Kvíka Kvíka komentáře u knih

Mister Mister E. L. James (p)

Z anonce: "Mister je jako jízda na horské dráze plné nebezpečí a touhy, kterou prolétnete se zatajeným dechem až do poslední strany." Mně se tedy dech nezatajoval. jen jsem si mohla hlavu ukroutit a funěla jsem námahou, abych to vůbec dočetla. Zlaté Padesátky.

17.12.2019

Strážce Strážce Nika Peas (p)

Tak dlouho jsem na tu poslední knihu čekala. Tvrdě jsem narazila. Je mi to líto.

24.04.2022

Saturnin a stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně Saturnin a stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně Alžběta Prknářová

Bavím se. Líbí se mi, jak tam jsou zapleteny i odkazy na současnost. Například, jak klapka potěšeně vypískla, když ji boss filmového průmyslu štípl do zadku: "Mítú".

17.06.2021

Pád Pád Lauren Kate

Začala jsem ji právě číst. Jako e-knihu. Asi to byla chyba, neboť překlad mě dostává do kolen. Příklady - ... pomohla na nohy jejímu malému třesoucímu tělu ... ztratila se v jeho hustých zlatých vlasech a jeho odpovídajícímu opálení ... a klasika špatných překladů - slovo bizardní. Můžete mě ujistit, že v klasické knize je jiný překlad?

05.01.2019

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Ráda si čtu recenze, neboť jsem zvědavá, co si o té které knize myslí ostatní. Když ovšem někdo v recenzi odhalí "že vrah je zahradník", tak mě to naštve.

25.02.2021