Malý princ

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a malého prince, plný fantazie a neopakovatelné, jímavé atmosféry, znovu ožívá, tentokrát v luxusním vydání a v novém překladu Jiřího Pelána. Kniha obsahuje také dárkovou kartičku pro štěstí. Je určena čtenářům od 7 let.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423706/maly-princ-YOE-423706.jpg 4.512717
Literatura světová, Novely, Pro děti a mládež
Vydáno, Pikola

Le Petit Prince, 1943

Kniha Malý princ

Renatka11
předevčírem

Od dětství je Malý princ jedna z mých nej knížek. Ani nevím, kolikrát už jsem ji sama nebo se svými dětmi četla, ale vim, ze se k ní budu pořád ráda vracet.

andrejci
předevčírem

Malého prince jsem přečetla podruhé. Myslela jsem, že ho pochopím, ale to se nestalo. Možná se mi to někdy v budoucnu povede.

AlzbetaBetkaSee
19. listopadu

Knížka mého dětství. Na ni nemůžu říct jediné špatné slovo :)

Mi--LADA
18. listopadu

Malého prince mi četla máma v dětství a moc jsem ho nechápala. Ilustrace hezké, nicméně knížka mi tehdy přišla dost zvláštní a vzdálená, popravdě řečeno, nebyla mi sympatická ani blízká, některé chvilky tajuplné a dumala jsem nad nimi, jiné až.., no, divné. Zajímalo by mě, pro jak staré děti je Malý princ určený. Chci se do něho podívat ještě teď v dospělosti, jestli ho uvidím jinýma očima a konečně ocením.

andrii24
18. listopadu

... princip-ál nebeské imaginace. Velký král pravd, v hádankách.

Nikotina
17. listopadu

Tuto knihu buď milujete, nebo nesnášíte, popř. nechápete. Já spadám do skupiny číslo dva. Malého prince jsem četla v dětství, v dospívání a i teď. Hned napoprvé mě neoslovila a to samé platí stále. Za mě je to jedna z nejvíce přeceňovaných knih minulosti i současnosti.

VeruRomanská
13. listopadu

Och och. Z me strany asi prilis velke ocekavani vzhledem k tomu jak je tato kniha vsemi vychvalovana. Rozhodne z meho pohledu jsem uz cetla lepsi knihy s hlubokou myslenkou. Tahle mezi ne bohuzel nepatri.

Gweny
13. listopadu

Malého prince jsem za svůj život četla vícekrát a nedávno, během povinné karantény jsem na youtube našla i autodio verzi a ta mě snad ještě víc zasáhla, než čtení samotné knihy. Přeci jen, když dáte slovům jakoukoliv vibraci, jejich obsah vzroste. I proto jsem pochopila, proč jsem jako malá holka, když mi mamka četla pohádky, jsem u většiny z nich brečela.
Když člověk ten příběh slyší, má více příležitostí i času na to si vše představovat - může zavřít oči a přenést se do té chvíle, do toho prostředí, mezi ty, jichž se příběh týká. A tohle mi v mnohém otevřelo oči a vedlo mě k uvědomění. Nemyslím si, že bych dlouhodobě propadla audio knihám, ale jednou za čas si nějakou ráda poslechnu, zavřu oči a nechám se unášet hlasem člověka, který knihu čte a ponořím se zcela do jiného světa.
Malý princ je sám o sobě knihou s nesmírnou hloubkou. Jsou tam přímo citace, ve kterých lze životní filosofii vidět na první pohled, ale člověk, který dokáže číst (slyšet) i to, co je mezi řádky, najde v knize mnohem, mnohem víc. A takových knih, jako je tahle, jsem za svůj dosavadní život tolik nečetla. Je to unikát a pro mě už navždy unikátem zůstane.