Krčka5 Krčka5 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Děsivé. Trifidi by tam v podstatě ani nemuseli být, už jen ta slepota všech lidí je strašná. Styl psaní se mi moc líbil, kupodivu je to i velmi vtipné.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Milé počtení, ke kterému se zas a znovu vracím, když si chci navodit pohodovou náladu.

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Film byl za mě naprostý propadák, knize nesahá ani po kotníky. Super ponurá atmosféra. Často kritizované zacházení do podrobností psychologie a psychiatrie se mi naopak moc líbilo.

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Pěkné. Ale že by mě to nějak extra uchvátilo, to se taky říct nedá.

06.09.2018 4 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Kromě receptů mě to moc nenadchlo. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a sexuální scény mi vyloženě vadily.

06.09.2018 2 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Krásně napsané a skvělý námět, ale zhruba v polovině mě to nějak přestalo bavit, stále dokola to samé... Knihu jsem nedočetla.

06.09.2018 3 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Líbil se mi více první díl, ale i druhý byl fajn.

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Velmi zajímavé, neotřelý nápad. Dvě dějové linky, které se střídají vždy v tom nejnapínavějším okamžiku, čtenáře neustále udržují ve střehu.

Tři ženy a němý pes Tři ženy a němý pes Monika Bolehovská

Kraťoučká knížečka, u které jsem se ale chlámala od začátku do konce. Děj pěkně odsýpá, nenudí ani chvilku. Helena pobavila nejvíc. Škoda, že není delší, přečetla jsem za dva večery.