koubin007 koubin007 komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Ruská garnitura opět skóruje.
Velký potlesk panu autorovi. Kniha je mistrným počinem v oblasti sci-fi. Nevyčerpatelný postapokalyptický námět zaručuje maximální zábavu a napětí. A napětí a akce také už od prvních stránek z knihy přímo "cáká". Slyšíte tajuplné kroky a vnímáte ponurou atmosféru všude se rozprostírajícího temna a ticha. Atmosféra houstne až by se dala krájet a nikdy nevíte co se odehraje na další stránce. Snad proto také nemůžete odtrhnout oči dokud nedočtete alespoň tuhle kapitolu. Tato kniha je něco jako magnet. Má obrovský potenciál a výbornou dějovou linii. Vše je reálně zakomponované a velmi dobře představitelné. Nikdo nemá žádné nadpřirození schopnosti ani neoplývá zvláštní silou a přesto dokáže věci, nad kterými nám zůstává rozum stát. Má totiž sílu duševní a ta je mnohem víc než silné pěsti a bicepsy. Odhaduji, že nepotrvá dlouho a vyjde i stejnojmený film. Nezbývá než se modlit, aby scénář do rukou nevzal nějaký filmařský packal "autor bezdůchého, nemastného, neslaného a hlavně bez atmosférního avatara" a do hlavní role neobsadil nějakého holohlavého krasavce se stále stejným výrazem..brrr(přeběhl mi mráz po zádech). Jestli se však námětu chopí někdo jako Danny Boyle (28. dní poté) tak vás budou muset ze sedaček v kině odlepit ředidlem.
PK

30.11.-0001 5 z 5

do mě se vryla tato myšlenka: tady na severu malta zmrzne rychleji od mrazu, proto je tu tak těžké stavět domy. Hodíte lžící maltu, za chvíli v tom lupne a už tu cihlu nikdy neutrhnete...
Nepředstavitelná věc pro člověka, který někdy něco stavěl:)

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Tato kniha je svědectvím lidského hnusu a zbabělosti.Pojednává o několika zhýralcích, jejichž největší zálibou bylo ukájet své vilné choutky těmi nejbrutálnějšími způsoby.Kniha je nejvýznamější sexuologické dílo 18. století, a zabývá se podrobně veškerými lidskémi sex. aberacemi, v poutavých příbězích.

Možná se někdo na základě tohoto komentáře bude rozhodovat zda knihu číst či nikoliv. Já doporučuji přečíst jen silnějším náturám.vJe to dost tvrdý, ale s odstupem času mi to připadá jako zajímavá zkušenost, že i takto zvrácení lidé jsou mezi námi.Původně jsem chtěl vložit i několik ukázek z knihy, ale pro jejich výstřednost jsem si to nakonec rozmyslel.
Na závěr je třeba dodat, že autor knihy propůjčil své jméno té nejbrutálnější a nejodpornější sex. úchylce jakým je SADISMUS.

Memento Memento Radek John

Knížka je to pěkná, ale je to spíš taková pohádka o červené karkulce...ponaučení - nechoďte holčičky samy do lesa, sežere vás vlk...jinými slovy: "bububu drogy jsou smrt a nic víc". Já to neobhajuju, ale spousta lidí může nabýt dojmu, že tohle z lidí udělají drogy. Já mám na to jiný názor. Takhle dopadnou jenom slaboši a chudáci, protože jenom takoví lidi se můžou opravdu stát závislýma (na čemkoliv) v takové míře. Co může mít v hlavě kluk, kterej si do zhnisaný žíly cpe to svinstvo. To přece nemůžou být normální lidi. Oni prostě nepřemýšlí co bude za rok za dva za deset let. Nejsou toho totiž schopni. Stejný typ lidí nechá udusit vlastní dítě (kojence)zvratkama zatímco si vedle chlastá s kamarády.Stejně jako někdo je příležitostný kuřák a kouří celý život 2 cigarety denně a někdo je magor a hulí 3 krabky. Nikoho neobhajuju, ale taky se nikoho nezastávám. Ti lidi, kteří do toho spadnou si za to více-méně můžou sami. Kdyby nesáhli po droze, ale po alkoholu, tak by se z nich pravděpodobně stali alkoholici.
Radku, ale memento je to pěkné. Doporučuji zavést jako povinnou četbu na základních školách.