kroftik kroftik komentáře u knih

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

"Ty pudeš pěkně k tetě. Jak se zmátoří, sbalím ti čemodán pudeš." "Čemodán," chytí se toho kluk a ukazuje na kufr. "To je jediný, co umím, poněvadž mi ho v Moskvě na nádraží ukradli," řekne kysele Louka. "Kradete kufry a cizí území." Kdo by neznal Svěrákova Kolju z filmového plátna. Knížka je filmem na papíře, vyprávěná typickým svěrákovským stylem. Byla velmi milou vzpomínkou na úžasný film, který si nejspíš brzy pustím znovu.

05.06.2011 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Klasický Sparks aneb inteligentní "červená knihovna" v pozitivním smyslu slova. Romantický a dojemný příběh, který se báječně čte.

05.06.2011 4 z 5

Super! Milé, zábavné, vtipné. Už dlouho se mi do rukou nedostala tak dobrá odpočinková kniha, která se čte sama. Závěr smutný, dokonce, a to se mi opravdu nestává, moje cynická duše plakala a já s ní. Ale tak to prostě chodí. Pět hvězdiček. Jednoduše skvělé!

08.05.2011 5 z 5

Nouzový východ Nouzový východ Richard Yates

Také mi dělal problém začátek a s ním spojené vtažení do děje knihy. Začala jsem ji číst dvakrát - podruhé jsem ji tedy dočetla a nelituji. Skvělá knížka, skvělý film. V knize bravurně vykreselý příběh samotný, výborné dialogy mezi postavami. Film byl, jak to bývá, příběhově okleštěný, zato s takovými emočními hereckými výkony, které chvílema pozdvihovaly film nad knihu. Jak kniha, tak film mají u mě čtyři hvězdičky.

01.05.2011 4 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Jsem na rozpacích. Něco mi říká, že bych knihu měla ocenit, že je to jedno z těch děl, o kterých se dá dlouho a zasvěceně diskutovat při vysedávání po kavárnách s šálkem zeleného čaje. Asi jsem konzument. Prostě jsem ji přečetla, chvílem mě bavila víc, chvílema míň, výsledek nulový. Můžu o této knize říct, že jsem ji přečetla. Nic víc, nic míň.

12.04.2011 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Skvělá knížka, kterou jsem přečetla téměř naráz. Je to čtivý román. Ani jedna z hlavních postav pro mě nebyla tou, do které se okamžitě zamiluji, přesto v sobě obě měly něco, co mě k nim po celou dobu poutalo a nechtělo pustit. Skvěle vykreslené mezilidské vztahy, „výborný“ závěr. Není co vytknout.

04.04.2011 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, vyjma přestávek, kdy jsem si šla uvařit kávu či nalít sklenku vína :) Asi v polovině jsem zjistila, že mi je příběh nějaký povědomý a záhy jsem zjistila, že jsem kdysi dávno viděla film. I když mám raději opačné pořadí, tedy nejdříve si přečíst knihu, pak vidět film, v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Knížka do poslední kapky splňuje nároky svého žánru, je čtivá, romatická, dojemná a především zábavná. A film je stejný. Vřele doporučuji všem, kteří si občas trochu romantiky potřebují :)

04.04.2011 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Ač nejsou hororové či mysteriozní knížky v popředí mého zájmu, kniha Rosemary má děťátko je po všech směrech výborná - čtivá, napínavá, zajímavá. Zřejmě se světovým bestsellerem nestala jen tak, pro nic za nic. Jsem opravdu zvědavá na její pokračování.

03.04.2011 4 z 5

Vražedná nenávist Vražedná nenávist Zuzana Francková

Čtivá a zároveň depresivní knížka, jejíž výhodou je, že ji máte přečtenou skutečně za pár chvil. Na druhou stranu hrdince se stane snad všechno zlé, co se snad stát může, a to je na můj vkus přitažené za vlasy. Prostě tomu nevěřím. Nevím, zda byl záměr zavést hrdinku do naprosté krajnosti všeho zla (předpokládám, že ano), ale v tomto případě to příběhu spíše ubírá nežli prospívá.

11.03.2011 3 z 5

Až tak moc tě nežere Až tak moc tě nežere Greg Behrendt

Upřímně jsem zklamaná. Od knížky jsem očekávala v první řadě pobavení tolik vlastní Sexu ve městě, avšak bohužel, toho jsem se nedočkala ani v nejmenším. Když pominu americké puritánské názory, tak z knihy zbyde něco jako rubrika "Láska, sex a něžnosti", kterou jsem pročítala ve svých 13ti letech v časopise Bravo. Film průměrný, kniha značně pod.

12.11.2010 1 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Výborná knížka, těším se na film a doufám, že nezklame... Určitě si od pana McCarthyho hodlám přečíst i další knížky, protože touhle se u mě zavedl s pěti hvězdičkami :)

30.11.-0001 5 z 5