Krukron Krukron komentáře u knih

Poselství z věčnosti Poselství z věčnosti Marlo Morgan

Druhá kniha této autorky je opravdu jiná. Myslím si, že spousta lidí (včetně mě) čekalo na další "cestopis" po světě domorodců. A ono ejhle, je to prostě a jednoduše román. Ale za mě povedený román, který si trochu obrousil hrany o zamyšlení nad světem, náboženstvím, spiritualitou.. Líbí se mi, že je to román o tom, že hodnoty jakékoliv víry mají pár stěžejních bodů, které jsou vlastně pro všechny společné tak nějak přirozeně. Takže pokud chcete román s trochou filozofie a spirituality, jste na správných stránkách správné knihy.

16.05.2021 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Úžasný zážitek. Je to další pohádka na dobrou noc. ????

03.08.2020 5 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Hořečnatě přečteno. Ke konci jsem bojoval s epilogem a taky trochu s komentářem na konci, který popisuje život autora. Ale nakonec musím smeknout. Fantastický příběh z hlediska doby, kdy byl psán. Je to neuvěřitelné a těžko se chápe, že někdo na přelomu století devatenáctého může takto psát. Nicméně kniha už v této době má tzv."Vousy". Je to i jazykem, který je prostě z jiného tisíciletí ;) Jsem rád, že mám tuto klasiku pomyslně odškrtnutou na svém seznamu knih.

17.01.2020 5 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Petr Schink

Kraťoučká jednohubka od pana Schinka. Je to super rychlé počtení a líbilo se mi to, ač je z toho cítit lehká nevypsanost, kterou jsem nečekal, protože už jsem za sebou měl jeho ostatní knížky. Ale nezklamal, to určitě ne!

02.01.2020 4 z 5

Proměnná hvězda Proměnná hvězda Robert A. Heinlein

Na komentář k tomuto skvostu jsem musel trochu počkat. Ještě stále to asi nemám úplně všechno v hlavě srovnané, jak bych potřeboval. Ale to se nepovede asi ani za delší dobu. Nebudu zřejmě dostatečně objektivní, neb Spidera Robinsona jsem si zamiloval již před několika lety po přečtení Callahanova přesčasového baru. Celkově mě ovlivnil nejen styl psaní, ale i kouzlo jeho myšlenek. Je to zároveň cítít i z tohoto díla. Přece jen, když se spojí Henleinův nápad (a nutno říct, že tohle byl opravdu jenom nápad - pár stran textu, ale max 8 listů a nějaké nahrávky, ve kterých se zmínil, že to v podstatě není ani rozpracované) a do toho láska a obdiv Robinsona k tomuto velikánovi... Zkrátka je to přesně tak jak to mám rád. Chutná to jako nejlepší svíčková od babičky, kterou vám někdo naservíroval ve třiceti, když už nebyla šance, že by Vám ji babička uvařila - jo a se šeti knedlíky :)

19.03.2019 5 z 5

Temné poledne Temné poledne Pavel Korněv

Je to další kniha ze série Pohraničí, je to další klasika od Korněva. Bohužel jsem ji četl o dost později oproti prvním dílům, takže musím přiznat, že mi nějak spadl řetěz a že začátku jsem měl problémy se i orientovat kdo je kdo.. Ale pak se to ustálilo a užil jsem si tu vlnu Ruské fantasmagorie :) Jen snad na tu vodku jsem už neměl takovou chuť, jak u prvního dílu.

26.12.2018 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Tma je podle mě asi Neffova srdcová záležitost. Je to tak nějak cítit, že si s tím vyhrál. Perfektní vykreslení postav na začátku (v ději tak strhujícím, že se mi dělala husí kůže) se postupně trochu vytrácí a přelévá do složitě vybudovaného děje. Ten na konci trochu ztratí na jinak dobrém tempu. Trochu mě mrzelo, že zvlášť poslední fáze se neobešla bez tolika "náhodných" shledání a zvratů.. Jinak by to bylo silné a více uvěřitelné. Ale i tak jsem se mockrát přistihl, jak v nějaké debatě říkám : "No, to třeba taková Tma od Neffa..." :)

26.12.2018 5 z 5

Nemoáry Nemoáry Martin Moudrý

Je to děs, ale přečetl jsem to na posezení. Nebo jak to říct, já po tomhle vůbec nevím, co je v tom příběhu ta skutečnost. Ale mělo to na mě celkem vliv, líbí se mi, že si s námi Moudrý tak trochu vytřel zadinu.. Ale opouštím mu to, protože mám rád jeho styl. Jediné, co mě mrzí jsou strašně dlouhé pasáže vysvětlování,ale to bude tím, že jsem se tomu snažil porozumět a přijde mi, že je to příliš náročné k pochopení.. Ale i to obdivuji. Prostě mu jede mozek jako mašina. :)

20.02.2018 5 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams