kokrokr kokrokr komentáře u knih

Táborový oheň Táborový oheň Josef Toman

Podprůměrný příběh jedné školní třídy pionýrů je natolik ideologicky zaneřáděn, že nelze jinak než dát odpad. Děti mluví a jednají jako ostřílení komunističtí matadoři na sjezdu KSČ. Slovní projev knihy přímo čpí duchem politických procesů padesátých let. Převychovat a srovnat do jedné řady, jinak jsi škůdce a nepřítel, to je heslem této knihy.

19.07.2020 odpad!

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Bylo to zábavné, dobrá fantasy pro mládež. Sám jsem sice již pokročilejšího věku, přesto si občas rád přečtu nějaké nové dobrodružství pro kluky od současných autorů.

18.07.2020 3 z 5

Biggles jde do války Biggles jde do války William Earl Johns

Trochu naivní a podprůměrný špionský román. Biggles se zde stává špionem a odhaluje hlavu německé výzvědné sítě v anglických řadách. Je to klasické dobrodružství druhé kategorie ve kterém není pro logiku místo. Sám mám staré příběhy z třicátých let rád, jen je třeba při jejich čtení vypnout mozek a pak se můžete bavit.

12.07.2020 2 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Nereálný a překombinovaný, tohle by nefungovalo.

12.07.2020 3 z 5

Skinnerova stopa Skinnerova stopa Quintin Jardine

Popis policejního pátrání po aktérech drogové sítě. Lepší průměr.

30.06.2020 3 z 5

Já už nikdy nikoho nezastřelím Já už nikdy nikoho nezastřelím Jaroslav Danda

Demobilizovaný speciál a sniper , drsný chlapík McGuire se usadí ve starém srubu v čisté přírodě. Živí se sběrem a sušením bylin a trochu loví. Zamiluje se do dívky, zvítězí v dostizích a dá na frak několika gaunerům. Klasický western v moderním hávu. Jeden z nejzajímavějších Rodokapsů profesora Dandy.

23.06.2020 4 z 5

Nugget Camp Nugget Camp Benjamin Boeters (p)

Otec a syn, přístavní dělníci ze San Francisca se spolu s námořníkem bez práce věnují přepravě zboží ve vnitrozemí. Chtějí doplnit zásoby u J.Suttera právě v počátcích Zlaté horečky v Kalifornii. Naberou zásoby a vydají se za zlatem. Příjemné oddechové čtení psané pěkným hovorovým jazykem. Autor píše Rodokapsy pod pseudonymy a napsal jich desítky. Je to český vysokoškolský profesor a první román mu vyšel již koncem třicátých let.

20.06.2020 3 z 5

Dlouhá puška Dlouhá puška Stewart Edward White

Začátek románu popisuje vznik dlouhé kentucké ručnice. První vyrobí puškař Farrell a na závodech ve střelbě ji předvede Daniel Boone. Plukovník Boone později pušku věnuje svému příteli Burnettovi. Po hádce s nevlastním otcem, odchází mladý Andrew Burnett na západ. Před odchodem mu babička předá dědovu kentuckou pušku a trochu peněz. Puška má kovový štítek, na kterém je vyryto jméno prvního majitele ,,Boone".
Na cestách Andy potká zkušeného zálesáka. Horal Joe Crane předává Andymu své znalosti a vezme ho s partou kamarádů do indiánských krajů na lov kožešin. Celou skupinu zajme kmen Černých noh. Zálesáci prokáží kmeni službu v boji s Assiniboiny a jsou volní.

10.06.2020 4 z 5

Král bez království Král bez království Tomáš Dušek

Dobrodružnou fantasy mám rád, ale kniha mě z nějakého důvodu moc nebavila.

04.06.2020 3 z 5

Fext Fext Václav Semerád

Docela mě to zaujalo, zajímavý příběh.

03.06.2020 4 z 5

Přátelé z Hadonoše Přátelé z Hadonoše Vladimír Babula

Je to závěreční díl navazující na knihy ,,Signály z vesmíru" a ,,Planeta tří sluncí". Román vycházel časopisecky. Děj jednoduchý, velmi naivní. Všechny tři díly jsou brak. To snad i J.M.Troska psal o řád kvalitněji.

03.06.2020 1 z 5

Nepolapitelný monitor Nepolapitelný monitor Igor Jevgenjevič Vševoložskij

Když odfiltrujete politickou propagandu, tak se to číst dá. Mladého novináře zastihne začátek války na palubě říčního monitoru. Jedná se o ozbrojené vojenské plavidlo s velmi nízkým ponorem, určené k plavbě po řekách. Novinář popisuje různé diverzní akce proti nepříteli.

03.06.2020 3 z 5

Agent hvězd Agent hvězd John Scalzi

Já se u toho neuvěřitelně bavil a od vydání knihy, jsem ji přečetl už vícekrát.

02.06.2020 5 z 5

7 podivuhodných příběhů 7 podivuhodných příběhů Ivan Antonovič Jefremov

První příběh je o nálezu artefaktu po návštěvnících z hvězd. Další příběhy jsou spíše fantastického či dobrodružného žánru. Ve většině povídek malý tým vědců hledá naleziště nerostů nebo prozkoumává přírodní jev. Mě zaujal ,, Bílý Roh", zde geolog dokáže splnit legendární úkol starý tři století a najít vzkaz z minulosti.

01.06.2020 4 z 5

Jarka a Věrka a kamarád Ivan Jarka a Věrka a kamarád Ivan Jaromíra Hüttlová

Děj příběhu se odehrává v třicátých letech. Dvě děvčata a chlapec prožívají na venkově prázdninová dobrodružství a řeší problémy jiných lidí. Rodina děvčat se přestěhuje do Prahy a i tady je občas potřeba zásahu Jarky a Věrky. Velmi příjemné a pohodové čtení.

01.06.2020 4 z 5

Šachovnice Šachovnice Nevil Shute

Mě to teda zaujalo hodně. Nejzajímavější byl příběh stíhacího pilota, nejspíš proto, že ho autor propracoval nejvíc a byl nejdelší.

29.05.2020 4 z 5

Ten bláznivý vesmír! Ten bláznivý vesmír! Fredric Brown

Tak trochu parodie na béčkové sci-fi.

29.05.2020 4 z 5

Císař v exilu Císař v exilu Jan Kotouč

Příliš těžkopádné vyjadřování ubírá body.

29.05.2020 3 z 5

Kaledonský gambit Kaledonský gambit Dan Moren

Průměrná dobrodružná sci-fi na jedno použití. Přečteš a za měsíc nevíš o čem to bylo.

28.05.2020 3 z 5

Aliance kapitána Vorpatrila Aliance kapitána Vorpatrila Lois McMaster Bujold

Ivana mám rád, je to Milesův bratranec a dobrý kamarád, ten žádnou taškařici nezkazí, to jen lord Mark je dostává do nesnází.

27.05.2020 4 z 5