Malý princ

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a malého prince, plný fantazie a neopakovatelné, jímavé atmosféry, znovu ožívá, tentokrát v luxusním vydání a v novém překladu Jiřího Pelána. Kniha obsahuje také dárkovou kartičku pro štěstí. Je určena čtenářům od 7 let.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423706/big_maly-princ-YOE-423706.jpg 4.515421
Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Pikola
Originální název:

Le Petit Prince, 1943


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2105)

Kniha Malý princ

matous187
včera

(+ SPOILER) Malý princ je dílo odehrávající se v blízké budoucnosti ve vesmíru, které je plné metafor a symbolů, oslovující čtenáře všech věkových kategorií a přináší hluboké myšlenky o životě, lásce a lidských vztazích. Kniha se mi líbila, vyvolala ve mně různé pocity, dobře se četla

Micandy
03. června

V rámci čtenářské výzvy jsem se ke knize vrátila po několika letech. Je to taková filozofická pohádka a každý si v ní vybere , co ho zaujme. Mě osobně se líbila nejvíce myšlenka "to nejdůležitější nevidíme očima, ale srdcem". Mám raději jiné knihy,ale beru to jako četbu pro děti i dospělé. Mám v této oblasti načteno hodně, takže pro mě je to takový doplněk.


Aligi
02. června

Kdo by neznal Malého prince - ta knížečka je srdcovka. Poprvé jsem ji četla na základce, ale moc jsem ji nepochopila, spíš se mi líbila ilustrace. Teď v pozdějším věku se k ní moc ráda vracím. Vždy najdu něco jiného, co mě chytne za srdce. :-)

Gedofrey
02. června

Knížku jsem poprvé slyšel jako dítě v audio verzi, tuším od Bohdalové? Už tehdy jsem ji měl hrozně rád. V dospělosti mě ale nadchla zřejmě ještě mnohem více. Knížka plná krásných myšlenek, oddechová i náročná. Jak se čtenář zrovna cítí. Určitě jsem nečetl naposledy.

hashashin1238
30. května

Už jako malý jsem tuto knížku četl na prvním stupni a četl jsem ji spíše jako pohádku a detailů v ním jsem si moc nevšímal. Potom co jsem postupně víc a víc o této knížce slýchával a teď když jsem ji dostal za úkol na český jazyk přečíst, jsem si ji přečetl a já.. já žasnu. Ta knížka má krásný, stručný, líbezný příběh, čte se to krásně, zároveň rychle a jedním dechem, jak je krátká a zároveň vás obohatí. Jak už stylem psaní pana Exupéryho. Jeho příhodami. Těmi postavami v knížce. Jednoduchými ilustracemi. Dojemnými větami a pravdivých věcech o životě, který vám zůstanou v srdci. Ačkoliv to říká každý, ale je to knížka co si každý musí přečíst a jistě se k ní budete vracet a číst ji budou další generace čtenářů. Sice je knížka krátká, ale rád knížce udělím 8-9/10.

kralicekP.
28. května

(+ SPOILER) Malý princ je kniha o Malém Princi, který žije na své planetě a stará se o ni. Chodí na výpravy a cestuje na další planety, kde nachází mnoho lidí. Nakonec přijde na planetu Země, tam si ochočí lišku a s ní začíná být kamarád. Potom se vrátí na svoji planetu. Knížka se mi moc líbila.

AngeliS
28. května

Dodnes to slyším hlasem naší paňčelky, jak to četla. Ona to uměla! Dala tomu ještě přidanou hodnotu. Už tak skvělému příběhu. Takže k ní cítím ještě takový kousek nostalgie. "Nakresli mi beránka."

kacinekgott
23. května

S každým dalším přečtením tu knihu miluju víc a víc.

1 ...