. Ráda jsem ji přečetla a s obdivem doporučuji i dalším čtenářům!

První nástrahy První nástrahy Jacqueline Wilson

Knížku jsem musela a potřebovala přečíst. Další ze série knih od Wilsonové, která mě úplně nadchla. Jsem ráda, že jsem na ní narazila. Hádky, starosti, trápení i radosti - to k Wilsonové prostě patří! Samozřejmě, že i téhle knize by to chybělo. Skvělá kniha pro puberťačky, jako jsem já!! :)

Sbohem, základko! Sbohem, základko! Karel Foltin

V knize jsou vyjádřeny všechny pocity a smutek Fany Váchové. Už vím, jak se holky cítí, když dokončují devátou třídu - základku, díky téhle knize. Je suprově napsaná, všemu jsem rozuměla a taky jsem to celé prožívala s Fančou - hlavní hrdinkou. Moc hezká kniha, žádné připomínky k ní nemám. Co dodat :)

12.08.2013 5 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 3 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 3 Miloslav Švandrlík

Moc ráda čtu knížky o detektivech Kopytovi a Mňoukovi. Rozesmějí mě a vždy dodají náladu. Je to o nich už několikátá kniha, kterou jsem zatím přečetla. Švandrlík je výborný spisovatel a patří k mým oblíbeným. A kniha to samé!! Musím doporučit!

12.08.2013 5 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Je to celkem nedávno, co jsem šestý díl "poseroutky" dočetla a už bych ho chtěla číst znovu a znovu!! U žádného dílu poseroutky jsem se zatím nenudila a doufám, že to tak bude i nadále v dalších vydaných dílech. Hlavně to, že se u ní nikdy nenudím, se mi na ní líbí. Taky spisovatele Kinneyho obdivuji a chválím, že dokáže celou generaci rozptýlit a rozesmát. Všechny díly bych doporučila nejen dětem, ale i dospělým! Píšu už poněkolikáté: Poseroutka Mě Nikdy Nezklame!!

Školní krásky a dávný lásky Školní krásky a dávný lásky Cathy Hopkins

Druhá knížka, kterou jsem od Hopkinsové přečetla. Asi se dostane mezi mé oblíbené autory. Čtivá, zajímavá a taky poučná - v knížce se píše o pomluvách a lžích a hlavně to je v ní k poučení. Jinak se mi moc líbila a čte se neuvěřitelně rychle! Brzo se dám do čtení i dalších knížek právě od téhle skvělé autorky, Cathy Hopkinsové!

12.08.2013 4 z 5

Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek Karel Čapek

Klasická pohádková atmosféra a Karel čapek ji umí dobře vystihnout. Kniha má všelijaké zábavné a srandovní poučení.Myslím, že i filmové zpracování stojí za to, podívat se na ně :) Kniha nemusí být jen pro děti, i dospělí se můžou začíst. :)

Strážný anděl na každém kroku Strážný anděl na každém kroku Martina Wildner

Pár záporných poznámek bych k téhle knize měla. Strážný anděl mě na první pohled zaujal, ale čtení stejně nebylo nic moc. Bylo to takové zamotané, divné a nudné. Hlavně styl, jakým je kniha napsaná, mě úplně nudil. Bylo to takové neobvyklé; vyprávěné minutu po minutě a hodinu po hodině... Ani postavy se mi nezamlouvaly: hlavně anděl Schmidt, který pořád nadával, byl protivný a měl neustále nějakou kritiku, což mi k téhle knize ani trochu nesedělo. Nápad byl ale velmi dobrý. Kdybych nechtěla vědět, jak dopadne, tak knížku ani nečtu. Asi bych se k ní už nevracela ani nikomu pořádně nedoporučila.
Vím, že ke knize mám spoustu kritiky, ale vážně taková byla a já nevím, jak jinak bych to popsala...!

12.08.2013 1 z 5

Diamantové holky Diamantové holky Jacqueline Wilson

Tahle kniha byla jako každá jiná od autorky skvělá! Skrývá trochu drsný a strhující příběh, k němuž říkám jediné: Jsem ráda, že to takhle dobře dopadlo a nakonec i s tou malou holčičkou od vedle. :) knihy Wilsonové se mi moc líbí!

Tramvaj plná strašidel Tramvaj plná strašidel Petra Braunová

Skvělá kniha pro děti. Zajímalo mě, o čem bude a vůbec mě nezklamala. Když jsem ji poprvé zahlédla v knihovně, řekla jsem si (podle obálky), že to bude asi kniha pro menší. Hodně jsem přemýšlela, jestli si knihu mám půjčit. Došla jsem k závěru, že i když je pro malé, nikomu nebude vadit, když si jí přečtu. I název mě nalákal k tomu, abych to opravdu udělala... A nelituju!! Ano, pravda, že byla malinko dětinská, ale na tom opravdu nesejde. Děti se můžou i ponaučit. Tahle detektivní, dobrodružná, napínavá a vůbec ne složitá knížka o duchách se mi nehorázně zalíbila. Konec byl však trochu krátký a jednoduchý - jedině to bych autorce vytkla. Škoda, že ji čtenáři nečtou více, doporučila bych ji!

Někde jinde Někde jinde Gabrielle Zevin

Moc hezká knížka, dobře a rychle se četla. Liz a onen svět... Mělo to moc hezký nápad, ale tomu konci jsem zase úplně nerozuměla. Ke komu se Liz vlastně dostala? Zpátky k mámě? Nebo kdo jí to v té řece našel? Tyhle a další otázky mi po dočtení kolují v hlavě. Musíte se u ní hodně zamyslet. Ale jinak děj i námět musím pochválit! Autorka popisuje smrt jako další život a tímhle nápadem si autorka získala mnoho čtenářů. Jenom škoda, že už kniha nemá žádné pokračování!
Tahle kniha jednoznačně patří mezi mé oblíbené!!

77 pražských legend 77 pražských legend Alena Ježková

Tuhle knihu jsem ráda vzala do ruky a ještě radši přečetla! Opravdu jsem netušila, jaké legendy a pověsti se přesně váží na Prahu. Některé pověsti mi přišly hodně zajímavé a taky nemožné, ale co bych taky měla čekat, když jsou to legendy? :)
Líbilo se mi, že všechny legendy jsou přiřazené k různým částem Prahy např. ke Starému městu, k Malé straně, k Vyšehradu a k jiným. Myslím, že o to víc se dají pochopit a rozumět jim. Nejvíc se mi líbila legenda o Staroměstském orloji - asi proto, že je tolik vyhlášený. Ale i jiné legendy mají co do sebe: např. O nejstarší pražské synagoze. Věděli jste, že Židé vykopali pod zemí Staronovou synagogu? ...Knížka je moc zajímavá. Ráda jsem přečetla knihu, která je o našem hlavním městě a kterou napsala naše známá autorka. :)

12.08.2013 3 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Taková knížka pro spíš menší děti, ale přestože já nejsem už tak úplně dítě, moc se mi líbila. Zase trochu změna pro mě. Tahle autorka dětských knih snad nikdy nezklame! Je výborně napsaná a ilustrace k tomu taky perfektně sedí. Nevím, co ještě dodat! Jsem ráda, že se mi podařilo najít takovou pohádku jiného žánru, než obvykle čtu.

12.08.2013 4 z 5

Nové Mikulášovy patálie – Návrat z prázdnin Nové Mikulášovy patálie – Návrat z prázdnin René Goscinny

Překvapivě, knihu (spíš) pro kluky čte i holka! Tohle je sbírka klučičích lumpáren o Mikulášovi. Patálie, které Mikuláš vymýšlí se svými přáteli, se mu nepěkně vrátí. Příběhy jsou ale na můj vkus moc krátké, ale i tak stojí za to si je přečíst. U knihy nechybí humor ani zábava. Rozhodně se chystám číst i další příběhy.

11.08.2013 4 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Miloslav Švandrlík

Zábavná, detektivní kniha o dvou detektivech nejen pro děti. U ní se ani nudit nedá! Další autorova kniha, které doslova fandím. O Kopytovi a Mňoukovi jsem přečetla nemálo knížek a klidně je přečtu znovu. Všechny jsou moc hezky zpracované, dobré k pochopení. Všechno v ní dokonale zapadá. Autor vše vysvětlí tak, aby pro ty, kdo knihu čtou, bylo snazší děj pochopit. Další z obdivovaných knih!!

11.08.2013 5 z 5

Honba za obřím červem a jiná dobrodružství Honba za obřím červem a jiná dobrodružství Petr Horký

Obálka ani název mě zpočátku nijak moc nezaujaly. Když jsem se dala do čtení - to bylo něco jiného! Trochu mě zaskočily některé příhody, asi právě proto, že se to někomu skutečně stalo. Věděla jsem ale, že to dobře dopadne - psali to dva zkušení cestovatelé! V mnoha chvílích jsem i nechápala, jak si dokázali se vším tak poradit. Přečetla jsem ji se zájmem a s radostí a možná se k ní ještě vrátím. Jak se říká: Nesuď knihu podle obalu!

11.08.2013 4 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Všechny příběhy v knížce mají své pro a proti. Každý z nich měl svůj originální nápad a Horowitz to moc dobře vystihl. Po přečtení každého dílu jsem dokázala ocenit, jak si to autor dopředu krásně promyslel, aby to všechno do sebe dokonale zapadalo. U knihy jsem se mnohokrát i bála... Nejzajímavější a nejkomplikovanější příběh? Asi bych dala Kariéra v počítačových hrách a hned po něm Vražedný fotoaparát. Ovšem i jiné mají tu pravou hororovou atmosféru. Tohle jsou ty horory, ke kterým bych se vracela; ne jako k leckterým filmům.

11.08.2013 5 z 5