Korsika Korsika komentáře u knih

Pražské historické zahrady a parky Pražské historické zahrady a parky Jana Stejskalová

Vyhovovalo mi přehledné zpracování a bohatá obrazová příloha doplněná o plánky zahrad. Doporučuji hlavně studentům zahradně architektonických oborů, ale myslím, že by mohla být zpestřením i pro studenty stavebních oborů.

01.03.2020 5 z 5

Vilové zahrady Otokara Fierlingera Vilové zahrady Otokara Fierlingera Roman Zámečník

Kniha, která by neměla chybět v knihovně studentů zahradní architektury.

22.02.2020 4 z 5

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Nádherně ilustrovaná kniha, která představuje dětem mašérství i péči o psy opravdu milou formou. Připomíná mi starší dětské knihy, kdy ilustrace hravě doplňovala text se silným poučným příběhem.

01.02.2020 5 z 5

Moje první knížka angličtiny Moje první knížka angličtiny kolektiv autorů

Kniha, která představuje základní anglická slovíčka opravdu zábavnou formou.

101 Dalmatinů - Duhová štěňátka 101 Dalmatinů - Duhová štěňátka Walt Disney

Jako doplňující příběh pro milovníky puntíkatých štěňátek určitě doporučuji. Zábavná i pro menší děti jen tak na listování.

01.02.2020 5 z 5

Co se děje v našem těle? Ústa a zuby, mozek Co se děje v našem těle? Ústa a zuby, mozek Ewa Rossberg

I jako dítě jsem měla tuto knihu opravdu ráda, četla jsem ji několikrát, Pucík byl můj kamarád a jeho dobrodružství mě bavila i učila.

Velký poklad pohádek Velký poklad pohádek neznámý - neuveden

Sbírka krásných klasických pohádek. Jen velký formát je dost nešikovný, jak do dětských rukou, tak i pro umístění do knihovny. Myslím, že by si zasloužily pevnou vazbu.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Myslím, že jedno přečtení opravdu nestačí, ale do druhého se zatím nehrnu ... třeba časem. A třeba pochopím i myšlenky, které jsem na první čtení jen matně tušila. Někdy mi trochu vadily až moc naivní pasáže a paradoxně okamžiky, kdy se tam ,,fyzicky,, objevovala postava Malého prince u pilota.

01.02.2020 3 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Pro někoho, kdo neviděl seriál nebude tato kniha ničím přínosná. Pro fanoušky Once upon a time je přijemným zpestřením. Ovšem odehrává se zde jen jedna dějová linie kolem Sněhurky a Emy, další důležité (a oblíbené) postavy jsou úplně vynechány.

01.02.2020 3 z 5

Průšvihy drzého záškoláka: Miky pátrá, radí, zachraňuje Průšvihy drzého záškoláka: Miky pátrá, radí, zachraňuje Ladislav Hruška

Myslím, že děti školou povinné se tomu budou smát (nebo spíš koulet očima jako já) z úplně jiných důvodů než autor zamýšlel. Tedy jestli se u toho alespoň jednou zamyslel, protože slovní zásoba, kterou používá nebyla aktuální už ani v mé době (natož v téhle) a jeho rádoby vtípky a pojmenování osob jsou úplně mimo mísu (jinak to popsat nelze).

01.02.2020 1 z 5

Donaldův nový bazén Donaldův nový bazén Walt Disney

Můj nejoblíbenější knižní příběh s Kačerem Donaldem, který doma máme. Jako dítě jsem dokázala strávit opravdu dlouhou dobu jen prohlížením ilustrací a počítáním postaviček v bazénu. Příjemný knižní návrat :D

Donald hasičem Donald hasičem Walt Disney

V tomhle příběhu mi je vždycky Kačera Donalda opravdu líto, jak se snaží a nic ... takže strhávám jednu *, ale jinak opět zábavný příběh.

03.01.2020 4 z 5

Scamp v cirkusu Scamp v cirkusu Walt Disney

Volné pokračování příběhu Lady a Tramp - o jejich štěňátku Scampovi. Snad i zábavnější než původní příběh.

Chip a Dale a smutný skunk Chip a Dale a smutný skunk Walt Disney

Zábavně zpracovaný příběh pro děti o novém lesním přátelství a o tom, že být odlišný není žádný problém.

Lední medvídku, znáš cestu? Lední medvídku, znáš cestu? Hans de Beer

Sice k nám šel Lars se svým druhým příběhem 23 let, ale hlavní je, že cestu nakonec našel ;) ... a jsem z něho stejně nadšená jako tenkrát :) hlavně z nádherných ilustrací

Ponořte se do lesa Ponořte se do lesa Rachel Burlington

Nádherné grafické zpracování. Dokážu si představit, že dítě vydrží sedět u této knihy dlouhou dobu a opakově. Zvířata a tajemný les přímo buší na dveře fantazie a burcují ji k pohybu, k toulání se v té záplavě barev a kmenů stromů.

04.12.2019 5 z 5

Den, kdy voskovky řekly DOST Den, kdy voskovky řekly DOST Drew Daywalt

Tak tahle knížečka mě vyloženě pobavila. Myslím, že by šla i bez problému rozvinout a nebylo by to na škodu :D nabízí dost místa pro fantazii a společnou kreativitu s rodiči a voskovkami.

Kočka, kam se podíváš Kočka, kam se podíváš Lorna Scobie

Asi mi unikla pointa a vlastně téměř celý text knihy je uveden v anotaci ke knize. To je asi tak vše, co k tomu lze dodat.

03.12.2019 1 z 5

Bajky a podpovídky Bajky a podpovídky Karel Čapek

Když jsem s touto sbírkou začala, byla jsem zvědavá. Pořád jsem měla ze školy zafixované, že Čapek je těžké čtení. Mé první pořádné setkání mě vyvedlo z omylu, čte se úplně sám ... a musím říct, že už vesele pokračuji (i formou audioknih) v dalších titulech a nejvíce mě stále fascinuje ta nadčasovost!

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Líbí se mi, jak lze jednotlivé úkoly zpracovat úplně po svém, deník jen dává prvotní impulsy vaši fantazii. Super na odreagování.

Např. Tuto stránku pokresli kolečky. Tak jsem na internátu obešla spolubydlící, ať mi každá udělá kolečko a bylo z toho super odpoledne ;) :D apod.