Kyta Kyta komentáře u knih

Milionové holky - Princezna paparazziů Milionové holky - Princezna paparazziů Cathy Hopkins

Po přečtení dobře sepsaného prvního dílu jsem byla zvědavá na druhý, ale musím říct, že mě docela zklamal.
Bylo to takové o ničem. V jednu chvíli jsem se i sama sebe ptala, kdy to vlastně skončí? (A to se u knihy dít nemá!!) První díl byl rozhodně čtivější a zábavnější. Neříkám, že je tenhle úplně k zahození, ale trochu děje, napětí atd. by neuškodilo. Až ke konci se to trochu odehrálo. Kniha byla hodně stručná. I přesto - aspoň vím, jak to všechno skončilo.
Autorka mě ale tentokrát zklamala.

13.10.2013 1 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Perfektně zpracovaná knížka!!
Hned na začátku je předmluva hlavních hrdinů (jak se jim hrálo atd.) Emma, Rupert a Daniel s natáčením vyrůstali a prožili při tom své dětství. Knížka je rozdělena zvlášť na každý natočený díl. Všichni možní herci, vytváření Harryho světa, natáčení, rekvizity - to vše a ještě další v knize najdete. S vytvářením knihy pomáhali i režiséři a architekti jako třeba David Heyman nebo Stuart Craig. Napsali tam o sedmi různých dílech, ale na poslední (HP a Relikvie smrti 2. část) nepočkali. Je to dost velká škoda, protože i v něm by se našly zajímavosti k vysvětlení. I přesto je to moc krásná kniha a chci si jí koupit. Cena je sice velká, ale potom se aspoň dozvím všechny ty tajemství a zážitky ohledně natáčení Harryho Pottera. :)

10.10.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

I když je tenhle díl úplně nejdelší, neodradil mě od čtení! Naopak: stálo to za to!! :)
Než jsem začala číst, tak jsem na chvíli zapochybovala, jestli se vůbec dočtu, ale teď si říkám - Proč to skončilo? Téměř 800 stránkový Fénixův řád mě doslova okouzlil. Ovšem i dost velký podíl na tom má překladatel Pavel Medek - vybral a srovnal slova tak, že se věty čtou samy. :) Spisovatelka Rowlingová vymyslela HP naprosto dokonale. Profesorka Umbridgeová mi pořád lezla na nervy, Kdybych já měla takovou učitelku, tak nevím... Každou chvíli se něco děje, hlavní hrdinové stále prožívají nezapomenutelné zážitky, starosti, přípravy při zkouškách NKÚ atd. Na každé stránce je napsané něco, s čím se vám podaří poslední stránky líp pochopit. Konec byl moc smutný, mám pocit, že nejen já jsem se u tohoto dílu rozbrečela. Smrt jednoho z mých nejoblíbenějších hrdinů mě dost vyděsila.
Hned po přečtení jsem se podívala na film a vůbec se to nedá srovnávat. Muselo být těžké to zpracovat, ale kniha má pořád něco víc do sebe. Dá se hodnotit jen pozitivně! Nedokážu pochopit paní Rowlingovou, každým dílem se zdokonaluje! :)

Už je konec těm pohádkovým příběhům. I když vím, jak to vše dopadne, stejně si přečtu další díly. Tahle fantasy-sága je prostě úžasná!!!

05.10.2013 5 z 5

Nevysvětlené záhady světa Nevysvětlené záhady světa Rupert Matthews

V téhle knize se můžete dozvědět, jak to vlastně je s Lochnesskou (je-li to pouhý výmysl, či ne) a o jiných vodních a pozemských tvorech, jestli existují duchové, jestli jsou na ně důkazy, či je někdo opravdu viděl, vyfotil atd, nebo kdo zmizel na moři, v letadle, na zemi, či na Mount Everestu a o spoustě jiných věcech a záhadách. V knize je spousta fotografií, které dané téma doprovázejí a stručný přehled. Moc mě to zajímalo - některé záhady se prostě nedají vysvětlit, přesto že byste chtěli. Knihu musím doporučit!!

09.09.2013 4 z 5

Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Sarah Mlynowski

Moc hezká, pohádková, rozveselila mě a připomenula tu pravou pohádkovou atmosféru. Tohle je druhý díl, ale já ho přečetla jako první. Docela mi to vadilo, protože se tam hlavní postavy Abby a Jonáš zmiňovali o Sněhurce, která byla právě v prvním dílu. A tím se mi to pletlo. Ze začátku to vypadalo, že knížka skončí, jak má normálně skončit, i přes všelijaké zápletky,ale zmýlila jsem se...Radši to nebudu ale prozrazovat a proto jí každému doporučuji!!! Co nevidět se do čtení o Sněhurce pustím. Doufám, že se dá autorka co nejdřív do psaní další knihy ze série Co by kdyby...!! :)

08.09.2013 4 z 5

Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Druhý přečtený díl ze série Viki, knihu Jedenáct jsem z neznámého důvodu vynechala.
Musím říct, že mě nijak zvlášť nenadchl, ale ani jsem ho nechtěla odložit. Zajímal mě ten příběh. Ale Viki je prostě jiná než ostatní puberťačky. Někdy je dětinská a někdy se chová až moc dospěle. Nebo tak mi to aspoň připadalo, když jsem knihu četla. Třináctiletou Viki čeká první pusa, zbytečné trable se svým klukem...Některé momenty mě opravdu dajaly. Je napsána způsobem, který mi připomněl zápisky z deníku. Přesně takovým podobným stylem je napsána. Popravdě se mi styl deníků moc nezamlouvá, ale tahle knížka je prostě jiná (myslím v dobrém) :) Četla se velmi rychle. Jsem si jistá, že poslední díl, Čtrnáct, si přečtu stejně rychle a s chutí jako knihu Třináct. :)

03.09.2013 4 z 5

Sny a jejich význam Sny a jejich význam Migene-González Wippler

Kniha je velice dobře zpracovaná. Dozvíte se, co je sen, jak si sny vybavit, jak o nich vést záznamy nebo co je to spánek NREM a REM. Na konci knížky je navíc slovníček snových symbolů, který já dost často používám. Třeba vám to pomůže seznámit se s budoucností. S pomocí této knížky vím hned několik věcí ohledně snů a spánku. Sice mi tam něco nesedělo, ale přesto si ji chci koupit.

26.08.2013

Všechno, co musím vědět: Lidské tělo Všechno, co musím vědět: Lidské tělo Patricia Ann Macnair

V této encyklopedii jsem se dozvěděla mnoho zajímavých věcí a informací o lidském těle. Je v ní spousta obrázků a ilustrací spojené s jakýmkoliv tématem. Je rozdělena do pěti kapitol. I když je určená pro menší děti, než jsem já, taky se mi informace hodily. Někdy je lepší, když se něco naučíte postupně a snadněji (jako u téhle knihy), než abyste se do toho rychle nahrnuli. Kniha mi dala odpovědi na některé mé dlouho nezodpovězené otázky. Moc mě zaujala :)

26.08.2013

České dějiny očima psa 2 České dějiny očima psa 2 Martina Drijverová

Tuhle knihu jsme četli ve škole jako povinnou četbu a celkem mě zaujala, i když jsem jí nevnímala a nesoustředila se na ní tak, jako kdybych jí četla doma.
Informace z knížky se mi budou někdy při testech hodit. Jsou zpracované velmi dobře a k pochopení. Po přečtení Českých dějin očima psa si posílíte vědomosti. Kniha je určená menším dětem, když se seznamují s dějinami, ale někdy jako opakování taky neuškodí. Dějinami vás provází pes, stejně jako v prvním dílu. Má na to různé humorné poznámky. Na konci každého příběhu je přehled, kde se co stalo a v jakém roce. Já sama si myslím, že 1. díl je o něco lepší a srandovnější.
Přečtu si jí určitě znovu a doporučuji :)

24.08.2013 4 z 5

Klik!: Život vám bude šlapat jako počítač! Klik!: Život vám bude šlapat jako počítač! Annabel Monaghan

Kniha s různými holčičími radami, otázkami a potížemi. Mě připadala taková nudná a nesmyslná, jsem ráda, že ji mám přečtenou a už bych se k ní nevrátila. Je moc zdlouhavá a některé části jsem i přeskočila. Dobré je, že v ní jsou různé tipy na vše možné a můžete si vést vlastní deník. Samozřejmě to není úplně normální kniha, proto mě ani trochu nezaujala.

24.08.2013 1 z 5

V pátek se koupeme V pátek se koupeme Kurt David

Trochu složitá kniha na mě. Zpočátku to ještě šlo, ale potom jsem některé části musela číst znovu a znovu a tím jsem se v té knize motala. Možná to bylo tím, že v dnešní době se používají jiné výrazy slov. Ale já to samozřejmě nepokládám za zlé, protože knížka byla psána taky v jiné době. Přesto tam bylo moc cizích slov a trvalo mi docela dlouho, než jsem nějaké příběhy pochopila - někdy až na konci. Jinak byla ale moc hezká, humorná, vtipná a někdy i varovná. Myšlenky a nápad byly dost zajímavé. Doporučila bych ji těm, kteří mají vetší slovní zásobu. S ilustracemi Jiřího Neprakty knížka byla moc veselá :)

24.08.2013 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Úvodní díl do světa malého poseroutky Grega Heffleyho. Je moc vtipný a zábavný. Všelijaké momenty, do kterých se Greg zamotal, zná každý z vlastního života. Autor vystihl pocity pravého puberťáka - Grega. Vadí mi, že se čte až příliš rychle - mám ji přečtenou za dva dny i méně!! Nestačím si to pořádně prožít :) ale to je jen drobnost, není důležitá. Hlavní je, že umí pobavit a to k téhle knize patří, ať jí čte úplně kdokoliv! Právě že je to první díl, bude nejoriginálnějším a nejnápaditějším ze všech. Úvodní díl poseroutky je snad nezapomenutelnou knihou.

22.08.2013 5 z 5

Milionové holky Milionové holky Cathy Hopkins

Moje první přečtená kniha od Hopkinsové. Rychlá a náladová. Je v ní dokonale popsaný život bohatých lidí a mladé holky Jess, která neví, jaké to opravdu bude..Má starosti, stěhují se a ona bude daleko od příbuzných...Četla jsem ji už dávno a přesto si ten děj pamatuji. Četla se velmi rychle a spousta věcí mi tam dávala smysl. Mám dívčí romány moc ráda a tenhle není výjimkou. :) Prostě doporučuji všem holkám, které čtou dívčí zápletky a starosti. :)

22.08.2013 4 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Další moje přečtená a moc hezká kniha od Wilsonové!! Chvílemi byla dojemná a chvílemi se mi chtělo i brečet...a taky mě rozbrečela! Autorka opravdu nikdy nezklame, co se týče děje. Mělo to svůj originální nápad, jako vždy :) Ella doufá, že když mámě budou pouštět velrybí píseň, probudí se z komatu. Moc šťastně to skončilo. Ten konec byl na mě ale moc rychlý, napsala bych to podrobněji. Ale i tak to stojí za to. :) Jsem zvědavá i na jiné příběhy a zápletky od Wilsonové!!

22.08.2013 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Druhý díl malého poseroutky. Jsou zde vyjádřeny vztahy mezi dvěma bratry - Rodrickem a Gregem. A to dost vtipně, zajímavě a nezapomenutelně. Rodrick ví o Gregovi jednu nepříjemnost a trochu ho za to vydírá. Ale skončí to opět dobře :) Tenhle světový bestseller zaujme nejen naší generaci, ale klidně i mé rodiče a starší sourozence. Pořád se k němu vracím. Je stejně zábavný a vtipný jako předchozí díl. :) Ani teď nebude chybět mé doporučení ke knize!!

15.08.2013 5 z 5

Kocour Vavřinec a jeho přátelé Kocour Vavřinec a jeho přátelé Dagmar Lhotová

Hezká kniha o přátelství. Další komiksová kniha, Kterou mám upřímně ráda. Čtu ji znovu a znovu :) Patří mezi mé první přečtené knížky. Všem doporučuji!

14.08.2013 5 z 5

Nové příběhy Seka a Zuly Nové příběhy Seka a Zuly Miloslav Švandrlík

Komiksy moc nečtu, ale tyhle jednotlivé příběhy se Sekem a Zulou mám nehorázně ráda. Knížka je o pravěku a životě tam, o přátelství, mamutech i dinosaurech, zábavně a vtipně napsaná, že bude bavit určitě každého, kdo ji vezme do ruky. Mě pravěk moc nebere, ale tyhle příběhy si vždy ráda přečtu. Ilustrace Jiřího Neprakty obdivuji a úžasně k ději sedí. Neprakta a Švandrlík jsou fantastická dvojka. :)

14.08.2013 5 z 5

Můj vlastní deník malého poseroutky Můj vlastní deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Pravda, nepočte si v ní tolik čtenářů, jako u jiných knih, ale tohle je deník! Najdete tam mnoho otázek na vyplnění, zábavný komiks a můžete si vymyslet i svůj vlastní. Moc chválím!!

13.08.2013 4 z 5

Tajemství Panské zahrady Tajemství Panské zahrady Petr Kukal

Je to docela dávno, kdy jsem tenhle příběh četla a stejně si pamatuju, o čem vůbec je. Hned jsem knížku chtěla koupit. Čtení o Martinovi a tajemném Fextovi, který se objevuje v Panské zahradě mě natolik nadchl, že ho doporučím i ostatním. :)

13.08.2013 4 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Knížka pro kluky - proto mě asi zpočátku vůbec nebavila. Když jsem se dostala do půlky, bylo to jiné. Už se tam začalo konečně něco dít, nějaký děj!! Jirka se dostává do přístavní čtvrti, spřátelí se s partou kluků, co pronásledují někoho jiného. Konečně jsem tam cítila nějaké to napětí a akci. V tu chvíli se mi vybavily otázky ohledně téhle knížky. Dočetla jsem jí se zvědavostí, jak to opravdu dopadne. To, že mě zpočátku vůbec nebavila, mě dost mrzí. Měla by na první dojem zaujmout a u mě se to nestalo.

13.08.2013 3 z 5