Kristyna_Bubu Kristyna_Bubu komentáře u knih

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

"Sám vidíš, že není tak těžké být šťastný. Všechno máme v sobě... štěstí, lásku, pohodu... i ten smysl života. Jen si to uvědomit a nehledat nikde jinde než sám v sobě."
Je to takový až detektivní příběh o muži, kterého všichni ve městě považují za bezdomovce a neškodného blázna. Že je vše jinak se ukáže v jeden osudný den nehody... Příběh o lásce, nenávisti, odpuštění, o tom, zda je opravdu možné sám sebe změnit... Bylo to silný, možná i duchovní, hodně k zamyšlení... Napsaný neskutečně čtivě, člověk knížku přečte opravdu za dva večery... "Nikdo se za vás nemůže narovnat a nebo nadechnout, to musíte udělat vy sami."

16.02.2021 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

#docteno 7/2021 ????
Je to takový až detektivní příběh o muži, kterého všichni ve městě považují za bezdomovce a neškodného blázna. Že je vše jinak se ukáže v jeden osudný den nehody... Příběh o lásce, nenávisti, odpuštění, o tom, zda je opravdu možné sám sebe změnit... Bylo to silný, možná i duchovní, hodně k zamyšlení... Napsaný neskutečně čtivě, člověk to přečte opravdu za dva večery... "Nikdo se za vás nemůže narovnat a nebo nadechnout, to musíte udělat vy sami."

16.02.2021 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Druhý díl ze série s Huldarem a Freyou a já opět tleskám. Mně bylo jasný, kudy se bude vyšetřování ubírat, resp. proč vrah řádí... ale opět do konce jsem nevěděla, co a jak. A poslední stránka mě rozsekala. Výborný!

04.02.2021

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Knížka mě neskutečně strhla! Na začátku prolog z minulosti, následný přenesení do současnosti a my se jen celou dobu snažíme přijít na to, co se tam před dávnými časy vlastně stalo... Zbejvalo mi dvacet stran do konce a já pořád nevěděla, kdo je vrah! Všecko skvěle zamotaný, líbilo se mi, jak je kniha napsaná - ne nijak jednoduše, kapitoly se střídaj tak, že jednou jste s vyšetřovacím týmem, pak se přenesete k psycholožce, další kapitola popisuje řádění vraha... Propracovaný, záhadný, jednu noc jsem z toho měla až hnusný sny a fakt se bála :-) Jediný, co mě mrzí, je jedna věc... ale bohužel nemohu prozradit - nechci spoilerovat. Ale už se mi to zdá u detektivek jako takový - často se opakující - klišé.

04.02.2021 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Za mě slabší kniha... Celé mě to jaksi rozčilovalo, obzvlášť tedy dlouhý vnitřní monology a "pochody" hlavní hrdinky...

20.01.2021 3 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Mně se to líbilo, fakt! Má to svý části, který jsou nudnější, ale není to uslintaná slaďárna, kterou by člověk možná podle názvu čekal... Místama jsem se i smála nahlas. Milý, vtipný, smutný, dojemný, hezký. Doporučuju jako supr oddychovku!

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Chtěla jsem něco, co mi rozproudí krev. Uvítala bych víc detailního popisu, nicméně je tam vášeň, láska a příběh, kupodivu celkem uvěřitelnej, když člověk přimhouří očko :-) Jako oddychovka super.

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tohle byla tak ohromně milá, hezká oddychovka! Už po přečtení anotace je jasné, kudy se bude příběh ubírat, ale to neva, já bych to ani jinak nechtěla :-) A chci tuto knihu jako film, prosím! :-)

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velice silné téma, po přečtení mi bylo hodně úzko. Ke knize pár výhrad mám, ale nemohu hodnotit jinak, než pěti hvězdami...

20.01.2021 5 z 5