Komaeda Komaeda komentáře u knih

Příběh dívky Ariko Příběh dívky Ariko Jošiko Kójama

Skvěle napsany, zacatek dobrej,ale pak děj nic moc

06.05.2019 3 z 5

Zlatý pavilon Zlatý pavilon Jukio Mišima

Zajímavý příběh psychopata hledajícího krásu

26.03.2019 3 z 5

Červený kokon Červený kokon Kóbó Abe

Zvláštní surrealní povídky ve stylu Franz Kafka

26.03.2019 3 z 5

Kniha pěti kruhů Kniha pěti kruhů Mijamoto Musaši

Zajímavé

12.03.2019 3 z 5

Člověk ve stínu Člověk ve stínu Osamu Dazai (p)

Kniha je z autobiografických vzpomínek autora, což není moc zajímavé, ale pak obsahuje povídku Selhání, která je fakt super :) Řekla bych, že je o životě člověka, který celý život jen předstíral a nebyl sám sebou. Sociopat.

10.03.2019 2 z 5

Písečná žena Písečná žena Kóbó Abe

Nic moc... Dějově se skoro nic neděje, jen písek, žena, nezodpovězené otázky. Až na konci mě napadlo, že je to možná metafora na život?

08.03.2019 2 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Super čtení! A to me Hippies nezajímá a spis odpuzuje xD Ale kniha je uzasna

15.02.2019 5 z 5

Japonská dráma nó: žáner vo vývoji Japonská dráma nó: žáner vo vývoji Ivan Rumánek

Suprová kniha s vysvětlením her nó a také jejich ukázky a překlady

02.02.2019 5 z 5

Japonsko-český / česko-japonský velký slovník Japonsko-český / česko-japonský velký slovník kolektiv autorů

Je řazený tak, že se vám pletou dohromady kandži s kanou. Pro mě tedy je těžké ve slovníku něco najít, když chci něco přeložit z japonštiny. Jinak překlady slovíček jsou super, protože jsou v češtině, ale kvůli způsobu řazení je to teda zklamání.
Možná bych ho i prodala (Brno).

02.02.2019 1 z 5

Písně z Ostrova vážek Písně z Ostrova vážek * antologie

Pár básní z Manjóšú, doplněné o vysvětlení a koměntáře

02.02.2019 4 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

Kniha je jen pro silné povahy... obsahuje hodně brutálností, nechutností, bude vám z ní špatně. Nicméně je výborně napsaná, ještě jsem se s ničím takovým, co by na mě tak zapůsobilo nesetkala.

02.02.2019 5 z 5

Chvála stínů Chvála stínů Džuničiró Tanizaki

Jedná se o esej úspěšného spisovatele Tanizakiho. Vysvětluje, že Japonci obdivují spíše stín zatímco my evropané světlé, lesklé věci. Kniha je velmi krátká, takže si nemyslím, že stojí za to si ji koupit, spíše jen jednorázově přečíst.

02.02.2019 4 z 5

Hlas hory Hlas hory Jasunari Kawabata